MUŞ ÖZGÜR-DER, ANTEP SALDIRISINI KINADI
Muş Özgür Der, Gaziantep´te meydana gelen canlı bomba saldırısını kınadı. yapılan açıklamada: “Şer güçler ittifak halinde özellikle 2000´li yıllarda dünya mazlumlarına sahip çıkan Türkiye´ye saldırmaktadır” denildi.
Tarih: 23.8.2016 07:14:05/ 231okunma / 0yorum

 

 

 

Gaziantep´te mahalle arasında yapılan bir düğüne canlı bomba saldırısı düzenlenmişti. Muş Özgür Der saldırılarla ilgili yaptığı basın açıklamasında FETÖ, PKK, IŞİD´in kanla, ölümle ve mazlumların gözyaşıyla varlıklarını gösterme hesabında oldukları vurgulandı.  Suriye´de Altı yıldır masum insanların kanını akıtanların,  bu örgütlerin aynı savaşı Türkiye de yaygınlaştırma gayretlerinin farkında olduklarını ifade edilen açıklamada zulüm içerikli bu çabaların başarıya ulaşmayacağı belirtildi. Masum insanların hayatlarını kaybettiği bu saldırıları lanetleyen Muş Özgür Der yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Cinayet şebekeleri birbiriyle yarışırcasına, Türkiye´de katliamlarını yapmaya devam etmektedirler. Bu terör çeteleri (FETÖ, PKK, IŞİD vs.) kanla, ölümle ve mazlumların gözyaşıyla varlıklarını gösterme hesabındalar. Bundan dolayı Türkiye halkının üzerinde bir korku oluşturmak suretiyle kendilerine güya alan açma niyetindedirler. Bunların birbirlerinden farkı yoktur. Çünkü insanlık düşmanı bu terör örgütleri; hak, hukuk, insaf ölçüleri tanımaksızın hedeflerine ulaşma gayretindedirler. Masum insanların hayatlarını kaybetmeleri onlar için adeta birer istatistiktir. Yeter ki istedikleri kaos oluşsun ve bu kargaşadan istifade edebilsinler. Ancak onların bu hesabı tutmayacak ve inşallah döktükleri kanda –destekçi emperyalist güçlerle birlikte- yok olup gideceklerdir” denildi.

“Fitne Girişimlerinin Farkındayız”

“Yüzyıldır Ortadoğu´yu kana bulayan sömürgecilerin İslam ümmetini bölme gayretinin devamı olan bu fitne girişimlerinin farkındayız” diyen Özgür Der şu ifadelere yer verdi: “Son on gün içerisinde Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Van ve en son da Gaziantep´te yapılan bu saldırılar aynı emperyalist hedeflere hizmet eden vahşet çeteleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Yüzyıldır Ortadoğu´yu kana bulayan sömürgecilerin İslam ümmetini bölme gayretinin devamı olan bu fitne girişimlerinin farkındayız. Altı yıldır Suriye´de masum insanların kanını akıtanların, aynı savaşı Türkiye´ye de yaygınlaştırma gayretlerinin farkındayız. Zulüm içerikli bu çabalar asla başarıya ulaşmayacaklardır. Çünkü Allah´ın yardımını uman ve gözünü budaktan sakınmayan Türkiye halkı, her şeyin farkındadır ve canı pahasına, geleceğini bu karanlık güçlere teslim etmeyecektir”

“Duyarlılığımızı Güçlendirmeliyiz.

“Şer güçler ittifak halinde özellikle 2000´li yıllarda dünya mazlumlarına sahip çıkan Türkiye´ye saldırmaktadır” ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti: “Bugün İslam ümmeti üzerinde oynanan satrancın ne boyutlara vardığının bilincinde olmamız ve zulme, tuğyana karşı dinamizmimizi korumamız elzemdir. Bu açıdan duyarlılığımızı korumalı ve güçlendirmeliyiz. Gevşeklik gösterirsek Allah´ın yardımını umamaz hale geliriz. Zira Allah´ın yardımı, “kendini olumlu yönde değiştiren” toplumlar için söz konusudur. Şer güçler ittifak halinde özellikle son 2000´li yıllarda dünya mazlumlarına sahip çıkan Türkiye´ye saldırmaktadır. Eğer bizler bu saldırılara yekvücut direnmezsek şeytanın hilesine boyun eğmiş oluruz” denildi.

Çok Kritik Bir Dönemden Geçmekteyiz

“Lakaytlığa ve yersiz eleştirilere kapılarımızı kapatmalıyız” denilen açıklamanın sonunda şunlara yer verildi: “Bu aşamada, lakaytlığa ve yersiz eleştirilere kapılarımızı kapatmalıyız. Siyasal ve toplumsal şahitliğimizin gereği olarak tepkilerimizi örgütlemenin aciliyet arz eden bir konu olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Ancak bu şekilde bu fitne girişimlerini bertaraf edebilir ve üzerimize düşen sorumluluğu ifa etmiş oluruz. Gaziantep´te terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖZGÜR ANTEP SALDIRISINI KINADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar