YARDIMLAR TÖRENLE HALEP´ E GÖNDERİLDİ
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü´ne bağlı yurtlarda kalan üniversiteli öğrenciler, Halep için başlattıkları yardım kampanyasında topladıkları malzemeleri, düzenledikleri törenle Halep´e gönderdiler.
Tarih: 16.1.2017 07:30:10/ 222okunma / 0yorum

Muş´tan Halep´e yardımlar tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hem sivil toplum örgütleri hem de Muş İl Müftülüğü´nün il genelinde başlattıkları Halep´e yardım kampanyasında toplanan giyim, gıda ve diğer insani malzemeler, bir bir Halep´e gönderildi. Bu yardım kampanyalarının bir diğer ayağı ise, üniversiteli öğrencilerin başlattığı kampanyayla birçok malzeme Halep´e gönderildi. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Halep´e yardım kampanyası kapsamında KYK Muş İl Müdürlüğü´ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler tarafından toplanan yardımlar hafta sonu düzenlenen törenle Türk Kızılay´ı Muş Şubesi´ne ait araçla Halep´e gönderildi. Konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürü Emrullah Güler, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türk Kızılay arasında imzalanan protokol gereği 19-30 Aralık tarihleri arasında bütün İl Müdürlükleri Halep´e yardım kampanyası başlattığını ve kampanya kapsamında toplanan malzemeleri göndermek için bir araya geldiklerini söyledi. Muş ili olarak 300 koli civarında yardım topladıklarını belirten Güler, bu sayının önemli bir sayı olduğunu ve toplanan yardımlar içinde gıda, giyim, kırtasiye ve temizlik maddeleri bulunduğunu kaydetti. Güler, yardımlarla ilgili olarak şunları anlattı: “Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ve Kızılay arasında imzalanan protokol gereği 19-30 Aralık tarihleri arasında bütün İl Müdürlükleri Halep´e yardım kampanyası başlattı. Başlatılan bu kampanyadaki en güzel taraf yardımları öğrencilerin toplamasıdır. Öğrenciler bizzat esnafları, kurumları kapı kapı dolaşarak yardımları topladılar. Muş İli olarak 300 koli civarında yardım topladık, bu sayı önemli bir sayıdır. Toplanan yardımlar içinde gıda, giyim, kırtasiye ve temizlik maddeleri bulunuyor” dedi.

“Kampanya Halk İle Öğrenciyi Buluşturdu”

Kampanya kapsamında Muş´taki halk ile öğrenciyi de buluşturduklarını ifade eden Güler, toplanan yardımları düzenlenen program ile Kızılay´ın tahsis etmiş olduğu kamyona, kampanyada emek sarf eden öğrencilerle birlikte malzemeleri yükleyerek, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dualarla yola çıkardıklarını söyledi. Güler: “Yapılan yardım kampanyası ile inşallah öğrencilerimizin hem insani hem de manevi anlamda da hissiyatları artmıştır. Bu kampanya ile Muş´ta halk ile öğrenciyi de buluşturmuş olduk. Toplanan yardımları bugün düzenlediğimiz program ile Kızılay´ın tahsis etmiş olduğu kamyona, kampanyada emek sarf eden öğrencilerimizle birlikte yükleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dualarla yola çıkardık. Burada bu kampanya ya emeği geçen bütün herkese çok teşekkür ediyorum“ ifadelerini kullandı.

“Çekilen Sıkıntıyı Derinden Hissediyoruz”

Halep´in çektiği bütün sıkıntıları derinden hissettiklerini kaydeden Güler, kampanyayı “Halep bizdir, bizdendir, bizimledir” sloganıyla başlattıkları vurgulayarak, kampanya kapsamında gönderilen bütün malzemelerin yeni malzemeler olduğunu, toplanan yardımların içinde kullanılmış olanları ayırdıklarını ve bu ayırdıkları malzemeleri ise Muş´ta bulunan Suriyeli ailelere dağıtacaklarını dile getirdi. Güler, son olarak şunları söyledi:  “Halep için yapılan bu kampanyayı biz “Halep bizdir, bizdendir, bizimledir” sloganıyla başlattık. Halep´teki kardeşlerimizin acısı bizimde acımız, onların sıkıntıları bizim de sıkıntımızdır. Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu hassasiyete sahip olduğunu biliyoruz. Biz köklü bir tarihe sahip bir milletiz. Halep´in çektiği bütün sıkıntıyı bizde derinden hissediyoruz. Öğrencilerimizde bu hassasiyetle hareket ederek yardımları toplamak için yoğun gayret sar ettiler” diye kaydetti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YARDIMLAR TÖRENLE HALEP GÖNDERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7570
EURO
6.3330
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar