“SİZİN DESTEKÇİNİZ OLACAĞIM”
Vali Seddar Yavuz, Uşak Organize Sanayi Bölgesi´nde OSB Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Tarih: 16.1.2017 07:26:18/ 268okunma / 0yorum

Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki Muş heyeti, MÜSİAD Uşak Şubesi üyeleriyle yaptığı bilgilendirme toplantısının ardından Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB)´nde değişik meslek grubundaki işadamlarına cazibe merkezleri yatırım ve destek programı hakkında bilgi verdi. Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı Toplantı Salonu´nda gerçekleşen yatırımcı bilgilendirme toplantısına Vali Yavuz´un yanı sıra, Uşak Valisi Ahmet Okur, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Muş TSO Meclis Başkanı Murat Güresmer, MÜSİAD Muş Şube Başkanı Ferhat Uzel, Uşak OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Uşak TSO Meslek grubu başkanları, Uşaklı işadamları ile basın mensupları katıldı. Cazibe Merkezleri Yatırım ve Destek Programı ve 6. Bölge Teşvikleri konulu toplantının açılış konuşmasını yapan OSB Başkanı Halil Ağaoğlu, Muş heyetinin ziyaretinin ve sundukları cazip tekliflerin girişimci bir ruha sahip Uşaklı sanayici ve işadamlarının mutlaka dikkatini çekeceğini ifade ederek, karşılıklı yatırımın illerin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

“Bölgede Yeni Yatırımlarla İşsizliğe Çözüm Üretilecek”

Toplantıda ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Uşak Valisi Ahmet Okur ise, daha önce Uşak´ta görev yapan şimdi ise Muş´ta görevini sürdüren Vali Yavuz´un Uşak ilini öncelikle dikkate alarak yatırımcılara önemli avantajlar sunan cazibe projesini ayrıntılı bir şekilde anlatması ve Uşaklı yatırımcıları Muş´a davet etmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Vali Okur, serbest piyasa şartlarında devletin öncü rol oynayarak yatırımcının önünü açması, ucuz kredi, vergi vb. muafiyetlerle kolaylıklar sağlaması işadamlarımız için çok önemli bir destek olduğunu belirterek, yapılacak yatırımlarla hem sanayicinin hem de o bölgelerde yaşayan vatandaşların kazanacağını, yeni yatırımlarla işsizliğe çözüm üretilerek çözümü başka yerlerde arayan terör mihraklarına da ciddi bir cevap verilmiş olacağını ifade etti.

“Cumhuriyet Tarihinin En Kapsamlı Ekonomik Paketi”

Uşak Valisi Ahmet Okur´un konuşmasından sonra Uşaklı işadamlarına hitap eden Vali Seddar Yavuz ise, Muş´ta yatırım yapmaları için Uşaklı yatırımcıları ilimize davet etti. Konuşmasında  “Bir vali olarak değil, bir çalışanınız olarak sizin destekçiniz olacağım, emin olabilirsiniz” diyen Vali Yavuz, 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Yatırım ve Destek Programının hayata geçtiğini ve bu programın cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve en verimli ekonomik desteklerini içerdiğini söyledi. Yavuz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Malumunuz olduğu üzere Hükümetimizce göreceli olarak az gelişmiş bölgelerdeki yatırım ortamını canlandırarak istihdam, üretim ve ihracatı artırmak yoluyla bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Yatırım ve Destek Programını hayata geçirdi. Bu program Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve en verimli ekonomik desteklerini içeriyor. Bu paket hakkında arkadaşlarımız detaylı sunumlar yaptılar. Burada tekstilden seramiğe, gıdandan sağlık sektörüne, geri dönüşümden ambalaj sektörüne birçok iş kolunda üretim ve ticaret yapan işadamlarının olması bizleri sevindirdi. Umarım Muş Uşak ortaklığından bir veya birkaç işletme kurabiliriz” dedi.

“Muş Türkiye´nin En Huzurlu Şehridir”

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB)´nde değişik meslek grubundaki işadamlarına eden Muş´ta yatırım yapmayı istediğini de belirten Vali Yavuz, işadamlarının Muş´a yatırım yaptıklarında devletin kendilerine yardımcı olacağını ve Muş´un Türkiye´nin en huzurlu ve güvenli şehri olduğunu kaydetti.  Muş´un nüfusunun yüzde 50´si 20 yaş altında olduğunu ifade eden Vali Yavuz, şunları anlattı: “Neden Muş´a yatırım yapalım? Diye bir soru aklınıza gelebilir. Muş´a yatırım yaptığınızda sizin fabrika binası, arsa tahsisi, makine teçhizat gibi sabit yatırımlarınız tamamen devlet tarafından karşılanacak. İkinci olarak Muş Türkiye´nin en huzurlu ve en güvenli şehirlerinin başında yer almaktadır. Üçüncü olarak Muş ili ovası ve genç nüfusu ile geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday bir şehirdir. Nüfusun yüzde 50 si 20 yaş altındadır.  Sizleri Muş´ta ağırlamaktan memnun olurum. Bir Vali olarak değil bir çalışanınız olarak sizin destekçiniz olacağım, bundan emin olabilirsiniz. Neden Muş? Sorusuna en güzel cevaplardan biri de Muş Ortadoğu, Kafkasya ve Rusya pazarına yakınlığı ile ön plana çıkan yeni bir cazibe merkezi konumundadır” diye konuştu.

“Şu Ana Kadar 30 Tane Müracaat Geldi”

 Teşvik paketi için Yatırım destek komisyonunu kurduklarını ifade eden Yavuz, şu anma kadar 30 müracaatın yapıldığını kaydetti. Vali Yavuz: “Bu teşvik paketi için Yatırım destek komisyonu kurduk. Bununla ilgili gelen yatırımcıları bu arkadaşlarımız gezdiriyor, bilgilendiriyor. Şu ana kadar 30 tane müracaat geldi. Ciddi bir başvuru var. Sizleri de ilimizde görmekten mutluluk duyarım. Bir kez daha sizlerle bir araya gelmekten mutlu olduğumu belirtir en kısa sürede mutlaka bir araya gelmeyi dilerim. Hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

“Muş Tarihimizde Çok Önemli Bir Yere Sahip”

Vali Yavuz, eski görev yaptığı Uşak ilinde Vali Okur ve Uşaklı yönetici ve işadamlarının eksilmeyen ilgisinden ve misafirperverliklerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz mülki amirler olarak ülkemizin her yerinde görev yapmayı vatandaşımıza layıkıyla hizmet etmeyi şeref biliriz. Muş´ta da aynen Uşak ilimizde olduğu gibi şevkle ve heyecanla görevime devam ediyorum. Muş ilimiz tarihimizde çok önemli bir yere sahip. 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu´nun Türkleşmesi ve İslamlaşması başlamış, açılan bu kapıdan Viyana´ya kadar ecdadımız adalet ve hakkaniyetle hükmetmiştir. O asil ecdadın torunları şimdiki Muşlular şimdiki Uşaklılar da onların açtığı yoldan yürümektedirler. Batının isteği bölünmemiz ve parçalanmamızdır. Onlar birleşip birlikler kurarken bizleri de mezhep ve etnik unsurlara bölmenin peşindeler. Bizim hiçbir zaman birlik olmamızı güçlü olmamızı istemiyorlar. Ama hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar, bölünmeyecek parçalanmayacağız. Bu ziyaretimizde olduğu gibi bugün nasıl bin 300 km öteden gelip siz değerli Uşaklı kardeşlerimizle illerimizin ve ülkemizin kalkınması üzerine mutabık kalıp yeni yatırımlar için konuşup görüşebiliyorsak, biz bu coğrafyada her zaman bu gücümüzü bu şekilde göstermek zorundayız. İnşallah Uşaklı ve Muşlu sanayici ve işadamlarımız karşılıklı olarak yatırım yaparlar, Muş´ta devletimizin sağladığı cazip yatırım imkanlarını değerlendirirler. Ziyaretimizin her iki ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Vali Yavuz´un konuşmasının ardından Muş´taki yatırım imkanları ve ili anlatan bir slayt gösterimi yapıldı. Heyetler arası görüşmenin ardından karşılıklı plaket ve hediyeler verildi.  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİZİN DESTEKÇİNİZ OLACAĞIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar