“TÜRKİYE KAZALARDA İLK BEŞE GİREN ÜLKE”
Dosteli Hasar Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri, Muş´ta bir otelde toplantı yaptı. Gerçekleşen toplantıya katılan Dosteli Hasar Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erbaş, Türkiye´nin kazalarda ilk beşe giren ülke diye istatistiklerde yer aldığını belirtti.
Tarih: 15.11.2016 06:11:09/ 275okunma / 0yorum

 

 

 

 

Dosteli firması, ikinci istişare toplantısını ilimizde gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıya

Dosteli Hasar Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erbaş ile bölge temsilcileri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Dosteli Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erbaş, Türkiye´nin kaza oranlarında dünyada ilk sıralarda olduğunu ifade etti. Türkiye´nin her tarafında trafik kazalarının meydana geldiğini kaydeden Erbaş, binlerce vatandaşın her yıl kazalarda vefat ettiğini ve yüz binlerce vatandaşın da kazalardan dolayı sakat kaldığını söyledi. Erbaş: “Faaliyetimiz yüzde 90 trafik kazalarıyla ilişkili. Maalesef üzülerek söylüyorum Türkiye´nin her tarafında trafik kazaları var. Binlerce vatandaşımız her yıl kazalarda vefat ediyor. Yüz binlerce vatandaşımız kazalardan dolayı sakat kalıyor. Olmasın diyoruz ama maalesef oluyor. Olma sebepleri de bizce malum, yıllardır bu sektörün içindeyiz, bununla ilgili devletimiz, hükümetimiz ciddi çalışmalar yapıyor. Ama ona rağmen dünya standartlarına göre kaza olayları çok olan bir ülkedeyiz. Türkiye kazalarda ilk beşe giren ülke diye istatistiklerde belirtiliyor. Biz işin ne boyutundayız, diyoruz kaza olmasın ama mevcutta olan bir trafik kazası da varsa, işte birileri yaralanıyor, sakat kalkıyor bunları sigortalar kapsamından alacakları çok ciddi hakları var. Fakat vatandaşlar bu haklardan çok haberi yok bilgisi yok, olsa bile yol yöntem bilmiyor, yol yöntem bilse ne kadar olacağı bilgisi yok veya eksik rakamlar ödeniyor ilgili kurumlardan, bizde böyle bir süreç birisinin başına geldiğinde biz o süreçten sonra devrede oluyoruz. Diyoruz ki kaza olmasın ama olduktan sonrada diyoruz ki bir dost eli var diyoruz. Öncelikle dua almak istiyoruz, akabinde onların nerelerden ne kadar miktarda alacağı hakları varsa o konuda da o vatandaşlarımıza yardımcı olmak akabinde de onlara bir tazminat çıkmasına vesile olmak ve oradan da bizde harcadığımız zamanın, harcadığımızın emeğin, harcadığımız bir maliyetin karşısında çıkan miktarın içerisinden kanunların bize vermiş olduğu limitler dahilinde hak edişlerimizi almaktır” dedi.

“Bölge Müdürlüğümüzü Muş´a Açtık”

Doğu Anadolu Bölgesi´nde iki müdürlük kurduklarını ifade eden Erbaş, bölgede bir müdürlüklerini Erzurum´da bir diğerini ise Muş´ta kurduklarını belirtti. Erbaş, açıklamasında şunları dile getirdi: “Biz Türkiye´yi 12 bölgeye ayırdık, coğrafi anlamda yedi bölgeden ibaret ama biz 12 bölgeye ayırdık. Şu anda 10 bölgede yapılaşmamızı bitirdik. Doğu Anadolu bölgesi de il sayı oldukça yüksek. Onun için Doğu Anadolu Bölgesini´de ikiye böldük, bir bölge müdürlüğümüz Erzurum da bir bölge müdürlüğümüzde güzel ilimiz Muş´ta, Doğu Anadolu 1´inci ve 2´nci bölge müdürlüğü diye ikiye ayırdık. 1´inci bölge müdürlüğümüze bağlı iller var. Bunun içinde Kars, Ağrı, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt gibi yaklaşık 6-7 illerimiz var.  Muş´ta merkez olarak oluşturduğumuz 2´inci bölge müdürlüğümüze bağlı olan Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Bingöl gibi 6- 7 tane illerimiz var. Biz Dosteli ismimizi güvenilir insanlara teslim etmek istiyoruz. Bölge Müdürlüklerimizi oluştururken de bizim testimizden geçmiş, rüştünün ispat etmiş, hem güvenilirlik anlamında hem de iş yapma noktasında ispat etmiş arkadaşlarımızı bölge müdürü tayin ettik” ifadelerini kullandı.

“30´a Yakın İlde Acentelerimiz ve Ofislerimiz Var”

Türkiye genelinde 100´e yakın kişilerle çalıştığını ve şuan 30´a yakın ilde acentelerinin ve ofislerinin olduğunu söyleyen Erbaş: “8-9 yıllık süre zarfında bugüne kadar 3 aşağı 5 yukarı yaklaşık 2 bin ila 3 bin dosya sonuçlandırdık. Küçük bir ofiste başladığımız bu işte ilk olarak bir kişi ile başladık, şuanda Türkiye genelinde 100´e yakın çalıştığımız arkadaşlar var, 30´a yakın ilde acentelerimiz ve ofislerimiz var. Bölgelerde yapacağımız organizasyonlarla ve onların içini doldurarak katlanarak gidiyor ama bugüne kadar 2 -3 bin civarında dosya sonuçlandırdık. Bu işe başladığımızdaki sigortaların üst teminatı 40 bin TL´ydi. Şu anda 310 bin TL, bu ocak ayında 330 bin TL olacak. Bunu da hazine müsteşarlığı belirliyor. Yani rakamsal anlamda belki 20-30 trilyon tazminat çıkardık. Tabi biz oradan aldığımız rakamlar anlamında söylüyorum. Şirketimizin içini mali açıdan doldurma açısından bizim kar marjlarımız başkaları gibi yüksek değil, bizim kanunların dışında hiçbir çalışmamız olmadı olmazda. Alt limitimiz, üst limitimiz belirlenmiş ama bu belirlenen miktarın dışında çalışma yapanlar var mı? Maalesef var. Bunu da üzülerek söylüyorum, herkes için söylemiyorum ama olanlar var. Yani yüzde 30´larla, 40´larla 50´lerle insanların tazminatlarını aldıkları, miktarların yarısını alan kişiler var, kurumlar var firmalar var. Bizim sektörümüzde dosya satın alma çalışması var, ne kadar kanuni, bana çok doğruda gelmiyor. Bu ay sonuçlandıracağımız bir dosya var. Bu ay içersinde 3 kazazedeye ödeyeceğimiz 859 bin TL ödeyeceğiz. Buradan yüzde 5´i bizim kasamıza girecek. Helali hoş olsun önemli değil. Önemli olan bunların vaktinde saatinde hak edişlerini ceplerine koyabilmek. Allah razı olsun demeleri, kimin parası kiminin duası yani dua almak da bu anlamda önemli” diye kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından toplantı karşılıklı fikir alışverişinden sonra sona erdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TÜRKİYE KAZALARDA BEŞE GİREN ÜLKE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar