MİLLİ İRADE MEYDANLARI BIRAKMIYOR
FETÖ/PDY terör örgütünün askeri darbe girişimiyle başlayan milli irade nöbeti devam ediyor. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan talimat gelmeyene kadar alanları terk etmeyeceklerini dile getirdiler.
Tarih: 27.7.2016 07:07:52/ 264okunma / 0yorum

 

 

 

Milli iradenin başkaldırdığı 15 Temmuz´dan bu yana tam 12 gün geride kaldı. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir grup askerin başlattığı ve 200´den fazla şehit verdiğimiz askeri darbe girişimiyle sokaklara dökülerek vatan savunması yapan halk, yine sokaklardaydı. Her gün kısa mesajlarla milli irade nöbetine davet edilen halk; inancına, vatanına, seçilmiş hükümeti ve Cumhurbaşkanı´na bağlığını bir kez daha büyük bir coşkuyla gösterdi. Her yaştan ve her kesimden insanın katıldığı demokrasi nöbetinde halk yine Belediye Meydanı´nda bir araya geldi. Türk bayraklarıyla alanı kırmızıya boyayan vatandaşların dilinde yine tekbirler ve Cumhurbaşkanı lehine sloganlar vardı. Meydanda erkeklerin yanı sıra çocuklarıyla birlikte kadınların da yer alması milli irade bütünlüğüne katkı sağlarken Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, Cumhuriyet Halk Partisi Muş İl Başkanı İsmail Adanur ile birçok siyasi parti üyesi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de milli irade nöbetindeydi. Hain darbecilere karşı 15 Temmuz´dan beri meydanlarda olan vatandaşlardan 70 yaşındaki Miyaser Varlık şunları söyledi: “Vatanımız, milletimiz, toprağımız için meydanlardayız ve bekliyoruz. Askerin, polisin, devletim için buradayım. Allah devletimizi, milletimizi başımızdan eksik etmesin. Allah, Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ı devletimizin başından indirmesin. Allah güç ve kuvvet versin. Fırsatçılara fırsat vermesin. Müslümanlar başarılı olsun. Tayyip Erdoğan başta olsun.”

“Bütün Kadınların Ortak Davasıdır”

Kadınlar olarak milli iradeye sahip çıktıklarını ifade eden Esman Can adlı vatandaş ise darbe girişiminin bastırılmasında kadınların vermiş olduğu desteğin çok önemli olduğunu belirtti. Can konuşmasında: “Bu dava bizim bütün dünya ümmetinin davasıdır.  Bu dava bütün kadınların, herkesin örnek teşkil ettiği bir davadır. Burada bulunmamız bütün kadınların ortak davasıdır, ortak bir amacımız var. Hepimizin isteği aynıdır. Ümmet için, bütün kadınlar olarak inşallah ileri ki zamanlar için iyi bir yol çizeceğiz. Ve her hayırda bir şer olduğu gibi her şerde de bir hayır vardır özdeşini kullanarak bir yol çizeceğiz inşallah” dedi.

“Mısır´da Kadınlarımız, Esmalarımız Ayaktaydı”

Kadınların bütün darbelere karşı olduğunu ifade eden ve Mısır´da kadınların darbeye karşı gösterdikleri direnci örnek gösteren Gülay Çolakoğlu da: “Darbelere niçin karşıyız? Darbeler zihinlere vurulmuş prangadır. Darbeler bütün milletin yok oluşuna vurulmuş prangadır. Biz darbelere karşıyız. Çünkü kadınlarımız o kadar yiğitler ki o kadar çocuğumuzu, gençliğimizi ve bütün evreni yetiştiren kadınlardır. Kadınlarımız bütün darbelere karşıdır. Nasıl boğaz köprüsünde bir anne kamyonuyla insanları toplayıp da herkesi meydana toplayabildiyse Mısır´da, Kosova´da, Bosna´da bütün kadınlarımız ayaktaydı. Mısır´da kadınlarımız ayaktaydı. Esmalarımız ayaktaydı” ifadelerini kullandı.

“Meydanlara Akın Etmeye Devam Ediyoruz”

Muş halkına milli iradeye sahip çıktıkları için teşekkür eden AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün ise protesto gösterilerinin yapıldığı alanlarda güvenlik tedbirlerinin artırıldığını belirterek şu ana kadar olumsuz bir durumun yaşanmadığını söyledi. Halkın meydanlara akın etmeye devam ettiğini ifade eden Ergün: “Hiçbir siyasi ayrım yapmadık ve hepsinin meydanlara gelmelerini söyledik. Her geçen gün binlerce vatandaş meydana geliyor. Muş halkı 11. gününde de tepkisini sürdürmek için meydanlarda. Muş olarak meydanlara akın etmeye devam ediyoruz. İlk 10 günde çok yoğunluk vardı. Bugün de fazla yoğunluk olması nedeniyle güvenlik önlemleri aldırdık. Polis kontrolleri ile insanlar meydana giriş yapıyor” şeklinde konuştu.

Adanur Yine Meydandaydı

Milli irade nöbetlerine destek vermeyi sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Muş İl Başkanı İsmail Adanur ise Türkiye´nin ortak paydasının hukuk ve demokrasi olduğunu dile getirdi. Halkın meydanlarda gösterdiği reaksiyonun sevindirici olduğunu söyleyen Adanur: “Türkiye´de yapılan bu darbeyi lanetliyorum. Türkiye Cumhuriyeti´ne lazım olan hukuk ve demokrasidir. Bu halk tekrar gördü ki Türkiye´nin birleştirici tek noktası Cumhuriyet, demokrasi, hukuktur. Bu çerçevede bu vatandaşlarımızın göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ediyorum. Bu meydanları on bir gündür terk etmiyorlar. Elbette bir şeyi savunmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Bu sloganlar bu meydanlarda atılan şeyler demokrasinin iyice yerleşmesi için verilen mücadeledir” diye konuştu.

Belediye Meydanı´ndaki halk, buradaki protesto gösterilerinin ardından Muş Valiliği´ne kadar yürüdü. Milli irade nöbeti sabah saatlerine kadar devam etti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MİLLİ İRADE MEYDANLARI BIRAKMIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar