YARIM YAMALAK CEVAPLAR
Tarih: 20.6.2015 15:39:46 / 2139okunma / 0yorum
Bülent Toplu

 İl Kültür Müdürlüğü tarafından yaptırılan “Muş Halk Kültürü” eseriyle ilgili olarak, eserde eksik, yanlış ve hatalar olduğuna dair görüş belirtmiş, İl Kültür Müdürü Hayrettin Bey´in cevaplaması hususunda bu konularla ilgili olarak birkaç soru sormuştum. Müdür bey konuyla ilgili bizleri ziyaret ederek söz konusu eserle ilgili olarak konuştuk hatta önceki yazımızda hiç değinmediğimiz konularda bile bazı açıklamalar yapma ihtiyacı hissetti.

 “Muş Halk Kültürü” olan resmi eserin tüm sorumluluğunun kendisinde olduğunu, eser içindeki hata ve eksiklerin tek sorumlusunun kendisinin olduğunu söyleyerek, bu tür çalışmaların kolay olmadığını, mutlaka bir yerlerde hatalar olacağını iddia etti. Verdiği bu cevaplar, sanki yapılan hataların hoşgörü içerisinde kalmasını, bu eserinde böyle kabul edilmesini istiyor gibiydi, ya da ben öyle anladım.

Devletin resmi eserinde hatalara yer verilmeyeceğini, yapılmış ise bu hataların derhal düzeltilmesi gerektiğini müdür beye anlatamadık.

Şunu anladım ki, anlamak istemeyenlerin böylesi önemli makamlarda işi olmaması gerekir.

Adı üstünde devletin resmi eseri.

Daha önceki yazımda. Sorduğum soruları özetleyerek, aldığımız yanıtlarını da sizlerle paylaşmak isterim. (sadece paylaşmam gerekenleri tabi)

Soru 1: Söz konusu eserde Valimizin resmine yada görüşlerine neden yer verilmediği idi.

Cevap: Sayın Valimizin takdirlerine maruz olduğundan, söz konusu eserde resmine ve görüş yazısına yer verilmemiştir oldu. (Yani Valimiz yer almak istememiştir)

Böyle yanlış, eksik ve hatalarla dolu bir eserde değil Vali bende olsam yer almam. Valimizin neden bu eserde yer almak istemediği de böylelikle ortaya çıkmış, benimde bu konudaki merakım son bulmuş oldu.

Soru 2: Türkiye´de Alparslan Üniversitesi diye bir Üniversite var mı diye sormuştuk. Eğer varsa bizde bilelim, eğer yoksa eserde neden böyle bir Üniversiteden bahsediliyor idi.

Cevap: Arada kaynadı.

Soru 3: Söz konusu eserde niçin (hayrettin.49@hotmail.com) şahsi mail adresi kullanılmıştır. Kurumun adına hiç mi mail adresi kalmamıştı diye sormuştuk.

Cevap: Bu mail adresini kullanmadaki amaç eserle ilgili eksik ve hatalarla ilgili bilgilerin bu maile gelmesini sağlamak, bunlardan şahsen haberdar olmak denildi.

Kurum adına mail adresi olsaydı, gelen maillerden müdür beyin haberi olmayacaktı!

Müdür bey haklı! Muhteşem eserle ilgili olarak bizim bu köşede yazılarımız ne değer görür ya da kaç yazar, müdür beyin şahsi mail adresine mail yollamadan!

Müdür beyle çay içip sohbetimizin özel taraflarına hiç değinmiyorum, bu bizim özelimiz.

Ancak yaklaşık 4-5 yıldır müdürü olduğu kurumda şimdiye kadar yaptırdığı bütün eserlerini merak etmeye başladım.

Neler yapmış?

Nasıl yapmış?

Nerelerde yaptırmış?

Hep böyle yarım yamalak, hatalı ve yanlış mı yapmış?

Yaparken kurumun menfaatlerini ne kadar düşünmüş?

Gerçekten düşünmüş mü?

Bunları neden merak etmeye bağladığımı bir sonraki yazımda değineceğim.

Çünkü ortada hiç alakası olmayan işyerleri dahil, kilitli kapıların altından bile atılan fiyat araştırmaları adeta bir telaşın göstergesi gibi!

Anahtar Kelimeler: YARIM, YAMALAK, CEVAPLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
13.3363
EURO
15.1049
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar