VAN TİCARET BORSASI MUŞ TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) bağlı Van Ticaret Borsası, ilimizde bir temsilciliğini açtı. Van Ticaret Borsası Muş Temsilciliği, Beyaz Saray AVM´ de büyük bir katılımla hizmete açıldı.
Tarih: 7.1.2017 07:09:09/ 292okunma / 0yorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB)  bağlı Van Ticaret Borsası, Muş´ta temsilcilik açtı. Beyaz Saray Alışveriş Merkezi´nde hizmete açılan Van Ticaret Borsası Muş Temsilciliği´nin açılış törenine;Belediye Başkanı Feyat Asya, Van Ticaret Borsası Başkanı Enver Memduhoğlu, Van Ticaret Borsası (VANTB) Meclis Başkanı Nayit Süer, Van Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Türkay Özbek, Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şevgin, Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Karatekin, Meclis Üyeleri Savaş Bayram, Ergin Cankatar, TÜMSİAD Başkanı Yavuz Erten, Muş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Muş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Güler, KOSGEB Muş İl Müdürü Kenan Mergen, TEMA Muş Şubesi Başkanı İhsan Aytemiş, Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, Garanti Bankası Müdürü Hadi Altun, Müdür Yardımcısı Fırat Atılgan, katıldı. Temsilciğin açılış töreninde davetlilere hitap eden Van Ticaret Borsası Başkanı Enver Memduhoğlu, ilk olarak temsilciliğin Muş´a hayırlı olması temennisinde bulundu. Van Ticaret Borsası´nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile gerçekleştirdiği yoğun müzakereler, ısrarcı ve kararlı tutumlar neticesinde uzun yıllardır faaliyet alanlarına dahil etmek istedikleri Van Ticaret Borsası Muş Temsilciliğini borsanın çalışma alanına dahil etmeyi başardıklarını söyledi. Van Ticaret Borsasının bölgesel güç olma adına önemli projeler üretmeye devam edeceğinin altını çizen Memduhoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Van Ticaret Borsası, Doğu Anadolu Bölgesinde Van´ın bölgesel güç olması adına önemli projeler üretmeye devam ediyor. Borsamızın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile gerçekleştirdiği yoğun müzakereler, ısrarcı ve kararlı tutumlar neticesinde uzun yıllardır faaliyet alanımıza dahil etmek istediğimiz Muş ilini borsamızın çalışma alanına dahil etmeyi başardık. Daha evvel Yüksekova ve Hakkari´de çalışma ofisleri oluşturan borsamız, bu kez de TRB 2 Bölgesinde yer alan bir diğer önemli il olan Muş´u çalışma alanına kattı. Bölgede hizmet veren diğer Ticaret Borsalarının da Muş için yoğun çabaları olmasına rağmen, bizler sistematik ve emin adımlarla ilerlediğimiz çalışmalarımızın meyvesini almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Üyelerimiz Van´a Gelmeden Yerinde Hizmet Alacaklar”

Konuşmasının devamında Van Ticaret Borsası´nda işlem yapmak isteyen üyelerin, Van iline gitmeden burada işlemlerini yapacaklarını ifade eden Memduhoğlu, bu özverili çalışmaları neticesinde ilimizin Doğu Anadolu Bölge illeri arasında prestiji ikiye katlanacağını belirtti. Memduhoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugünde temsilcilik ofisimizin resmi açılış kokteyli vesilesi ile bir araya geldik. Muş çalışma ofisimizde borsamızı en iyi şekilde temsil ederek, Muş ve ilçelerinde bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerine etkin biçimde cevap veriyoruz. Bu özverili çalışmamamız neticesinde ilimizin Doğu Anadolu Bölge illeri arasında prestiji ikiye katlanmış ve pilot ticaret borsası olma özelliğini kanıtlamıştır. Borsamızda işlem yapmak isteyen üyelerimiz Van´a gelmeden yerinde hizmet alıyor. İşlemlerin masrafsız ve zaman kayıpsız yapılması, üreticilerimizin işini kolaylaştırıyor” ifadelerini kullandı.

“Muş İşlem Potansiyeli Van İle Yarışır Hale Gelecek”

İleri ki zamanlarda Muş ilinin işlem potansiyeli Van iliyle yarışır hale geleceğini kaydeden Memduhoğlu: “İnanıyoruz ki ilerleyen zamanlarda Muş işlem potansiyeli Van ile yarışır hale gelecek, zira Muş, bu kapasiteye fazlası ile sahip.  Göreve geldiğimiz günden bu yana üzerinde titizlikte durduğumuz bir diğer konuda müteşebbislere kendiişlerini kurmaları yönünde destek olmaktır. Bu bağlamda bugüne kadar, gerek Van ve ilçeleri gerekse diğer temsilciliklerimizde yüzlerce üye ve vatandaşımızın Girişimcilik Sertifikası almasına vesile olduk. Bugün de Muş´taki Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize sertifikalarını takdim edeceğiz. Girişimci adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planını hazırlayacak bilgi ve deneyime sahip olmalarının hedeflendiği eğitimlerimiz aralıksız devam edecek. Bu güzel günde yanımızda olan, desteklerini bizlerden esirgemeyen kıymetli Muş halkına ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğin Muş ve bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmalardan sonra temsilciliğin açılışı yapıldı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar