“MEDYANIN TARAFSIZ OLMASI ÇOK KIYMETLİ”
Muş Gazeteciler Cemiyeti, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" vesilesiyle bir dayanışma gecesi düzenledi.
Tarih: 12.1.2017 07:31:02/ 234okunma / 0yorum

Muş Gazeteciler Cemiyeti´nin organizasyonunda önceki akşam “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla dayanışma gecesi düzenlendi.  Düzenlenen dayanışma gecesi programına Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey, il kurum amirleri, yerel basın çalışanları ve yaygın medyanın Muş temsilcileri ve çok sayıda davetliler katıldı. Program, şehitler için Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey, programın açılış konuşmasını yaptı. Özebey´in açılış konuşmasının ardından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Belediye Başkanı Feyat Asya ise, ifade özgürlüğünün kullanıldığı araçlardan birinin basın olduğunu ifade ederek, basının önemli bir kamu görevini yürüttüğünü söyledi. Başkan Asya´nın konuşmasından sonra programa katılan Vali Seddar Yavuz da, kamuoyunun doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirilmesinin çağımızdaki en önemli hususlardan biri olduğunu ve bunun kolay olmadığını dile getirdi. Konuşmasının devamında medyanın doğru haber vermesi ve tarafsız olmasının çok kıymetli olduğunun altını çizen Vali Yavuz: "Esasında bir haber duyduğumuzda bunu araştırmamız gerekiyor. Biz, her duyduğumuza inanıyoruz, her duyduğumuzu doğru kabul ediyoruz. Medyanın doğru haber vermesi, tarafsız olması çok kıymetli. O açıdan hele hele bizim gibi büyük bir medeniyete sahip, büyük işler başarmış, bugün yeniden diriliş, yeniden bir ayağa kalkma aşamasında olan bir milletin medya konusunu, haber konusunu aslında daha stratejik bir alan olarak görmesi gerekiyor. Bu anlamda dikkat ederseniz haber ajanslarımız dünya çapında örgütleşti. Özellikle Arapça, İngilizce ve farklı dillerde yayın yapan bir takım haber kuruluşları oluşturduk ve bunları yaymaya başladık ama çok geç kaldık. Bizim bunları 50 yıl önce yapmamız gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

“Dünya Küreselleşti ve Globalleşti”

Dünyanın giderek küreselleştiği ve globalleştiğini belirten Yavuz, bu küreselleşme ve globalleşme sonucunda bir tekeleşmenin ortaya çıktığını söyledi. İzlediğimiz haberlerin çoğunun küresel güçlerin amaçlarına hizmet ettiğini konuşmasında kaydeden Vali Yavuz, şunları dile getirdi: “Çünkü dünya küreselleşti ve globalleşti. Bunun sonucunda tekelleşme ortaya çıktı. Dolayısıyla izlediğimiz haberlerin çoğunun aslında küresel güçlerin amaçlarına hizmet ettiğini, algı operasyonları oluşturduğunu ve bizim zihnimizde geri dönülmez işgallere neden olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Özellikle 80´li yıllarda bu konular üniversitelerde işlendiğinde, birçok insan bunun bir paranoya olduğunu düşünüyordu. Fakat geldiğimiz noktada bunun paranoya olmadığını görüyoruz. Çünkü algıyı yönetemezseniz başka bir şey yürütemiyorsunuz. O yüzden küresel güçler, dikkat ederseniz demokrasi, özgürlük, insan hakları ve barış kavramlarını o kadar çok sık kullanıyorlar ki neredeyse Irak´ta 1 milyon insanı öldürenlerin, Suriye´deki bu insanlık dramını biz yaptığımızı düşüneceğiz” dedi.

Vali Yavuz´un konuşmasının ardından gecenin hazırlanmasında katkı sunan isimlere, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” anısına plaket takdiminde bulunuldu. Dayanışma gecesi, verilen yemekle devam etti.

“Elimizden Gelen Katkıyı Yapacağız”

Düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ise, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle tüm basın camiasına tebriklerini ileterek, yerel basının geliştirilmesi için Üniversitenin elinden gelen katkıyı yapacağını ifade etti ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da basın ile iyi ilişkilerin sürdürüleceğini dile getirdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEDYANIN TARAFSIZ OLMASI KIYMETLİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar