OKUYUCULARIYLA BULUŞTU
Edebiyatçı-Yazar Sinan Yağmur, “Aşkın Meali, Hz. Ali ve Fatma” kitabının galası için ilimize geldi. Yağmur, okuyucularının kitaplarını imzaladı.
Tarih: 17.10.2016 07:11:08/ 256okunma / 0yorum

 

 

Yeni romanı “Aşkın Meali, Hz. Ali ve Fatma” romanının galasını ilimizde yapan Edebiyatçı- Yazar Sinan Yağmur, bugüne kadar çıkardığı tüm kitaplarının galasını Anadolu´nun değişik illerinde gerçekleştirdiğini ifade etti. ‘Halkın ve hak sevdası olduğu yerde olmak insana bir şeyler getirir´ ifadelerini kullanan Yazar Yağmur, Muş´ta ilk imzayı atacağını söyledi. Muş´ta okuyucu ile buluşan Yazar Yağmur, çıkardığı yeni kitabının galasını ilimizde yaptığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Muş´a dördüncü kez geldiğini belirten Yağmur, daha önce verdiği sözü yerine getirdiğini ve Muş halkının da sözünde durduğunu ifade etti. Muş´un türkülere, masallara, hikâyelere ve her yere mal olduğunu belirten edebiyatçı Yağmur, çıkardığı yeni kitabının Türkiye´de ilk önce Muş´taki okurların ellerine alıp okumaya başlayacağını belirterek, Muş´ta ilk imzayı atacağını söyledi. Yağmur, “Özellikle halk ve hak sevdası olduğu yerde romanının galası yapılmalı. İlim adamı olur, siyasetçi olur, sanatçı olur insanlara ve insanlığa hitap eden ve hangi konumda olursa olsun unutmamamız gereken olay şudur; halkın ve hak sevdası olduğu yerde olmak size bir şeyler getirir, kazandırır. Bu anlamda ben çıkardığım bütün kitaplarım ve romanlarım ilk gala imzası ilk onure imzasını Anadolu´da yapan bir edebiyatçıyım. Malatya, Adıyaman, Trabzon ve birçok Anadolu şehrinde. Ben İstanbul Nişantaşı´nda da gala yapabilirdim, İstanbul´da bir defa bile gala yapmadım. Neden? Çünkü halk neredeyse siz orada olmak zorundasınız. Çünkü sizi bulunduğu yere getiren halktır ve cenabı haktır. Bu anlamda bugün ki geldiğim Muş´a 4´üncü gelişim. Nisan ayında geldiğimde Ay-Ka kitap kırtasiyeye imzaya çağırdılar, teveccüh gösteriler. İki gün boyunca hem imza yaptık hem de öğrencilerimize söyleyişi yaptık. O zaman kırtasiye sahibi Akın Uslu bana ‘yeni bir kitap yazıyorsunuz, ismini dahi bilmiyoruz. Sizden bir ricamız olsa hep kitaplarınızı Anadolu´da imzalıyorsunuz ve galasını yapıyorsunuz, Muş´a kimse gelmiyor, hor görüyorlar, uzak, korkuyorlar yani böyle yanlış bir düşüncenin içerisindeler. Yeni kitabınızın rica etsek galasını Muş´ta yapar mısınız? dedi´. Bende kabul ettim ve ‘onura olurum´ dedim” ifadelerini kullandı.

“Muş Türkülere, Masallara, Hikâyelere Mal Olmuş”

‘Muş yoksa İstanbul´u da fethetmenin bir manası yok´ diyen Yağmur, Muş´un türkülere, masallara, hikâyelere ve her yere mal olduğunu kaydetti. Yağmur şunları aktardı: “Yeni kitabımız ‘Aşkın Meali, Hz. Ali ve Fatma´ romanımız dün bütün Türkiye´ye sevkiyat başladı. Kitap evi olarak ilk Muş´a geldi. Türkiye´de ilk önce Muş´taki okurlar ellerine alıp okumaya başlayacaklardır. Ve Muş´ta ilk imzamızı yapacağız. Niye yapacağız? İnsanlar masa başında, bir havuzun kenarında veya çok güzel bir manzaranın karşısında, insanlık adına mana adına edebiyat, şiir ve bir sözle nutuk atabilirler ama önemli olan insanın öz olarak, ruh olarak yaşadığı o coğrafyaya girebilmektir. Bu coğrafyalardan birisi ise Muş´tur. Türkülere, masallara, hikayelere her yere mal olmuş bir şehrimizden bahsediyoruz. Alparslan´ın payitahtı, Türklerin Anadolu´ya girdiği, ayak bastığı yani bizim kadim kapımız burası, Muş. Yani Muş yoksa İstanbul´u da fethetmenin bir manası yok. Çünkü her şeyin başlangıcı buralardan başlıyor. ‘Işık doğudan gelir diyor üstat Cemil Meriç.´ Peki, doğuda, Muş´ta neden biz yok´uz? Biz olmamamıza rağmen gelmemize rağmen bu halk küsmüyorsa, gönlünü kırmıyorsa günlünün güzelliğindendir”

“Bu Romanı Türkiye´de Hiçbir Kimse Yazamadı”

“Bu kitabın ilk imzasının Muş´ta yapılmasının hem Muş´a karşı bir vefa hem de Muş´un getireceği bir bereket olarak da görüyorum” ifadelerini kullanan Yağmur, “Hz. Ali ve Fatma´nın” romanı Türkiye´de hiçbir kimsenin yazmadığı ve ilk kez yazılan bir roman olduğunu belirtti. Yağmur, kitabı Muharrem ayında çıkarmayı denk getirdiklerini söyledi. Yazar Yağmur, son olarak şunları aktardı:  “Bakın Muharrem ayındayız, şühedayı, Ker belayı andığımız Hz. İmam Hüseyin´i ve katledilen o 71 şehidimizi andığımız bir anda Ehli Beytin Abası Hz. Ali´nin ve Fatıma´nın romanı. Türkiye´de hiçbir kimsenin yazmadığı ilk kez yazılan bir roman. Hz. Ali ile ilgili romanlar var, Fatma ile ilgili romanlar var müstakil ama Hz. Ali ve Fatma birlikte yazılmadı. İki iman erinin bir olmuş Resullüllah´ın dizinde terbiye olmuş, vahi evinde yetişmiş bu iki güzide insan bir arada yazılmadı. Dolayısıyla Muş insanıyla, havasıyla, suyuyla, manasıyla, suyuyla, maneviyatıyla, Ehli Beyte, dinimize, kültürümüze sahip çıkan şekilcilik yada slogan olarak değil de gerçekten özüyle yaşayan bir şehrimiz olduğu için tercihimiz Muş oldu. Ben bu kitabın ilk imzasının Muş´ta yapılmasının hem Muş´a karşı bir vefa hem de Muş´un getireceği bir bereket olarak da görüyorum. Bu anlamda teveccüh edip bizi buarya davet eden tüm Muş halkına, idarecilerimize ve AY-KA kitap kırtasiyeye teşekkür ediyorum. Hz. Pirimiz der ki ‘marifet gelende değildir, çünkü gelen ayağı ile gelir. Maharet getirendedir, getirende yüreğiyle getirir´ bizi de getiren Muş yüreklere selamlar olsun.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUYUCULARIYLA BULUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar