TEOG BİRİNCİSİ, KARNESİNİ VALİ YAVUZ´UN ELİNDEN ALDI
Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de karne heyecanı ve sevinci yaşandı. Muş merkez Vali Adil Yazar Ortaokulu´nda 2016-2017 eğitim öğretim yılının 1. dönem yarıyıl karne dağıtım töreni düzenlendi.
Tarih: 21.1.2017 07:32:01/ 875okunma / 0yorum

Muş merkez Vali Adil Yazar Ortaokulu´nda karne dağıtım töreni düzenlendi.  Okulda düzenlenen törene; Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Vali Yavuz, ilk olarak okulun idareci ve öğretmenleriyle bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle yapılan toplantının ardından Vali Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya ve İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, öğrencilere karnelerini verdiler. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı´nda tüm soruları doğru cevaplayarak hem Türkiye hem de Muş il birincisi olan Hayrun Nisa Bingöl, karnesini Vali Yavuz´un elinden aldı.  Karne dağıtımının ardından gazetecilere bir açıklamada bulunan Vali Yavuz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemin sona erdiğini ve öğrencilerin karnelerini alarak 15 günlük tatile çıkacağını söyledi. Vali Yavuz, Muş il genelinde anne babaların eğitim ve öğretime verdikleri desteğin de her türlü takdirin üzerinde olduğunu kaydederek, Muş´ta eğitim öğretim kalitesinin her geçen gün daha da ileriye doğru gittiğini belirtti. Yavuz, burada yaptığı konuşmasında şunları aktardı: “Bu sene çok mutluyuz TEOG konusunda öğrencilerimizin durumu çok iyi. Dileğimiz, temennimiz bu durumun üniversite sınavları dahil bütün sınavlara yansıması ve öğrencilerimizin çok iyi yerlere gelmeleridir” dedi.

“İlimizde Eğitim ve Öğretim Oldukça Verimli Geçti”

Muş il genelinde 2016-2017 eğitim öğretim yılının çok verimli geçtiğinin altını çizen Vali Yavuz, öğretmen ve öğrencilerin bu dönemde çok çalıştıklarını, büyük çaba sarf ettiklerini ifade ederek, öğretmen ve öğrencilerin iyi bir tatili hak ettiklerini söyledi. Yavuz, konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemini bitirmiş bulunmaktayız. Bizim ilimiz açısından eğitim ve öğretim oldukça verimli geçti. Öğretmen ve öğrencilerimiz çalıştılar, büyük çabalar sarf ettiler ve bu anlamda iyi bir tatili hak ettiler. Eğitimcilerimizi ve yöneticilerimizi de kutluyorum. Problemsiz bir yarıyıl geçirmemiz dolayısıyla. Ayrıca Muş genelinde anne ve babaların eğitime verdikleri değerde gözler önünde. Bu anlamda ailelerde de iyi bir şuurlanma olduğunun farkındayım. Eğitim ve öğretim konusunda her geçen gün daha da ilerlediğimizi ifade edeyim. Şu an bulunduğumuz okulda 110´nun üzerinde net yapan 52 öğrencimiz var. Bir okulda bu kadar iyi başarı elde etmek öğretmenlerimizin, çevrenin ve ailelerin eğitime verdikleri değerler sayesindedir. Sadece bu okulumuz değil, Muş genelinde eğitim konusunda iyi yerdeyiz” diye konuştu.

“Karneler Sadece Çocukların Değil Anne ve Babaların da Karneleri”

Konuşmasının devamında anne ve babalara seslenen Vali Yavuz, başarılı öğrencilerin ailelerinin, öğrencilerinin arkasında durmaya ve karnesinde kırık olan öğrencilerin ailelerinin de çocuklarının yanında olmalarını istedi. Karneler sadece çocukların değil, annelerin ve babaların da karneleri olduğunu belirten Vali Yavuz, şunları söyledi: “Öğrencilerimize tatilde bir hobi edinmelerini, başarılı öğrencilerin ailelerine de öğrencilerimizin arkasında durmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. Ümit ediyorum ki, karnesinde kırık olan öğrencilerinde aileleri yanında olacaktır. Çünkü bu karneler sadece çocukların değil, anne babalarında karneleri. Her zaman için kendimize yatırım yapmalıyız. Kendimize yatırım yapmanın yolu da çok çalışmak ve zamanı iyi kullanmaktır. Her zaman şuna inanıyorum, azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Yeter ki hedefiniz olsun. Hedefinize ulaşmak için de iyi çalışmak gerekiyor. Ama sadece çalışmak değil, kendimizi rahatlatacak hobilerimizin de mutlak suretle olması gerektiğini değerlendiriyorum” dedi.

“FETÖ/PDY İle Mücadele Konusunda Kararlıyız”

15 Temmuz darbe kalkışmasına da değinerek, devletin FETÖ/PDY ile mücadele konusunda kararlı olduğunun altını çizen Vali Yavuz: "15 Temmuz, FETÖ darbe teşebbüsü, birçok alanda mesaimizin boşa gitmesine vesile oldu ve ekonomi dahil birçok alanda zararı olmuştur. Ancak hükümetimizin, valiliğimiz almış olduğu tedbirlerle eğitim öğretim alanına bunun yansıması olumsuz olmamıştır. Bu konuda hükümetimiz süratle tedbirini almış, öğretmen atamalarını süratle gerçekleştirmiş ve valilik olarak biz de bu konuda elimizden gelen gayreti sarf ettik. Nitekim ölçülebilir TEOG sonuçlarına baktığımızda, geçen yıla göre daha iyi olduğumuzu görüyoruz. Vatana, millete, bayrağa kast eden bu hainlerin, uluslararası şebekelerle hareket eden hainlerin, tabii ki sınıflarda, kamuda olmaması gerekiyor. O yüzden FETÖ/PDY ile mücadele konusunda kararlıyız. Devlet olarak kararlıyız, valilik olarak kararlıyız. Bunların bertaraf edilmesi noktasında gerekeni yapacağız. O yüzden gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, eğitim öğretim başta olmak üzere bu yapının darbe teşebbüsünün ve FETÖ´cülerin devlete olan zararları minimuma indiriliyor, indirilecek" ifadelerini kullandı.

Asya, Öğretmen ve Öğrencilere İyi Tatiller Diledi

Karne dağıtım törenine katılan Belediye Başkanı Feyat Asya ise, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek, şunları söyledi: "Bende başta öğrencilerimizi, okul yönetimimiz, öğretmen ve aileler olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. TEOG konusunda da burada iyi başlarılar elde öğrencilerimiz de yüzümüzün akı başımızın dik olmasına sebep oldular. Hepsine bundan sonraki eğitim hayatlarında da başarılar dilerim. Bu alanda sayın valimize de teşekkür ediyorum her alanda olduğu gibi eğitim alanında da seferberlik başlattılar inşallah bundan sonrada bu seferberlik sürecek" diye kaydetti. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.6593
EURO
10.3356
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar