MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
Tarih: 23.2.2017 06:28:39/ 932okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi´nde öğretim üyeliğine atama ve terfi töreni gerçekleşti. Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimine Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Erdoğan ve Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, üniversitenin fakülte dekanları ve akademik personeller katıldı. Törende; Eğitim Fakültesi´nden 1 profesör, 11 yardımcı doçent, Fen Edebiyat Fakültesi´nden 2 profesör, 1 doçent, 9 yardımcı doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi´nden 1 profesör, 5 yardımcı doçent, İslami İlimler Fakültesi´nden 5 yardımcı doçent, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi´nden 1 yardımcı doçent, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´ndan 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu´ndan 1 yardımcı doçent, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´ndan 1 yardımcı doçent, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu´ndan 1 yardımcı doçent, Malazgirt Meslek Yüksekokulu´ndan 2 yardımcı doçent ve Sağlık Yüksekokulu´ndan 1 yardımcı doçent olmak üzere toplamda 44 öğretim üyesi Rektör Polat´ın elinden plaket aldı.

“Öğretim Üyesi Sayımız 148´e Çıktı”

MŞÜ´ye ilk kez atanan ya da bir üst unvana terfi eden profesör, doçent ve yardımcı doçentlere plaket takdimi ile başlayan programda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Polat, kendisini hem çok gururlandıran hem de duygulandıran bir sahne ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Polat: “Göreve geldiğim dönem olan 18 Mart 2015 tarihinde 75 olan öğretim üyesi sayımız iki yıla varmadan 148´e çıkmış olmasının son derece büyük bir başarı. Alınan öğretim üyelerinden 40 tanesinin ilk defa üniversitemizde göreve başlamış olması, daha önce dışarıya göç veren üniversitemizin göç alan bir yapıya dönüşmesi, öğretim üyeleri arasında branş çeşitliliğinin çoğalmış olması ve alanında nitelikli isimlerin Muş´a gelmiş olmasının çok sevindirici bir durum. Her branştan akademisyen ile yeni eğitim öğretim döneminde de üniversitemizin akademik alanda pek çok başarıya imza atacağına inancım tamdır. Tüm akademisyen arakadaşlarıma bundan sonraki akademik hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

“MŞÜ´de Yapacağımız Çalışmalar”

Rektör Polat, konuşmasının devamında yeni dönemde dikkat edilmesi gereken hususlara değinerek, Muş Alparslan Üniversitesi hakkında genel değerlendirmeler yaptı. Polat akademisyenler ile kendi akademik tecrübelerini paylaştı ve üniversitede fiziki, teknolojik, sosyo-kültürel çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Polat: “İslami İlimler Fakültesi projesi, hangar projesi, açık spor tesisleri projelerimizin çalışmaları başladı. Bir sonraki ihalelerde ise yeni lojman binaları, kış bahçesi, hobi bahçeleri gibi projelerin çalışmalarına başlayacağız. Ayrıca Sultan Muhammed Alparslan Camii ve Gazze Camii´nin de bu yaz bitecek. Kampüste LNG Sistemine geçilmesi ile büyük ölçüde yakıt tasarrufuna gidildi. VEDAŞ ile yapılan işbirliği sonucunda müstakil elektrik hattı çekilmesi ile kampüste yaşanan elektrik kesintileri de artık son bulacak. EBYS ve Ek Ders Otomasyon Sistemlerinin üniversitemizde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Üniversitemizin taban puanlarında artış oldu. Hocalarımız öğrencileri evlatları, kardeşleri olarak görmeleri gerekir. Danışmanlık ve akademik rehberlik konusunda tüm akademisyen arkadaşlarımız daha fazla çaba harcamalarının vatani bir görev olarak algılanması gerekir” diye konuştu. Rektör Polat´ın konuşmasından sonra düzenlenen 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi töreni çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ATAMA TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 4 gün süren Dağ Kayağı Temel Eğitimi sona erdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.4975
EURO
10.0862
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar