VANALAR AÇILDI MEŞALELER YANDI
Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan alt yapı çalışmalarının önemli bir kısmı tamamlandı. Hava kirliliğinde ilk 3 il arasında yer alan ilimizde vanaların açılmasıyla doğalgaz verilmeye başlandı.
Tarih: 1.4.2016 07:00:00/ 1713okunma / 0yorum

İlimizde kısa bir süre önce kullanımına başlanan doğalgazın tanıtımı için il merkezine bağlı Kıyık Köyü´nde bulunan doğalgaz ana şebekesinde bir program düzenlendi. Belediye Başkanı Feyat Asya´nın da katıldığı programda tesisin gezilmesinin ardından meşaleler yakılarak doğalgazın gelişi kutlandı. Belediye Başkanlığı ve Doğugaz A.Ş. yetkililerinin hazır bulunduğu programda ilk olarak tesis gezildi. Burada, Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü H. Kadir Gülüm Belediye Başkanı Feyat Asya´ya çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Başkan Asya: “Bugün söz verdiğimiz bir projeyi hayata geçirmenin sevinciyle sizlerin karşısındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanlığı döneminde ilimizde yaptığı bir mitingde söylediği ve bizim de yerel seçim sürecinde taahhüt ettiğimiz bir hizmeti halkımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye´nin en sert kışının yaşandığı ilimizde halkımızı doğalgaza kavuşturmak için kararlı adımlarla çalışmalarımızı başlattık. 23 Temmuz 2014 tarihinde Enerji Piyasası Denetleme Kurulu´ndan alınan lisansın ardından Doğugaz firması ile yaptığımız protokol ile ilimizin doğalgaza kavuşması için çalışmalara öncülük ettik” dedi.

 

 

“Döşeme Çalışmaları Devam Edecek”

Hürriyet, Kültür, Sunay ve Saray mahallelerinin büyük bir kısmında döşeme çalışmalarının yapıldığını, yaz mevsimi ile birlikte kalan mahallelerde çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Asya: “Belediye olarak çalışmaları hızlandırmak adına bizlere düşen sorumluluğu yerine getirdiğimizi belirtmek isterim. Döşeme çalışmaları sırasında bazen sitemlere maruz kaldık. Yollardaki kazıdan, tozdan ve dumandan rahatsız olan vatandaşlarımız bizlere şikâyetlerini bildirdiler. Bu çalışmaları yaparken vatandaşların mağdur olmamasına özen gösterdik. Ancak buda bir gerçek ki, güzelliklerin ortaya çıkması için zorluklara katlanılması gerekir. Bu konuda halkımızın duyarlılığına ihtiyacımız var. Onların vereceği destekle çok daha iyi çalışmaları ortaya çıkaracağımızı ifade etmek isterim. Önümüzdeki günlerde çalışma sezonumuzun başlaması ile geri kalan mahallelerimizde döşeme çalışmaları devam edecek. Allah´ın izniyle bu çalışmaları tamamlayarak halkımıza hem doğalgaz konforu yaşatacağız hem de ilimizi kışın yaşanan hava kirliliğinden kurtaracağız. Bunun yanı sıra gençlerimizin meslek edinmesini sağlamak için İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Doğalgaz İç Tesisatı cihaz montajcısı kursunu açtık. Doğalgazın ilimizde yaygınlaşması ile beraber bu gençlerimize yeni iş imkanları sağlanmış olacak. Bizler, sorumluluk bilinciyle hareket ederek halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu duygularla bugün dağıtımına başlanan doğalgazın kazasız belasız güzel günlerde kullanılmasını diler, tüm hemşerilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Gülüm, Çalışmalar Hakkında Açıklamada Bulundu

Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü H. Kadir Gülüm de bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca “Muş, Bingöl, Bitlis, Tatvan ve Güroymak” şehirlerinde Doğal Gaz Dağıtım Faaliyeti yapmak üzere şirketimize verilen Lisans kapsamında, 01 Mayıs 2015 tarihi itibariyle Muş şehrinde Doğal Gaz Dağıtım Şebekesi düzenlenmesi çalışmalarına başlanılmıştır” diyen Gülüm: “Çalışmalara başlanılan günden itibaren yaklaşık 7 ay içerisinde Muş şehrinde toplam 15.000 metre çelik, 35.000 metre polietilen doğal gaz borusu ve 8.000 metre servis hattı döşenmiştir. Sunay, Hürriyet, Kültür ve Saray Mahalleleri doğal gaz alt yapı şebekeleri tamamlanmıştır. Bu mahallelerde toplam 605 adet binaya servis kutusu montajı yapılarak, bina sakinlerinin talepleri halinde doğal gaz sunumuna hazır hale getirilmiştir. Kıyık köyü mevkiinde tesis ettiğimiz Muş Şehri Doğalgaz Şehir Giriş İstasyonu inşaatının da tamamlanmasıyla, 2015 yılı yatırım programımızda yer alan doğalgaz alt yapı çalışmalarımız 15 Aralık 2015 tarihinde sonlandırılmıştır. 02 Mart 2016 tarihinde BOTAŞ tarafından Muş Şehri Doğalgaz Şehir Giriş İstasyonumuzun kabulü yapılmış, BOTAŞ´la “Doğal Gaz Alım Sözleşmesi” imzalanarak İstasyonumuz işletmeye alınmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“Doğal Gaz Şebekesinin Tamamı Gazlanmıştır”

Gülüm konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “18 Mart 2016 tarihinde İstasyonumuzdan Muş Şehrine doğal gaz taşıyan hat vanaları açılarak kontrollü şekilde şehre doğal gaz sevkine başlanılmış, 22 Mart 2016´da Muş Şehrinde tesis edilen doğal gaz şebekesinin tamamı gazlanmıştır. Binalara montajı yapılmış bulunan 605 adet servis kutusunun hitap ettiği konut sayısı 5.000 dolayındadır. Bunun yanı sıra, 2016 yılında alt yapısı tamamlanmış bu mahallelerde servis kutusu montajı yapılmamış olan talepte bulunacak binalara servis hattı yapılması çalışmalarımız devam edecek olup, 2016 yılı sonuna kadar doğal gaz kullanabilir abone potansiyelinin 8.500´e ulaştırılması tarafımızca hedeflenmektedir. Isınma veya kullanım amacıyla evinde veya işyerinde doğalgaz kullanmak isteyen hemşerilerimizin abonelik başvurularının alımına başlanılmıştır. Çalışmalarımız süresince verdiğimiz rahatsızlıklara sabır ve anlayış gösteren tüm Muş halkına, Muş Valiliğimize, şehrimizin doğal gaza kavuşabilmesi için özel çaba gösteren Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya başta olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına, iş ve amaç birliği yaptığımız tüm özel ve resmi Kuruluşların yönetici ve çalışanlarına teşekkürü borç bilir, sunumuna başladığımız Doğal Gaz´ın Muş Şehrine hayırlı olmasını dileriz.”

Düzenlenen program, ikramın ardından sona erdi. 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VANALAR AÇILDI MEŞALELER YANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
9.1993
EURO
10.6785
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar