MUŞ GENÇLİĞİNE YENİ MODEL
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve beraberindeki heyet, bir takım temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi.
Tarih: 15.12.2016 06:16:44/ 239okunma / 0yorum

 

 

 

Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi davetlisi olarak çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Tüm Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, özellikle gençlerin ihtiyaçlarını öğrenip bununla ilgili politikalar üretmeyi hedeflediklerini belirtti. İlk olarak Vali Seddar Yavuz´u ziyaret eden Ağırbaş, ardından Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret ettikten sonra Muş Gençlik Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Vali Yavuz ile basına kapalı bir şekilde görüşen Ağırbaş, Başkan Asya ile yaptığı görüşmede bölgedeki gençlerle ortak yapılabilecekleri çalışmaları değerlendirmek istediğini belirtti.

“Gençlik Meclisi Kendine Has Etkinlikler Yapıyor”

Belediye Başkanı Feyat Asya, Tüm Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve ekibinin ilimize ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi´nin önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Başkan Asya, şunları ifade etti: “TBB ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Gençlik Meclisimizi ziyaret etmek için ilimize geldi.  Belediyemize ziyareti ile bizleri ziyadesi ile memnun etti. Gençliğe ve kadına ulaşma noktasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu süreç ile birlikte kendine has bir model oluşturmuştur. Bizim ilimizde de oluşturduğumuz kent konseyi bünyesinde gençlik meclisimizin ve kadın meclisimizin de kendine has etkinlikler yaptığı bu anlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde geleceğe yönelik ilimizin gençlerine yönelik hayırlı çalışmaların yapıldığının kanaatindeyim. Bu işbirliğinin iki gençlik meclisimizin arasında daha devamlı bir şekilde devam etmesini temenni ediyoruz. Ulaşılmayan gençlik, ulaşılmayan kadın bırakmamak üzere belediyemizin de sosyal-kültürel çerçevesindeki çalışmalarımızın dâhilindedir. Bu anlamda İBB bütün kademeleri Türkiye´ye rol model olduğu gibi, ilimizde de bir rol model olacaktır” dedi.

“Gençlik Meclisimiz İle Koordineli Çalışacağız”

TBB ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, Muş Gençlik Meclisi ile birlikte ortak bir çalışma yürütmek için Muş´a geldiğini belirtti. Ağırbaş, İstanbul gençlik modelinin birçok Avrupa ülkesinde denendiğini ifade ederek, bu modelin bir benzerini ise Muş Gençlik Meclisi ile birlikte hayat geçireceklerini söyledi. Akbaş, konuşmasında şunları anlattı: Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlatmış olduğu belediyecilik anlayışının destekçisiyiz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş´ın vizyonu ve talimatları doğrultusunda ulusal ve uluslararası platformlarında çalışmalara imza atıyoruz. Bugün ekip arkadaşlarım ile birlikte Güneydoğu ve Doğu Anadolu´da bir takım ziyaretlerde bulunduk. Ziyaretimizin amacı bu bölgedeki gençlerimiz ile ortak çalışmalar yapmak ve buradaki yöneticilerimiz ile ve gençliğin çeşitli ihtiyaçlarını değerlendirip, onlarla ilgili çeşitli politikaları değerlendirmek için biz bugün buraya geldik. Ne gibi çalışmalar yapılabiliriz bunu konuşacağız. Bugün Vali Seddar Yavuz ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ile bir araya geldik. Burada Muş gençliğin öneminden bahsettik. Her ikisi de gençliğe önem veren kişilerdir. İlk etapta Muş´ta neler yapabiliriz. İstanbul ile Doğu arasında, gençlikle ilgili nasıl çalışmalar yapabiliriz. Bunun üzerinde duruyoruz. İstanbul´da 1994 yılında başlayan belediyecilik anlayışı, İstanbul´da birçok şeyi değiştirmiş durumda. Oradaki belediyecilik anlayışı şuan tüm Türkiye´ye örnek oldu. Bizde bu belediyeciliğin gençlik ayağı ve takipçisi olarak nasıl geliştirebiliriz. Tüm Türkiye´de ve yerelde yaşayan gençlerin nasıl uluslararası arenada söz sahibi yapabiliriz şuan bununla alakalı ekip arkadaşlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Biz farklı farklı proje uygulama alanlarımız var. Temel çalışmamız, ortaklarımız belediyeler ve Gençlik Meclisleridir. Buradaki Gençlik Merkezimize, Belediye Başkanlığımıza, Valiliğimize üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. İstanbul´da uyguladığımız gençlik uygulama metodumuzu, bu uygulamayı, biraz daha farklı bir versiyonu ile diğer illerimize uygulamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“Gençliğe Ulaşmak İçin Önemli Çalışmalar Yaptık”

 TBB ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş´ın Gençlik Meclisinin ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduklarını belirten Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Koçmen, Muş gençliğine ulaşma noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Koçmen, yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Gençlik Meclisimizde çok önemli çalışmalara imza attık. Bu sene yaptığımız iki önemli festival ile ayrıca bunun yanında düzenlediğimiz “Muş Okuyor Projesi ve Yetenek Kurslarımız” ile daha fazla gençliğe ulaştık. Gençlik üyelerimizin özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu gün meclisimizde TBB ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve ekibini ağırladık. Gençlik için çok önemli bir buluşmaydı. Bundan sonra koordineli çalışarak daha önemli projeler geliştireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Ağırbaş, ziyaretlerinden sonra İstanbul Beşiktaş´taki PKK saldırısında hayatını kaybeden Muşlu Polis Memuru Murat Yılmaz´ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENÇLİĞİNE YENİ MODEL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar