“PROGRAM İÇİN 1 MİLYAR 100 MİLYON TL ÖDENEK AYRILMIŞ”
Önceki gün Muş Öğretmenevi´nde düzenlenen işadamlarına yönelik cazibe merkezleri bilgilendirme toplantısında işadamlarına hitap eden Vali Seddar Yavuz, Muş´un mutlaka cazibe merkezleri programından en iyi şekilde faydalanması gerektiğinin altını çizdi.
Tarih: 6.1.2017 07:23:23/ 221okunma / 0yorum

İşadamlarına yönelik cazibe merkezleri bilgilendirme toplantısında Muşlu işadamlarına hitap eden Vali Seddar Yavuz, cazibe merkezleri programı kapsamında illere verilen teşvik sistemi hakkında işadamlarını bilgilendirdi.  Gerçekleşen programda konuşan Yavuz, cazibe merkezleri programı için şimdiden 1 milyar 100 milyon TL ödenek ayrıldığını ve bu ayrılan ödeneğin her yıl artarak devam edeceğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin bölgeler arası gelişmişlik düzeylerindeki farkları en aza indirmek için Doğu ve Güneydoğu illerinde sanayileşme, istihdam ve kalkınma alanlarında birçok teşvik paketini yıllar itibari ile uygulamaya koyduğunu hatırlatan Vali Yavuz, yıllar önceki bu uygulamadan bölgenin bazı illerinin bu teşviklerden son derece faydalandığını belirtti. Gerçekleştirdikleri toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Yavuz, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Çok değerli işadamları ve sevgili katılımcılar hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Gerçekleştireceğimiz toplantının ilimiz için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hepinizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgeler arası gelişmişlik düzeylerindeki farkları en aza indirmek için Doğu ve Güneydoğu illerinde sanayileşme, istihdam ve kalkınma alanlarında birçok teşvik paketini yıllar itibari ile uygulamaya koymuştur. Bunların bir kısmında özellikle bazı illerde çok başarılı neticeler alınmasına rağmen bazı illerde bu seviye yakalanamamıştır. Örneğin 1980´li yıllarda Adıyaman´da Devletin fabrikasından başka herhangi bir yatırım yokken, bugün Adıyaman´da çok fazla bir sanayileşmenin olduğunu görüyoruz. Yani o dönemdeki teşviklerden Adıyaman´ın çok iyi faydalandığını söyleyebiliriz. Konumuz şu ki; Muş olarak neredeyiz? Ne yapmak istiyoruz? Bunu paylaşmak istiyorum. Cazibe Merkezleri Programı için şimdiden 1 milyar 100 milyon TL ödenek ayrılmıştır. Bu her yıl artarak devam edecek. Eğer Cazibe Merkezleri Programını da kaçırır, faydalanamazsak korkarım ki Muş bir daha belini doğrultamaz. Bu nedenle bu önümüze gelmiş en önemli ve kıymetli fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.  Farklı sanayi sektörleri üzerinde çalışmalarınızı çok yönlü olarak sürdürmeliyiz” dedi.

“Önceliğimiz İstihdamdır”

Muş´ta öncelikli olan çalışmaların başında istihdam olanağını arttırmak olduğunu kaydeden Vali Yavuz,  Muş´ta tekstil kente başladıklarını ve inşaatının bittiğini söyleyerek, öte yandan çağrı merkezini de kurmaya başladıklarını söyledi. Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada önceliğimiz istihdamdır. Biz tekstil kente başladık ve inşaatını bitirdik. Muş şartlarında 6 bin metrekare bir yerin 3 ayda bitmesi bir rekordur. Buradan istenirse nelerin başarılabileceğini de görmüş olduk. Çağrı Merkezini kurmaya başladık. Daha çağrı merkezini kurmadan yeri ile ilgili olsun başka sebepler olsun kısır tartışmaların olduğunu gördüm. Bu merkez 25 kişiyi işe alarak başlayacak, kısa sürede bu sayı 75 olacak ve yükselerek devam ederek çok önemli sayılara ulaşacaktır. Bu şehre armağanım olsun istedim. İnşallah Muşlu kardeşlerim buna sahip çıkar, böylece gelişerek istihdam sayısı yükselir. Özel sektör yatırımı olduğu için alımları kendileri yapacaklar. Biz bu yatırımı Sungu beldemize yapmadık Muş´a yaptık. Bakın yatımcıları ilimize getirmek için çok büyük çaba sarf ettik. Sizlerden istirhamım bu insanlara yardımcı olmanızdır. Özel olarak onlarla iletişime geçtik. Her şey sizler için ve Muş´umuz için. Yeter ki kalıcı yatırımlarımız olsun. Bizim Muş için olumlu bir algı yapmamız, markamızı parlatmamız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağız? Öncelikle kendimiz markamızı ve ilimizi seveceğiz. Zihnimizde oluşturduğumuz bariyerleri, engelleri yıkacağız. Olumsuz her konuşmadan kaçınacağız” ifadesini kullandı.

 

 

“Cazibe Merkezleri Programları Toplantılarını Yapacağız”

Cazibe merkezleri programı için İstanbul´da toplantı yaptıklarını ancak toplantıların sayılarını arttırmayı planladıklarını dile getiren Vali Yavuz, son olarak şunları kaydetti: Cazibe merkezleri için İstanbul´da toplantı yaptık; sanırım bir kez daha yapmamız gerekecek. Daha sonra sanayisi gelişmiş Bursa, Eskişehir, Denizli gibi şehirlerde bu toplantıları yapmayı planlıyoruz. Sadece Muş´ta bulunan iş adamları ile Muş´u kalkındıramayız. Bu toplantıların sürekli hale gelmesini ve yatırım yapmayı düşünen işadamlarının ve girişimcilerin Muş´u tercih etmesini arzu ediyoruz. Bu vesileyle toplantımıza iştirak eden iş adamlarını, STK temsilcilerini ve diğer katılımcıları tebrik ediyor, kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bir yıl sonra konuştuklarımızın çoğunu gerçekleştirmiş oluruz. Bu toplantının hayırlı, uğurlu olmasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum” diye konuştu. Toplantı toplantıya katılan işadamlarının görüş ve önerileri alındıktan sonra sona erdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar