YAVUZ ÖĞRENCİLERLE TOPLANTI YAPTI
Vali Seddar Yavuz, Selcen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile “Kariyer Günleri” projesi kapsamında bir araya geldi.
Tarih: 11.11.2016 06:41:30/ 275okunma / 0yorum

 

 

 

 

 

 

Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Ali Sakar, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Hâkim Özden İpek, 2016-2017 eğitim öğretim yılı “Kariyer Günleri” projeleri kapsamında belirli tarihlerde ortaöğretim (Lise) okulları, öğrenci ve öğretmenleriyle kariyer günleri çerçevesinde bir araya gelerek, tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundular. Vali Seddar Yavuz,  Kariyer Günleri kapsamında Muş Selcen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle, Vali Yardımcısı Alı Sakar Muş Anadolu Lisesi öğrencileriyle, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Erentürk Öz Şeker Anadolu Lisesi ve Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle ve Hâkim Özden İpek de Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.  Vali Seddar Yavuz, geçen yıl başlattığı “Kariyer Günleri” programlarını bu yılda sürdürmeye devam ediyor. “Kariyer Günleri” projesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında da aralıksızca devam eden Vali Yavuz, proje kapsamında ortaöğretim (Lise) öğrencileri ile bir araya geldi. “Kariyer Günleri” projesi kapsamında Selcen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne giden Vali Yavuz, öğrencilere tecrübe paylaşımını ve tavsiyelerde bulundu. Okulun öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Yavuz, okul idarecilerinden okul hakkında bilgi aldı ve daha sonra okulun toplantı salonuna geçerek, öğrencilerle bir araya geldi. Burada öğrencilere hitap eden Yavuz, ilimizdeki eğitim yatırımlarının her geçen gün iyi bir noktaya gelindiğini kaydetti. Muş´taki eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili öğrencilere bilgiler veren Vali Yavuz, öte yandan öğrencilere çeşitli nasihatlerde de bulundu. Vali Yavuz, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: “Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, insan hayatında öyle dönemler vardır ki insanın o dönemleri çok iyi değerlendirilmesi gerekir. İşte sizler de tam da öyle bir dönemdesiniz. Bu yaşlar iyi şekilde değerlendirildiğinde bütün hayatınızın, sosyal statünüzün değişeceği ve yeni ufukların sizlere açılacağı dönemlerdesiniz.  İlimizde eğitim yatırımlarında her geçen gün iyi bir noktaya geldiğimizi görüyorsunuz. Çünkü fiziki mekân sorununu çözdük ve sınıf mevcutlarımız ortalama 26´ya düşmüştür. Bu elbette ki akademik başarıyı da beraberinde getirecektir. O yüzden Devletimiz tüm imkânlarıyla gençlerimizin, çocuklarımızın yanındadır. Sevgili gençler; Türkiye´de Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yapanlar, Valilik yapanlar sizin gibi insanlardır. Valinin çocuğu vali olmuyor. Nitekim şuan ki Sayın Cumhurbaşkanımızın babası bir işçi idi, merhum Süleyman Demirel´in babası çiftçi, Turgut Özal´ın babası bir memurdu. Benim babam da bir çiftçi idi. Bunu şunun için anlattım; Yeter ki kendinize güvenin, bir hedefiniz olsun ve çalışın. Bu ülkenin bütün kapıları sizlere sonuna kadar açıktır. En somut örneği de şimdi karşınızda duruyor. Şahsım 27 yıldır Mülki İdare Amirliği yapıyorum” dedi.

“Kamuya Memur Alınırken Etnik Kökenine Bakmıyoruz”

Konuşmasının devamında Vali Yavuz, devletin kamu kurumuna kamu personeli alırken hiçbir etkin kökene bakmadığını belirterek, şunları söyledi: “Biz devlete kamu personeli alırken hiç kimsenin etnik kökenine bakmıyoruz. 1930´da da bakmadık, 2016´da bakmıyoruz. Devletimiz, ülkemizde yaşayan 79 milyon vatan evladını aynı gözle görüyor ve aynı şefkatle kucaklıyor. Bu kucaklaşmamız bizim kutlu yürüyüşümüze güç katacaktır. Her zaman söylediğim gibi bir kez daha söylüyorum; kendinizi ırkçılık virüsüne teslim etmeyin. Ben devletin Valisi olarak söylüyorum. Ben Kürt kadar Kürt´üm, Arap kadar Arap, Boşnak kadar Boşnak´ım ve Türk kadar Türk´üm. Osmanlı Türkün olduğu kadar Kürt´ündür, Kürt´ün olduğu kadar Arap´ındır” ifadelerine yer verdi.

“Kur´an ve Hadisi Rehber Edinen Yeni Nesiller Yetiştirmeliyiz”

“Vahyi esas alan, aklını kiraya vermeyen Kur´an ve Hadisi rehber edinen yeni nesiller yetiştirmeliyiz” diyen Vali Yavuz:Türkiye´de dine ve dindara mesafeli tavır takınıldığından, kendini dindar olarak kabul eden vatandaşlarımız bu alanı istismar eden FETÖ´nün ağına düştü. Onun için vahyi esas alan, aklını kiraya vermeyen Kur´an ve Hadisi rehber edinen yeni nesiller yetiştirmeliyiz. Müslüman´ın referansı Hz. Kur´an´dır ve Hz. Peygamberdir.  O nedenle bu yıllarınızı iyi değerlendirin. Kendinizi iyi yetiştirin ve rakiplerinize karşı daha donanımlı olun. Kendiniz iyi tanıyın. Hangi alanda en iyi olabilirsiniz, kabiliyetleriniz nelerdir. Tespitleriniz isabetli olmalıdır. Bu konuda yakınlarımızdan, arkadaşlarımızdan, ailenizden ya da uzmanlardan destek almalısınız. Daha sonra hangi meslek bizi mutlu edecekse ona yönelmeli ve bu uğurda çok gayret göstermelisiniz. Hedeflerinizi erken ortaya koymak hedeflerinize ulaşma noktasında sizi daha avantajlı kılacaktır. Sadece ders geçmek için de çalışmayın, kendinize ve topluma faydalı bir birey olacak şekilde kendinizi geliştirin ve bol bol kitap okuyun. Bilginizi, tecrübenizi paylaşın ve bu millete hizmet edin. Sorumluluk sahibi olun.  Aksi takdirde mutsuz, asık suratlı her gün şikâyet eden bireyler olursunuz.  Sözün kısası; Başarının sırrı; birincisi bir hedefiniz olmalı, ikincisi çok Çalışmalısınız ve üçüncüsü ise kendinize güvenmenizdir.İnsanın sorumluluğu; aklı becerisi ve olanakları ile sınırlıdır. Eğer siz aklınızı, becerilerinizi iyi kullanır ve olanaklarınızı da maksimum kullanırsanız sonuçlarından asla pişmanlık duymazsınız. Sonuç ne olursa olsun kaderdir” diye konuştu.

“Kendinize Güvenin, Kendinizle Gurur Duyun”

Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Yavuz, öğrencilere kendilerine güvenmelerini ve kendileriyle gurur duymalarını istedi. Vali Yavuz, konuşmasının sonunda şunları aktardı: “Bakınız bir kez daha söylüyorum. Kendinize güvenin, kendinizle gurur duyun. Çok kıymetli bir şehirde bulunuyorsunuz. Bu şehirde doğmak, büyümek bir ayrıcalıktır. Burada Vali olmak da öyle. Burada merhum Alparslan´ın ve kutlu askerlerinin ruhaniyeti dolaşmaktadır. Bu şehrin insanları Devletine, milletine, bayrağına her zaman sahip çıkmıştır. Sizleri önemsiyorum.  O yüzden hepinizi iyi yerlerde görmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize eğitim öğretim hayatlarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilere hediye takdim eden Vali Yavuz, daha sonra öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek sorun ve çözüm önerileri hakkında bilgi aldı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAVUZ ÖĞRENCİLERLE TOPLANTI YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar