ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
24 Kasım Öğretmenler Günü ilimizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, ilk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunmasıyla başladı.
Tarih: 25.11.2016 06:08:53/ 290okunma / 0yorum

 Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama programı düzenledi. Öğretmenler Günü programı, protokol üyelerinin Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı´na çelenkleri bırakmasıyla başladı. Ardından 24 Kasım Öğretmenle Günü kutlama programı, Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda devam etti. Düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama programına; Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, Vali Yardımcıları Ali Sakar ve Ercan Öter, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Eğitim Müdür Vekili Sebahattin Eke, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen ile davetliler katıldı. Öğretmenevindeki kutlama programı, protokol üyelerinin yerlerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı. Program günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muş´un en genç öğretmeni Ayşenur Topaloğlu yaptı. Topaloğlu konuşmasında;15 Temmuz gecesinde milletin iradesi gözler önüne serildi. Topaloğlu; din, vatan, millet, devlet, bayrak konusunda birliğin olmadığı yerde, millet olma şuurundan bahsedilmeyeceğini ifade ederek, millet için, her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış vatan için; fikri hür, vicdanı hür, nesiller yetiştirmekte olan bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmenin, topluma bir bela kazandırmak olduğunu belirterek, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutladığını söyledi.

“Eğitim; İnsanlara İncelik, Nezaket ve Zarafet Öğretir”

24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılan Vali Seddar Yavuz ise, eğitimin önemine vurgu yaparak, eğitimin insanlarda olumlu yönde değişiklikler yaptığını ve aynı zamanda incelik, nezaket ve zarafet öğrettiğini söyledi. Eğitimin; insanın kendini gerçekleştirebilmesi, geliştirebilmesi,kendine faydalı, iyi insan olabilmesi, daha sonra ailesine, içinde yaşadığı topluma bir katkı sunabilmesini sağlayan en önemli araçlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Vali Yavuz, burada öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Biz eğitimi insan davranışlarındaki olumlu değişiklikler olarak değerlendiriyor ve öyle görüyoruz. Aksi halde insan davranışlarında olumlu yönde değişiklikler olmuyorsa, yaptığımız eğitimin tekrar sorgulanması gerekir. Eğitim; insanlara aynı zamanda incelik, nezaket ve zarafet öğretir. Eğer bunları öğretmiyorsa o eğitimde de sorun vardır. Eğer kalplerimiz yumuşamıyorsa, merhamet ve şefkat duygularımız gelişmiyorsa yine eğitim sistemimizde bir sorun var demektir. Dolayısıyla eğitime sadece insanların bilgi yüklendiği ve bilgiyi de taşıdığı bir anlayışla bakacak olursak bugün dünya üzerinde yaşadığımız sorunla karşılaşırız. Dünya´da hiçbir toplum ve bireyin, düşünce akımlarından ve yaklaşımlardan etkilenmemesi mümkün değil. Hepimiz bir şekilde bu küresel değişimden, dönüşümden etkileniyor ve buna göre de şekil alıyoruz. Dünya´nın şu anda bulduğu, keşfettiği en iyi yönetim şekli hiç şüphesiz demokrasidir. Birçok aksaklığına rağmen demokrasi ve hukuk devleti prensipleri bütün Dünya´da kabul gören, belki aksaklıklarıyla beraber devam eden en iyi rejimdir.  Az gelişmiş ülkelerde özgürlüklerin bizatihi özgürlükleri yok etmek üzere kullanıldığına da maalesef şahit oluyoruz. Yani barış, özgürlük, hak diyenlerin, en çok da hakkı ve barışı yok etmeye çaba sarf ettiklerine şahit oluyoruz” dedi.

“Türkiye´de Sessiz ve Büyük Bir Devrim Gerçekleşti”

Konuşmasının devamında, son on yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştiğini belirten Vali Yavuz: “Değerli arkadaşlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti son on yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrim hem demokratikleşme, insan hakları, hukukun üstünlüğü, diğer taraftan refah seviyesi hiç tahmin edilemeyeceği kadar, hayal edilemeyeceği kadar yükselmiştir. Bugün artık liselerimizde akıllı tahtaları kullanan ve her yıl binlerce derslik yapabilen bir Türkiye´den bahsediyoruz. Memnuniyetle müşahede ediyorum ki; bugün için Muş İli batı illerini sollayacak bir fiziki mekân seviyesine ulaşmıştır. Sınıf mevcutlarımız Muş ili geneli için ortalama 26´ya düşmüştür. Bu artık bizim bir mazeret üreteceğimiz bir alan olmaktan çıkmıştır. Bundan sonrası ve en önemlisi; eğitimin kalitesi ve niteliğidir ki; çalışmalarımızın büyük bölümünü bu konu oluşturmaktadır. Öğretmenlerimizden isteğim; Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin önünde bir rehber ve bir ışık olarak; milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak,  gelişen ve değişen dünyada hızla üretilen bilim ve teknolojiye ayak uydurarak, her alanda bir adım önde olmak için gayret göstermeleridir” ifadelerine yer verdi.

“Öğretmen, Dünyanın Her Yerinde Saygı Değerdir”

“Şüphesiz dünyanın her yerinde öğretmen saygı değerdir” diyen Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ama bizim medeniyetimizde, öğretmenin yeri çok daha yücedir. Hz. Peygamberimizin “İlim öğrenmek kadın, erkek her Müslüman´a farzdır”  Hadis-i Şerifleri, öğretmenlerin Allah´ın emrini yerine getirdikleri gibi, ilme aracılık ederek ne kadar kutlu bir vazife üslendiklerine de işaret etmektedir. Bu vesileyle Toplumumuzun gelişmesi ve kalkınmasına büyük özveri ile katkı sunan kıymetli öğretmenlerimize sevgilerimi sunuyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Öğretmenler gününüzü kutluyorum” dedi.

Terör Saldırısını Kınadı

Vali Yavuz, konuşmasının sonunda dün Adana Valiliği´nde gerçekleşen bombalı saldırı sonucunda hayatını kaybedenlere Allah´tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek, saldırıyı nefretle kınadı. Vali Yavuz: “Adana´da yaşanan; 2 vatandaşımızın şahadetine, 33 kişinin de yaralanmasına yol açan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle terör dolayısıyla hayatını kaybeden tüm şehitlerimize de Allah´tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.  Yapılan konuşmalardan sonra program, göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmeleri devam etti. Resim sergi ve müzik dinletisinin ardından program sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar