VALİ YAVUZ, İL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
Vali Seddar Yavuz başkanlığında, kamu kurumu ve kuruluş müdürleri ile bir toplantı yapıldı.
Tarih: 16.12.2016 06:21:41/ 229okunma / 0yorum

 

 

 

Vali Seddar Yavuz, il müdürleri ile toplantı yaptı. Vali Yavuz, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile Valilik Toplantı Salonu´nda bir araya geldi. Gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yavuz, kamu kurumu ve kuruluşları müdürlerine, milletin patron, kendilerinin de işçi olduğunu ifade ederek, millete hizmet etmek için burada olduklarını hatırlattı. “Biz insanı yaşatalım, insanı mutlu edelim, sorunlarını çözelim” diyen Vali Yavuz, konuşmasında şunlara değindi: “Değerli mesai arkadaşlarım, Muş´a atanalı yaklaşık 16 ay oluyor. İnşallah görev yaptığımız süre içerisinde, halkımızın özlemle beklediği hizmetleri sunmayı Allah bizlere nasip eder. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun ve hayırlı hizmetler sunmayı nasip eylesin. Biz insanı yaşatalım, insanı mutlu edelim, sorunlarını çözelim. Kan ve gözyaşından başka bir vaadi olmayan insanlara da dur diyelim veya en azından bir duruş gösterelim.  Bunun bedeli eğer bir cansa; feda olsun o can. Bir kişinin felsefi temeli yoksa entelektüel birikimde yoktur.  O yüzden ilin Valisi olarak hepinize tavsiyem; Millet patron, biz işçiyiz biz millete hizmet etmek için buradayız. Biz bir işe talipsek,  en iyisini yapmak durumundayız. Kişisel otoritelerden çok, devletin otoritesi ve saygınlığı önemlidir. Onları korumak esastır” dedi.

“İşbirliğine Çok Önem Vermeliyiz”

Konuşmasının devamında kurumlar arası ilişkilerde işbirliğine çok önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Yavuz, müdürlere; hükümetin ve devletin uygulamalarına sahip çıkmalarını istedi. Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurumlar arası ilişkilerde işbirliğine çok önem vermeliyiz. Kamu kaynaklarını etkin kullanacağız, çünkü bunlar bize milletimizin emanettir. Zaman ve İnsan kaynağını etkin ve rasyonel kullanmaya azami gayret göstereceğiz. Hükümetimizin ve devletimizin uygulamalarına sahip çıkın. Bilgi sahibi olun. İnsanları da bilgilendirin. 23 ili kapsayan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı son yılların en önemli yatırım hamlesidir. Bu program hakkında bilgi sahibi olmanızı, insanları da bilgilendirmeniz istiyorum. Sizlerden Muş´un 5 yılını, 10 yılını içeren fikirler üretmenizi bekliyorum” diye konuştu.

“İşlerinizin Takipçisi Olunuz”

 Müdürlere yönelik yaptığı konuşmasında kurumlarında yapılan ihalelerde uzman personeli görevlendirmesini isteyerek, müdürlere işlerinin takipçisi olmalarını istedi. Makamın, mevkinin ve zenginliğin lütuf olduğu kadar da bir imtihan olduğunu kaydeden Vali Yavuz: “Kurumlarınızda yapılan ihalelerde uzman personeli görevlendirin. Muayene kabul komisyonlarında gıda mühendisleri gibi konunun uzmanı olan personel kesinlikle yer alsın. Kamu ihaleleri ve doğrudan temin konularında gerekirse personellerinizi hizmet içi eğitimlerle donanımlı hale getirin. İhaleler hakkında bilgi sahibi olsunlar. Yapılan ihalelerde işin teslimlerini geciktirmeyin. İşlerin takipçisi olunuz. Hükümetimizin ve devletimizin uygulamalarına sahip çıkın. Makam, mevki ve zenginlik lütuf olduğu kadar da imtihandır bunu asla unutmayın. Günü kurtarmak yerine yarına dair projeleriniz olmalı” ifadelerini kullandı.

“Kış Aylarını İyi Değerlendirin”

Müdürlere kış aylarının iyi değerlendirilmesi tavsiyesinde bulunana Yavuz, şunları aktardı: “Bu dönemde kamu yatırımları için arsa tahsis ve gerekiyorsa imar tadilatı işlemlerini tamamlayın. Aksi takdirde bu işler yaz mevsimine kalınca bir yılımız kayboluyor. Kamu işlerinde inşaat sürelerinin makul zaman dilimine yayılmasına özel önem vereceğiz. Mesai saatleri ve kılık kıyafet konularında daha fazla hassasiyet göstermenizi bekliyorum. Terörle mücadele konusundaki etkin mücadelede sizlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu konuda daha özverili çalışmanızı bekliyorum” dedi.

“Devletimiz Her Daim Mazlumların Yanında Yer Almıştır”

Devletin her zaman mazlumların yanında yer aldığını hatırlatan Vali Yavuz, devletin mazlumların ve ümmetin devleti olduğunu vurguladı. Vali Yavuz, konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Değerli mesai arkadaşlarım, Devletimiz her daim mazlumların yanında yer almıştır. Tarih bize böyle bir sorumluluk yüklemiştir. Çünkü bu devlet mazlumların, ümmetin Devleti´dir. Bizler tarih boyunca her zaman dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun mazlumlara kucak açmış bir milletiz ve bundan sonra da aynı anlayışla devam edecek asil bir ecdadın torunlarıyız. Değerli arkadaşlarım, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm odaklı yaklaşın. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadesini kullandı. Vali Yavuz´un konuşmasından sonra toplantı sona erdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VALİ YAVUZ MÜDÜRLERİ TOPLANTI YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar