SAĞLIK HİZMETLERİ MYO´DA YENİ PROGRAMLAR AÇILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna yeni programlar açıldığını ifade eden Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Sağlık Hizmetleri MYO´da bulunan bölümlere 240 öğrenci alınacağını belirtti.
Tarih: 10.12.2016 06:48:33/ 266okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye´de sağlık sektöründe artan nitelikli ara eleman ihtiyacı çerçevesinde sağlık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından kurulumu onaylanan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´nun 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitime başladığını söyledi. MŞÜ´de eğitim öğretim döneminin başlangıcından bugüne kadar, üniversitede gerçekleşen eğitim ve diğer faaliyetlerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Rektör Polat: “Yükseköğretim Kurulu tarafından kurulumu onaylanan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bu dönem eğitime başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Sağlık Hizmetleri MYO´da bulunan Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü, Sağlık Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Tıbbi Hizmetler ve Teknikleri Bölümü ve Terapi ve Rehabilitasyon Bölümüne toplam 240 öğrenci alınacak. Açılacak olan bu programlarla, Türkiye´de sağlık sektöründe artan nitelikli ara eleman ihtiyacı çerçevesinde hem sağlık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması hem de bölgemiz gençlerinin istihdamına yönelik katkı sunulması hedeflendi.  Üniversitemiz Teknik Bilimler MYO´da da yeni bölümler açıldı. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda Elektrik Enerjisi Bölümü ve El Sanatları Bölümü açıldı. Yeni dönemde her iki bölüme 40 öğrenci alınacak.

2017-2018 eğitim öğretim döneminde açılması için YÖK´e müracaat edilen Meslek Yüksekokulları şunlar; Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokul. Açılması için YÖK´e başvuruda bulunulacak bölümler ise; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü, Teknik Bilimler MYO Nükleer ve Radyoloji Teknolojisi Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi- Sağlık ve Nükleer Fiziği Bölümü, Teknik Bilimler MYO Mimari ve Dekoratif El Sanatları Bölümü” dedi.

Anemon Dergisinin Yeni Sayısı Çıktı”

Sosyal bilimlerde önemli olan “anemon Dergisi”nin Aralık 2016 sayısının okurları ile buluştuğunu ifade eden Prof. Dr. Polat: “Üniversitemiz Sosyal Bilimler Dergisi “anemon” Aralık 2016 sayısıyla yayın hayatının dördüncü yılında tekrar okurları ile buluştu. Derginin dördüncü cilt, ikinci sayısında farklı alanlardan toplam 10 makale yer alıyor ve bu çalışmalar titiz bir değerlendirme sürecinin ardından yayımlanan ve kendi alanına katkı sağlayan, akademik dünyaya yenilik getiren ve dolayısıyla topluma ışık tutan çalışmalardan oluşan makalelerden oluşuyor” ifadelerine yer verdi.

TÜBİTAK Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Proje Yazım Semineri”

Muş Alparslan Üniversitesi BAYPUAM Müdürlüğü tarafından iki çalıştay gerçekleştirdiğini kaydeden Rektör Polat: “Öğretim elemanlarımızın Sosyal Bilimler alanında proje hazırlamasına teşvik etmek amacıyla ilk olarak  "TÜBİTAK Sosyal Bilimler Proje Çalıştayı" düzenlendi. Üç gün süren Çalıştayda TÜBİTAK 1001,1002 ve 3001No´lu projelerin hazırlanması ile ilgili aşamalar anlatıldı. Çalıştayın sunumunu Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç gerçekleştirdi. “TÜBİTAK Sosyal Bilimler Çalıştayı”nın ardından Mayıs ayında düzenlenen “Fen Bilimleri Çalıştayı”nda ise Fen Bilimleri alanında verilen proje destekleri ve proje hazırlamaya yönelik ipuçları ve proje örnekleri ele alındı.  Doç. Dr. İdris Çerkez´in anlatımıyla gerçekleşen seminerde, 1001, 1002, 3001 ve 3501 Araştırma Destek Programları (ARDEP) hakkında bilgi verildi” diye kaydetti.

“3. Geleneksel Sağlık Günleri Düzenlendi”

Muş Alparslan Üniversitesi´nde her yıl düzenlenen ve akademik- idari personeller ile öğrencilere sağlık konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Geleneksel Sağlık Günleri”nin üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Polat, açıklamasına şöyle devam etti: “Üç gün boyunca süren Sağlık günlerinde Bisiklet ve Tekerlekli Kayak´tan sağlık stantlarına konferanslardan müzik konserine birçok etkinlik gerçekleştirildi” dedi.

 

 

“Nükleer Fizik Dalında Ses Getirecek Çalıştay Düzenlendi”

Üniversitede nükleer fizik dalında ses getirecek bir çalıştayı düzenlediklerini belirten Rektör Polat: “Ülkemizin Nükleer Fizik alanında çalışmalarıyla tanınan Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof.Dr. Cevad Selam başkanlığında "Küresel Çekirdeklerde Dipol ve Spin-Dipol Etkileşmeleri" nükleer yapı çalıştayı gerçekleştirildi. İki gün süren çalışmalara Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Ünlü, Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necla Çakmak,  Avrupa Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Şadiye Çakmak, öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Ekrem Almaz, Yrd. Doç. Dr. Hasanali Güngör,  Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Koç katıldı. Soru-cevap ve değerlendirme konuşmalarının yapıldığı çalıştayda ayrıca 2017 yılında sürdürülecek çalışmalar görüşüldü. Çalıştaya damgasını vuran en önemli gelişme ise Prof. Dr. Cevad Selam ve doktora danışmanı N. I. Pyatov tarafından ortaya konan Pyatov-Salamov metodunun yük-değişimli etkin etkileşmelere uygulama alanlarının yeniden gözden geçirilmesi ile bilim dünyasında ilk-kez Prof.Dr. Cevad Selam ve nükleer fizik çalışma grubu ile yapılacak olan Gigand Dipol Rezonans saplamaları ile ilgili teorik çalışmalara başlanması oldu” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar