MŞÜ´DE EĞİTİM-ÖĞRETİM
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin 2016-2017 eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Tarih: 8.11.2016 06:54:20/ 367okunma / 0yorum

 

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)´nun kurulduğunu belirten Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, açılan BESYO ile ilimizin ve bölgemizin gelecek vaat eden sporcularını artık MŞÜ bünyesinde yetişeceklerini söyledi. Rektör Polat, şunları dile getirdi: “Üniversitemizde BESYO kuruldu. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kurulmasına dair başvurumuz Cumhurbaşkanlığı tarafından da kabul edildi. Böylece ilimizin ve bölgemizin gelecek vaat eden sporcuları artık bizim bünyemizde yetişecek. Üniversitemizde BESYO´nun kurulmasına dair çalışmalarımızı hızlandırdık, gerekli akademik idari yapıyı tamamlamak için kolları sıvadık. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise öğrenci alımlarımızı da gerçekleştirerek okulumuzu açacağız” dedi. 

“SHMY´de Yeni Programlar Açıldı”

Üniversiteye bağlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´nda yeni programlar açıldığını kaydeden Rektör Polat: “Yükseköğretim Kurulu tarafından kurulumu onaylanan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bu dönem eğitime başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Sağlık Hizmetleri MYO´da bulunan Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü, Sağlık Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Tıbbi Hizmetler ve Teknikleri Bölümü ve Terapi ve Rehabilitasyon Bölümüne toplam 240 öğrenci alınacak. Açılacak olan bu programlarla, Türkiye´de sağlık sektöründe artan nitelikli ara eleman ihtiyacı çerçevesinde hem sağlık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması hem de bölgemiz gençlerinin istihdamına yönelik katkı sunulması hedeflendi.  Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda Elektrik Enerjisi Bölümü ve El Sanatları Bölümü açıldı. Yeni dönemde her iki bölüme 40 öğrenci alınacak. Üniversitemizde yeni açılacak fakülte, meslek yüksekokulu ve bölümler mühendislik ve mimarlık fakültesi makine mühendisliğine 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrenci alınacak. Bunun dışında yeni bölümlerin kurulması için çalışmalarımız mevcut” diye kaydetti.

“Açmayı Hedeflediğimiz Akademik Birimler”

Muş Alparslan Üniversitesi´nde açmayı hedefledikleri akademik birimler hakkında bilgiler veren Polat: 2017-2018 eğitim öğretim döneminde açmayı hedeflediğimiz akademik birimler:  Teknik Bilimler MYO Mimari ve Dekoratif El Sanatları Bölümü,  Turizm Otelcilik MYO,  Güzel Sanatlar MYO açılması için YÖK´e başvuruda bulunulacak akademik birim bölümleri ise; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği, Teknik Bilimler MYO Nükleer ve Radyoloji Teknolojisi, Fen Edebiyat Fakültesi- Sağlık ve Nükleer Fiziği

Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği” olarak belirlediklerini söyledi.

“Üniversitede Öğrenci Dağılımı”

Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim öğretim yılında formasyon dahil toplamda 10 bin 142 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Rektör Polat, şunları aktardı: Üniversitemizde formasyon dahil toplam öğrenci sayımız 10 bin 142´dir. Önümüzdeki yıldan itibaren bu sayılar hızla artacaktır; çünkü yeni bölümlere öğrenci alınacaktır. Öğrenci dağılımımız fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına göre şu şekildedir;  Eğitim Fakültesi bin 349, Fen Edebiyat Fakültesi bin 483, Mühendislik Mimarlık Fakültesi 198, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 926, İslami İlimler Fakültesi:  bin 115, Sağlık Yüksekokulu 506, Sağlık Hizmetleri MYO 80, Malazgirt MYO 392, Sosyal Bilimler MYO bin 356, Teknik Bilimler MYO bin 390, Enstitüler 304, Formasyon alan öğrenciler bin 6” kişi eğitim gördüğünü belirtti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞİTİM ÖĞRETİM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar