‘PKK İLE FETÖ KUZEY IRAK´TA GÖRÜŞÜYOR´
Muhtarlar günü törenle kutlandı. Muş Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda muhtarlara hitap eden Vali Seddar Yavuz, “PKK ile FETÖ Kuzey Irak´ta görüşüyor” ifadelerini kullandı.
Tarih: 20.10.2016 07:26:38/ 242okunma / 0yorum

 

 

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu ile başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. Program daha sonra muhtarların Vali Seddar Yavuz´u makamında ziyaret etmesiyle sürdü.

Vali Yavuz´u makamında ziyaret eden muhtarlar, daha sonra program kapsamında Muş Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda düzenlenen törene katılmak üzere valilikten ayrıldılar. Muş Öğretmenevi´nde düzenlenen törene; Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Ercan Öter, Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme ve çok sayıda köy ve mahalle muhtarları katıldı. Tören, Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme´nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. 2. Mahmut tarafından kurulan muhtarlık müessesinin 187 yıl bu topraklarda varlığını sürdürdüğünü ifade eden Süme, şunları aktardı: “Bu yıl 19 Ekim Muhtarlar Gününün ikinci yılını kutluyoruz. 19 Ekim Muhtarlar Günü´nü ilan eden başta Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve aziz meclisimize şükranlarımızı sunuyoruz. 19 Ekim 1829 tarihinden beri 2. Mahmut tarafından kurulan muhtarlık müessesi, 187 yıldır bu topraklarda varlığını sürdürmektedir. Muhtarlar Günü genelgesinde muhtarlarımız ve muhtarlık müessesinin karşılaştığı sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri, müessesenin tarihi geçmişini koruyarak, geleceğe yönelik vizyon çalışmaların yürütülmesi gerekmektedir.”

“Çok Büyük Katkı Sunuyorlar”

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda düzenlenen törene katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Milli iradeye sahip çıkma noktasında Muş muhtarları çok güzel bir sınav verdiklerini belirterek muhtarların kültürümüzde çok kadim bir geçmişe sahip olduklarını söyledi. Asya şunları ifade etti: “Milli iradenin en temel taşı olan mahallelerimizde ve köylerimizde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir düsturu ile milli mücadele döneminde büyük destek verdiniz. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu toplantıda kardeşliğimizin, dirliğimizin, birliğimizin olması noktasında birlikte bir program icra ettik. Özelde muhtarlarımız ve aileleri, genelde ise ülkemiz ve ilimiz için hayırlara vesile olsun. Tabi muhtarlık müessesi bizim kültürümüzde çok kadim bir geçmişe sahiptir. Muhtarlık bizde çok önemli bir kavramdır. Milli iradeye sahip çıkma noktasında Muş muhtarları çok güzel bir sınav verdiler. Bir kez daha bu ülkenin tek bayrak, tek millet, tek devlet anlayışına sahip çıktılar. 30 Mart seçiminden sonra ilk olarak mahalle muhtarlarımız ile istişare ettik, eksikliklerimizi konuştuk. Biz buna inanıyoruz ki muhtarlarımız bu ilin birliğine, dirliğine çok büyük katkı sunuyorlar.  Bu bağlamda 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyorum”

“Eğer aile sağlamsa, ülke sağlamdır”

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda muhtarlara hitap eden Vali Seddar Yavuz ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, sizinle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Eğer aile sağlamsa, ülke sağlamdır. Eğer muhtarlarımız mutlu ve sağlamsa ülke sağlamdır.  Dolayısıyla sizlerin ne kadar büyük bir görev icra ettiğinizi sanırım söylemem gerekmiyor. Çünkü sizler, neredeyse bir devlet başkanının, bir kaymakamın, bir belediye başkanın, bir valinin görevini küçük ölçekte de olsa hepsini üstleniyorsunuz. Özellikle sizin güvenlik ve asayiş gibi kamu hizmetleri gibi birtakım görevleriniz var. Bu vesile ile zaten devleti temsil noktasında sizleri mülke amiri olarak tanıtıyorlar.”

“Fetret Dönemi Hep Müslümanların Kanı Ve Gözyaşları İle Yoğrulmuştur”

Konuşmasının devamında “150 yıllık fetret dönemi içerisinde yaşayan kan ve gözyaşı ile yoğrulan bir coğrafyada yaşıyoruz” ifadelerini kullanan Yavuz, şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar, Türkiye hızla gelişiyor, hızla kalkınıyor. Son 14 yılda Türkiye´nin geldiği gelişmişlik düzeyi, son 14 yıla bakıldığında Türkiye´nin gelmiş olduğu gelişmişlik düzeyi geçmişini geçmişe bakarak ancak kıyaslayabiliriz. Eskiye kıyasla bu refahın tabana yayılma noktasında daha iyi yerdeyiz. Bu asır bizim asrımızdır. Çünkü 150 yıllık fetret dönemi içerisinde yaşayan kan ve gözyaşı ile yoğrulan bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu 150 yıllık fetret dönemi hep Müslümanların kanı ve gözyaşları ile yoğrulmuştur. Bu son bulacak.”

“Mezhepçi Bakış Açısına Sahip Değiliz”

“Mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanlara aynı mesafedeyiz. Sadece Müslümanları değil, tüm insanlığı aynı gözle görüyoruz çünkü biz Müslüman´ız” şeklinde konuşan Vali Yavuz,   şunları söyledi: “Hepinizin bildiği gibi şuan Irak ve Suriye sorunu yaşıyoruz. Maalesef Türkiye´ye yardım etmesi gereken grupların, Türkiye´ye ihanet ettiği, Türkiye´ye düşmanlık beslediklerini net bir şekilde görebiliyoruz. Ve haçlı zihniyeti ile birlikte hareket etiklerini ve neredeyse İslam toplumunu bir mezhep savaşına sürüklediklerini ve yeni baştan yeni Kerbelalar oluşturmak üzere bir tezgâh kurulduğunu biliyoruz. Biz devlet olarak asla bir mezhepçi bakış açısına sahip değiliz. Biz, bütün Müslümanları kucaklıyoruz. Mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanlara aynı mesafedeyiz. Sadece Müslümanları değil, tüm insanlığı aynı gözle görüyoruz çünkü biz Müslüman´ız”

“PKK´da Aynıdır, DEAŞ de Aynıdır, FETÖ´de Aynıdır”

Terör örgütlerinin kumanda masasında oturanların hepsi aynı kişiler olduğunu söyleyen Vali Yavuz, “Bakın Suriye´ye girdik. Suriye´ye girmek zorundaydık; çünkü her gün füzeler Türkiye´ye atılıyor. İnsanlarımız katlediliyor. 3 milyona yakın insanı Türkiye´de DEAŞ denen terör örgütü kuranlar ve kurdurtanlar bunlar proje terör örgütüdür. PKK´da aynıdır, DEAŞ de aynıdır, FETÖ´de aynıdır. Bunların arkasında küresel güçler oluyor ve kumanda masasında oturanlar aynı güçlerdir. Ve kardeşi kardeşe kırdırtan, öldürten örgütlerdir bunlar. PKK´dan gözaltına altığımız kişi, bakıyorum “Baylock”   kullanıyor. Peki, “Baylock” kimin? FETÖ´nün. şimdi PKK ile FETÖ Kuzey Irak´ta görüşüyor. Arkadaşlar, bütün terör örgütleri aynı kumanda masasından yönetiliyor” ifadelerine yer verdi.

Tören muhtarlara adına özel yapılan çantaların dağıtılmasının ardından sona erdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ KUZEY IRAK GÖRÜŞÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar