SİYER SINAVINA DAVET
Muş Peygamber Sevdalıları Platformu, her sene düzenlediği Siyer Sınavı´na bu yıl da “O´nu Oku, O´nu Yaşa”, “Peygamberi Okuyun O´nu Yaşayın” sloganıyla Siyer Sınavı´nı yapacak.
Tarih: 9.1.2017 07:21:28/ 224okunma / 0yorum

Peygamber Sevdalıları Platformu Muş Koordinatörlüğü, yapılacak olan Siyer Sınavı için son hazırlıklarını tamamladı.4 kategoride yapılacak olan Siyer Sınavı, her yıl ülkemiz genelinde binlerce insanın katılımıyla gerçekleşiyor. Türkiye genelinde yapılacak olan sınav ilimizde de yapılacak. Peygamber Sevdalıları Platformu Muş İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, tüm Muş halkının sınava katılması konusunda davet edildi.  Yapılacak olan Siyer Sınavı´nın Müslüman toplumu açısından önemine değinen Peygamber Sevdalıları Platformu Muş İş Koordinatörü Hamit Akşi, Müslümanların Peygamberin hayatını kendi hayatlarından daha iyi bilmesi gerektiğinin altını çizdi.Peygamber Sevdalıları Platformu´nun düzenleyeceği Siyer Sınavı´na ilişkin yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Muş İl Koordinatörü Hamit Akşi, Müslümanların Peygamberin hayatını kendi hayatlarından daha iyi bilmeleri gerektiğini söyledi. Akşi, kentin caddelerini bastırdıkları afişlerle süslediklerini belirterek, insanların Peygamberini tanımaları için her sene Siyer Sınavı yapmakta olduklarını söyleyerek, bu seneki sloganlarının “O´nu Oku, O´nu Yaşa”, “Peygamberi Okuyun O´nu Yaşayın” üzerine kurulduğunu ifade etti.Platform olarak her yıl düzenledikleri çeşitli etkinlik ve sınavlarla, Peygamber Efendimizin hayatını baştan sona okuduklarını ve Peygamberimizi tanıma ve tanıtma fırsatı bulduklarını kaydeden Akşi, bu yıl Türkiye genelinde ve Muş´ta da düzenleyecekleri sınavla insanların Peygamber Efendimizi tekrar tanıtma fırsatı bulacağını söyledi. Akşi, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hakikaten dünya üzerindeki bu zulmün bitmesi, Müslüman beldelerdeki kanın dökülmesi, Müslümanlar ve gayrı Müslimlerin bunlara seyirci kalması Peygamberin hayatının bilinmemesinden kaynaklanıyor. Müslümanların berbat bir durumda olmalarının temel sebebi İslam´ı bilmeyip ondan uzak kalmalarından kaynaklanıyor. Hamdolsun bizde insanların Peygamberi tanımaları için her sene Siyer Sınavı yapmaktayız. Bu seneki sloganımız; “O´nu Oku, O´nu Yaşa”, Peygamberi Okuyun O´nu Yaşayın” üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda Muş´un Caddelerini bastırdığımız bin afişle süsledik. Sokaklarımızı kötülüğe davet eden havasından kurtarıp insanların gözlerine güzellikler sunduk” dedi.

“Siyer Sınavı 4 Kategoriden Oluşuyor”

Yapılacak olan Siyer Sınavının içeriği, kimlerin katılacağı ve kaç kategoriden oluşacağını belirten Akşi, bu yılki Siyer Sınavının 4 kategoriden oluşacağını söyledi. Birinci kategoride 4 ve 5. sınıfların, ikinci kategoride 6, 7 ve 8. sınıfların, üçüncü kategoride 9, 10, 11 ve 12. sınıfların ve dördüncü kategoride ise yetişkinlerin yarışacağını ifade eden Akşi, şunları aktardı: “Siyer Sınavımız 4 kategoriden oluşmaktadır. Birinci kategoride 4 ve 5. Sınıflar, ikinci kategoride 6, 7 ve 8. Sınıflar, üçüncü kategoride 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar yarışacaklardır. Dördüncü kategoride ise yetişkinler dediğimiz 18 yaş ve üstündekiler yarışacaklardır. Biz peygamberi bilmek istiyorsak O´nun hayatını okuyup bilmek gerekir. Bir Müslüman´ın kendisi ve ailesinin hayatından daha çok Peygamberin hayatını bilmesi gerekir. Bu teşvikle bu senede yine Siyer Sınavı yapacağız. Tabi ki teşvik amaçlı ödüllerimizde bulunmaktadır” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİYER SINAVINA DAVET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar