KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI YARIN YAPILACAK
KPSS Ortaöğretim düzeyi sınavına saatler kaldı. Yarın ülke genelinde yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavına, bu yıl 3 milyon 498 bin 335 aday başvurdu. Yarın yapılacak sınava Muş´tan 13 bin adayın katılacağı belirtildi.
Tarih: 19.11.2016 06:57:58/ 216okunma / 0yorum

 

 

 

 

ÖSYM tarihinin en büyük sınavını yarın yapacak. Bu yıl 3 milyon 498 bin 335 kişi KPSS Ortaöğretime başvuru yaptı. Yarın tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de uygulanacak olan 2016-KPSS Ortaöğretim sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00-10.15 saatleri arasında açık tutulacağı belirtildi. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğü´ne giden adayın yanında, 2016-KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacağı da kaydedildi. 2016-KPSS Ortaöğretim sınava girecek adayların giriş belgelerini sınav öncesinde edinilmesi gerektiği belirtildi. Yarın saat 10.00´da uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016 KPSS-Ortaöğretim) başvuran adayların, sınava girecekleri bina, salonlara atanma işlemi tamamlandığını belirten ÖSYM, adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM´nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceğini açıkladı.

Muş´ta 13 Bin Öğrenci Sınava Girecek

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat,  yarın yapılacak olan 2016 KPSS Ortaöğretim Sınavının tüm Türkiye´de olduğu gibi ilimizde de rekor katılımla gerçekleştirileceğini belirtti. İlimiz genelinde toplam 58 okulda, 799 salonda yapılacak KPSS Ortaöğretim sınava 13 bin öğrenci katılacağı ifade eden Rektör Polat, sınavda 2 bin 136 personelin de görev alacağını söyledi. Polat, sınava girecek adayların yapması gerekenlerle ilgili şunları söyledi: “Sınav sabahı en çok dikkatli edilmesi gerekenlerin başında sınav yapılacak salonlara ulaşım sorunu geliyor. Olabildiğince erken hareket edilmesi önemli. Özellikle kampüs yerleşkesinde sınava girecek adayların daha erken yola çıkmasını istiyoruz; çünkü o sabah ister istemez bir yoğunluk olacaktır. Ayrıca şehir içerisinde bulunan sınav binalarına ulaşımda da çeşitli sorunlar yaşanabilir, buna da dikkat etmek gerekiyor. Bu sınavlarda herhangi bir aday 1 dakika dahi geç gelse içeri alınmamaktadır. Mağduriyetler yaşanmaması için tüm adaylarımızın dikkatli olmasını ve erken yola çıkmasını istiyoruz. İkinci önemli husus sınava girerken adayların içeriye çanta, cüzdan, telefon, anahtarlık ve takı gibi herhangi bir aksesuar ile giremeyecekleridir. Bu konuda da dikkatli olunmalı ve bina girişlerinde yığılmalara meydan verilmemeli, kolluk kuvvetleri ya da sınav görevlileri ile lüzumsuz tartışmaya girilmemelidir” diye kaydetti.

“Sınavdaki En Büyük Düşmanı Stres”

Sınavın en büyük düşmanının stres, sınav korkusu ve başarısızlık düşüncesi olduğunu dile getiren Rektörü Polat, şunları vurguladı: ”Hiç kimse bu kaygılarla sınava girmemeli. Neticede sınavlar insanların hayatında önemli aşamalar olarak kabul edilse de hayatımızdaki tek önemli meşguliyet olarak görülmemelidir. En kötü durumda bile serinkanlı olmalı, önümüzde bizi bekleyen sayısız fırsatlar bulunduğu gerçeğinden hareketle sınavları hayatın normal süreci içerisinde değerlendirmeliyiz. Adayların bu özgüven ve rahatlık içerisinde sınava girmeleri son derece önemlidir; o zaman geriye sadece ufak bir sınav heyecanı kalıyor ki bu heyecan da aslında çok kötü değil; insanın daha dikkatli olmasına, daha az hata yapmasına sebep olur. Muş Alparslan Üniversitesi olarak bugüne kadarki sınavlarda olduğu gibi bu sınavı da en güzel şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Tüm adaylara yüksek başarılar diliyorum. Sınav öncesinde her türlü tedbirin alınması noktasında fedakârca katkı sağlayan Valiliğimize, Belediyemize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ve özellikle Üniversitedeki çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

                                                                                                                                                                       

KPSS Niçin Yapılmakta

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır. Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A grubu kadrolar ve b grubu kadrolar olmak üzere iki kısımda yapılmaktadır. A grubu kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına, B grubu kadrolar da ise; genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.  
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7570
EURO
6.3330
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar