MİNİK YÜREKLERİ ISITIYORLAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından “Toplumsal Duyarlılık Topluluğu” ‘Minik Yürekleri Isıtıyoruz´ projesi kapsamında Muş merkez ve ilçelere bağlı köy okullarında daha önce tespit edilen öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi desteği devam ediyor.
Tarih: 6.12.2016 06:44:59/ 271okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) topluluklarından “Topluma Duyarlılık Topluluğu” Öğrencilerin kırtasiye, giyim ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

Danışmanlığını Öğretim Görevlileri Yılmaz Kılavuz ve Şahiner Güler´in yaptığı “Toplumsal Duyarlılık Topluluğu” ‘Minik Yürekleri Isıtıyoruz´ projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik yardımlar devam ediyor. Hedefin binlerce öğrenciye ulaşarak daha çok minik yürekleri ısıtmak olduğunu belirten Öğretim Görevlisi Şahin Güler, Okutman Yılmaz Kılavuz ve üniversite öğrencileri, gerçekleştirilen etkinliklerde, Boyuncuk, Ürünlü, Altınoluk, İkipınar,  Ziyaret ve son olarak da Elmabulak köylerindeki öğrencilere toplanan malzemeler ulaştırıldı.

“İki Yılda 16 Köy Okulunda Yaklaşık Bin 100 Öğrenciye Ulaştık

4 yılı aşkın bir süredir faal çalıştıklarını aktaran topluluk danışmanlarından okutman Yılmaz Kılavuz, son iki yıl içinde giyim yardımı ile minik yürekleri ısıtıklarını söyledi. Kılavuz, yaptığı açıklamada; “Danışmanlığını Öğretim Görevlisi Şahiner Güler ile birlikte yaptığımız Toplumsal Duyarlılık Topluluğu´nun ‘Minik Yürekleri Isıtıyoruz´ projesi kapsamında 4 yıldır faaliyet gösteriyoruz. İlk etapta kırtasiye yardımı ile başladık.  Son iki yıldır giyim konusunda da faaliyetlerimiz oldu.  İki yılda 16 köy okulunda yaklaşık bin 100 öğrenciye ulaştık.  Sadece bu eğitim öğretim yılında 500 minik yüreği ısıttık. Projede faaliyet gösteren üniversite öğrencileri tamamen gönüllü olarak çalışıyor.  Muş Merkez ve ilçelere bağlı olan köy okullarının öğretmenleri ile irtibata geçip öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımı yapıyoruz. Özellikle birçok okulumuza gitmeden de malzemelerini öğretmenleri vasıtasıyla ulaştırmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

“Projeye Katkıda Bulunmak İsteyenler Bize Ulaşabilirler”

Daha fazla minik yürekleri ısıtmak adına destekte bulunmak isteyen herkesi davet ettiklerini belirten Kılavuz, emeği geçenlere teşekkür etti. Kılavuz, açıklamasının devamında; “Daha fazla minik yürekleri ısıtmak için destekte bulunmak isteyenlerin bizlere ulaşmasını istiyoruz. Destekte bulunanlara da teşekkür ediyorum. Muş Alparslan Üniversitesinde eğitim gören öğrenci arkadaşlarımız gerçekten fedakârlık yapıyorlar. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri ile köy okullarına yardım faaliyetlerinde bulunuyorlar. Bu hem sosyal sorumluluk hem de farkındalık oluşturma adına eğitime de ciddi bir katkı sunulmuş oluyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Projeye katkıda bulunmak isteyenlerin bize ulaşarak katkıda bulunabilirler” ifadelerini kullandı.

“Elimizden Geldiğince Böyle Öğrenci Bırakmayacağız”

Çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için kırtasiye, kışlık giyecek ve bunun gibi ihtiyaçlarını karşılamak için bu yola çıktıklarını belirten Öğretim Görevlisi Şahin Güler, hedeflerinin daha çok öğrenciye ulaşmak olduğunu belirtti. Güler, açıklamasında; "Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu olarak öncelikli hedefimiz, Muş merkez ve ilçelerine bağlı köy okullarındaki çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için kırtasiye, kışlık giyecek ve bunun gibi ihtiyaçlarını karşılamak. Birkaç kutu kalemle başlayan bu yolculuğumuzda bir kalemi, bir defteri dahi olmayan çocuklarımız olduğunu ve bu durumlarından bunca zamandır haberdar olmadığımızı gördük. Hatta bu çocuklarımızın kışın en soğuk, karlı günlerinde ayaklarında yırtık ayakkabı, terlik, üzerlerinde ince bir kazak ya da çok eski bir palto ile okullarına geldiklerinden öğretmenleri sayesinde haberdar olduk. Elimizden geldiğince böyle öğrenci bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimize Bot, Mont Ve Kırtasiye Yardımında Bulundular”

Okullarına ulaşan yardımlardan dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Elmabulak İlk ve Orta Okulu Müdür Yardımcısı Mustafa Dalhan, emeği geçenlere teşekkür etti. Dalhan, açıklamasında; “Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından  “Toplumsal Duyarlılık Topluluğu” ‘Minik Yürekleri Isıtıyoruz´ projesi kapsamında okulumuzu ziyaret ettiler. Maddi durumu elverişsiz öğrencilerimize bot, mont ve kırtasiye yardımında bulundular. Ziyadesi ile memnun olduk. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluğu görebiliyoruz. Öğrencilerimizin koşulları çok zor çoğu öğrencimiz dağ köylerinde yürüyerek geliyorlar ve gerçekten çoğunun ayağında bot veya sağlam bir ayakkabısı yok.  Evinde gerçekten durumu müsait olmayan velilerimiz var ama bunu yanında da durumu iyi olup ta duyarsız velilerimiz de var. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MİNİK YÜREKLERİ ISITIYORLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar