POLAT: KONFERANS AMACINA FAZLASI İLE ULAŞTI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin ev sahipliği yaptığı iki günlük ‘ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı´ İkinci günün sonunda tüm katılımcıların ve personelimizin katıldığı, kültürel etkinliklerin ağırlıkta olduğu bir gala gecesi düzenlendi.
Tarih: 4.10.2016 07:40:33/ 221okunma / 0yorum

 

 

 

 

Muş Alparslan üniversitesi ev sahipliğinde Üç gün süren konferansta ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik eğitimden turizme kültürden eğitime hayvancılıktan tarıma birçok konu hakkında çözüm önerileri taşıyan bildiriler sunuldu. Konferansın ilk gününde ikisi Muş özel oturumu olmak üzere on iki oturum gerçekleşirken ikinci gününde ise 22 oturum ve iki söyleşi gerçekleştirildi. İkinci günün sonunda tüm katılımcıların ve personelimizin katıldığı, kültürel etkinliklerin ağırlıkta olduğu bir gala gecesi düzenlendi. Konferansın üçüncü gününde ise ilimizi de kapsayan Muş- Tatvan- Ahlât gezisi gerçekleştirildi. Gezide Selçuklu mimarisinin en önemli örneklerinin bulunduğu Ahlat ilçesinde birçok tarihi eser ve mekan gezilirken ilimizde Tarihi Murat Köprüsü, Bitlis´te ise El-Aman Kervansarayı katılımcıların ilgi gösterdiği diğer tarihi eserler arasında yer aldı. Verimli geçen ve konuşmacıların yanı sıra STK´lardan, akademik-idari personelin ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği konferansta, katılımcılar duydukları memnuniyeti dile getirirken, Vali Seddar Yavuz,  AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek,  Belediye Başkanı Feyat Asya ve Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın katıldığı Muş´un sorunlarının tartışıldığı özel oturumda ise ilimizde yapılan yatırımların ele alınması ve çözüm önerilerinin geliştirilerek gündeme alınması ilimizde ve STK´larda takdirle karşılandı. Muş Alparslan Üniversitesi´nin ev sahipliğinde düzenlenen ve MŞÜ, Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Sosyal Kalkınma´ temalı “DAP Bölgesi Üniversiteler Birliği “ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı”  sona erdi.

“Konferansın Amacına Fazlasıyla Ulaştı”

MŞÜ´nün düzenlemiş olduğu “ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı”nın bölge yönetimleri ve bölge üniversiteleri başta olmak üzere Türkiye´nin her yerinde büyük ses getirdiğini ileten Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, konferansın amacına fazlasıyla ulaştığını ve yapılan planlamaların uygulamaya geçmesiyle de istenilen hedeflerin tam olarak gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. Rektör  Prof. Dr. Polat, ayrıca tüm katılımcılara, özellikle de akademik-idari personel ve öğrencilere teşekkürlerini ileterek diğer etkinlik ve faaliyetlerde de beraber olmayı umduklarını şeklinde konuştu.

“Muş-Tatvan-Ahlat Gezisi ile Son Buldu”

MŞÜ´nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, üçüncü gününde yapılan Muş-Tatvan-Ahlat Gezisi ile son buldu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım´ın yanı sıra misafir ve personellerden oluşan 70 kişilik gezi grubu, ilk olarak ilimizde bulunan Tarihi Murat Köprüsü´nü ziyaret etti. Tatvan üzerinden Bitlis´in Ahlat İlçesine ulaşan gezi grubu, Bitlis´te bulunan El-Aman Hanı Kervansarayı, Ahlat´ta bulunan başta Selçuklu Mezarları olmak üzere Harabe Şehir, kümbetler ve birçok tarihi mekanı gezerek Ahlat´ın tarihi hakkında, ÜNİDAP konferansının birinci gününde “Doğu Anadolu´nun Tarihi Mirasının Bölge Turizmine Katkısı: Ahlat Şehri Örneği” başlıklı sunum yapan Doç. Dr. Fatih Erkoçoğlu´ndan bilgiler aldı. Rektör Prof. Dr. Polat´ın da eşlik ettiği öğle yemeğinin ardından ilçe merkezinde alışveriş yapan gezi grubu, burada Ahlat´a has ‘Ahlat Bastonu´ aldılar.  Konferans ve sonrasında gerçekleştirilen geziden dolayı memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getiren misafirler, ilimizden ayrıldılar. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: POLAT KONFERANS AMACINA FAZLASI ULAŞTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar