POLAT, BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, basın bilgilendirme toplantısı düzenledi. Rektör Polat, düzenlediği toplantıda üniversitenin akademik, idari, fiziki ve kalkınma alanında önemli yeniliklere imza attığını söyledi.
Tarih: 5.11.2016 06:22:16/ 279okunma / 0yorum

 

 

 

 

Muş Alparslan Üniversitesinin genel durumu, akademik, idari, fiziki ve eğitim öğretim alanlarıyla ilgili geçtiğimiz gün basın bilgilendirme toplantısı düzenleyen Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, MŞÜ´de bir buçuk senelik süreçte toplam 50´ye yakın konuşmacı ve konferans ile üniversitenin akademisyenleri tarafından sayısızca seminer ve sempozyumlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Üniversitenin genel durumu ve bazı çalışmaları hakkında bilgiler veren Rektör Polat, bölgesel kalkınma öncelikli çalışmalar başta olmak üzere, üniversitede gerçekleştiren ve ilimizi de yer yer ilgilendiren gelişmeleri şöyle anlattı: “Üniversitemizde göreve geldiğimiz Mart 2015 yılından itibaren birçok akademik ve idari çalışma ile beraber gerek fiziki şartlarda gerekse de kalkınma anlamında birçok yeniliğe imza attık. 1,5 senelik süreçte toplam 50´ye yakın konuşmacı ve konferans, akademisyenlerimizin verdiği sayısız seminer ve sempozyum, üniversitemizde ağırladığımız ve makamlarında ziyaretler gerçekleştirdiğimiz kurum temsilcileri, bürokratlarla mutabık kalınan konularda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, sanata katkı anlamında açılan sergiler, konserler,  yapılan çalışmalardan verebileceğimiz satır başları. Bölgesel kalkınma öncelikli çalışmalarımız başta olmak üzere üniversitemizde gerçekleştiren ve ilimizi de yer yer ilgilendiren gelişmeleri oldu” dedi.

ÜNİDAP Konferansı Düzenlendi

 Geçtiğimiz aylarda Muş Alparslan Üniversitesi´nin ev sahipliğinde düzenlenen ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı´nın başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini söyleyen Rektör Polat: “Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen ve üniversitemiz, Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Sosyal Kalkınma´ temalı “DAP Bölgesi Üniversiteler Birliği “ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı”nı 28-30 Eylül tarihleri arasında düzenledik” ifadelerini kullandı.

“Ekovitrine Özel Söyleşide Bulundum”

Ekonomi ve iş dünyasında önemli bir okuyucu kitlesine hitap eden Ekovitrin Dergisi ile Muş ekonomisi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdiğini kaydeden Polat, şunları aktardı: “Söyleşide üniversitemizi tanıtarak üniversitemizin öne çıkan yönlerine, gelecekteki hedeflerine değindik. Ayrıca sanayi-üniversite işbirliği ve üniversitemizin bölgeye yönelik ufuk açıcı projelerinden bahsettik. Muş Alparslan Üniversitesi olarak kentin gerek sanayide gerekse ekonomik anlamda gelişimini sağlamak amacıyla birbirinden önemli projeler geliştirdik ve hayvansal atıkların kullanımının enerjiye dönüştürülmesi için kurulacak biyogaz tesisi ile elektrik ve enerji üretileceğini anlattık. Projemiz için Avrupa Birliğine bulunduğumuz müracaat onaylandı. Biyogaz entegre tesisinin devreye girmesiyle Muş´ta ekonomik hayatın canlanması, istihdam ve refah artışıyla doğru orantılı olarak kentin sosyo-ekonomik kalkınmasına ufuk açan bir proje ortaya koymuş olacağız” diye belirtti.

“YÖK Toplantılarına Katıldım”

Rektör Polat, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve yaklaşık 60´a yakın üniversite rektörünün katılımıyla düzenlenen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” toplantısına iştirak ettiğini ifade etti.

“Alparslan İlkokulu ve Anaokulu Faaliyete Başladı”

Muş Alparslan Üniversitesi kamopüsünde yer alan Alparslan İlkokul ve Anaokulu´nun 2016-2017 eğitim öğretime zengin kadrosuyla başladığını kaydeden Prof. Dr. Polat: “Kampüsümüzde yer alan Alparslan İlkokul ve Anaokulu, 7 ortaokul öğretmeni,  4 sınıf öğretmeni, 1 okul öncesi öğretmeni, 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı ve 80 öğrencisiyle eğitim- öğretim faaliyetlerine başladı. Okulumuza her türlü desteğin yanısıra eleman ve proje desteklerinde de bulunmaktayız. Desteğimiz de her zaman sürecek. Öte yandan

yapımı tamamlanan Sağlık Yüksekokulu´na ait bir bina ile Yurt Çimento A.Ş. tarafından üniversitemize hibe olarak yapılan ve geçtiğimiz günlerde teslimi gerçekleştirilen Enstitü binası faaliyete geçti. Yeni eğitim-öğretim yılında, Sağlık Yüksekokulu öğrencileri derslerini yeni binada bulunan dersliklerde gerçekleştirmeye başladı” ifadelerine yer verdi.  Rektör Polat´ın açıklamalarının ardından soru cevap bölümüyle toplantı sona erdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar