KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
Tarih: 23.2.2017 06:27:00/ 1026okunma / 0yorum

Korkut´ta taşımalı eğitim kapsamında temel eğitim, özel eğitim ve ortaöğretimde öğrencileri taşıyan yetkili firmada çalışan araç şoförleri ile bir toplantı yapıldı. Korkut İlçe Kaymakamı Abdulgani Mağ başkanlığında gerçekleşen toplantıya; İlçe Emniyet Amiri Hakan Narlıoğlu, İlçe Garnizon Jandarma Komutanı Erkan Özgür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak, okul müdürleri ve öğrencileri taşıyan servis şoförleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak yaptı.  Tüm katılımcılara iyi dilek ve temennilerde bulunarak konuşmasına başlayan Müdür Budak, öğrenci taşıma işinin normal bir taşıma işi olmadığını, bu taşıma işinde öğrencilerin taşındığını, şoförlerin ve okul müdürlerinin daha dikkatli olmasını, taşıma ile eğitimin bir arada sorunsuz yürütülmesini söyledi. Budak konuşmasında şunları dile getirdi: “Taşımalı eğitim kapsamında temel eğitim, özel eğitim ve ortaöğretimde öğrencileri taşıyan yetkili firmada çalışan araç şoförleri, özellikle öğrencilerimizin güvenli bir şekilde evlerinden okullarından almalı, garaj ve çarşıdan almamalarına ve hiçbir sebeple yolcu taşınmamaları gerekir.  Taşıma sırasında öğrenci güvenliği için tüm öğrencilerimizin emniyet kemerini takması gerekir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onay alınmadığı sürece şoför değişikliği yapılmamalıdır. Özellikle akşam dönüşlerinde okullardaki öğrenciler farklı saatlerde çıktıkları için araçlar arası öğrenci değişikliği yapılmamalı” dedi.

“Ayakta Öğrenci Taşınamaz”

Müdür Budak konuşmasının devamında servis şoförlerine kesinlikle ayakta öğrenci taşımamalarını hatırlatarak, şunları söyledi: “Taşıtlarda yönetmelik hükümleri gereği görüntü ve müzik sistemleri taşıma hizmeti sırasında kullanılmaması, koltuk sayısından fazla öğrenci kesinlikle taşınmayacak.  Yani ayakta öğrenci taşınamaz. Öğrencilerle uygun olmayan bir dil ile iletişim kurulmamalıdır. Öğrenciden kaynaklanan bir olumsuzluk olması halinde öğrencinin okul idaresine bildirilmesi gerekmektedir. Önümüzdeki yıl tüm araçlarımızda araç içi ve araç dışını gösteren çift yönlü kamera şartı gelecek ve GPS zorunluluğu getirilecek. Arka koltukların boş olması durumunda araç önündeki koltukta öğrenci oturmayacaktır. Araçlar öğrencileri sabah ve akşam zamanında alacaktır. Araçlar karayolları ve trafiğin belirttiği hız limitlerinin dışına çıkmayacaktır. Araç listesinde olup da araçla gelip gitmeyen öğrenciler varsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgi verilecektir. İlçe merkezinde kalıp sadece Pazartesi ve Cuma günleri araçla gelip giden öğrenci varsa bu öğrencilerinde Milli Eğitime bildirilmesi gerekir” diye belirtti.

“Öğrenciler, Servis Şoförlerine Birer Emanettir”

Müdür Budak, taşıma kapsamında bulunan öğrencilerin, servis şoförlerine birer emanet olduklarına dikkat çekerek, konuşmasına şöyle devam etti: "Öğrencilerimizin can güvenliği bizler için çok önemlidir. Sizler de birer babasınız, tıpkı üzerlerine titrediğiniz çocuklarınız gibi taşıdığınız öğrencilerimizin üzerine de titreyip, onları gözünüzü korur gibi korumanızı istiyoruz. Zira onlar sizlere verilmiş birer emanettir. Kurallara, talimatlara kesinlikle uyulacak, yine hiç bir servis şoförümüzün okul idarelerine mazeretini iletmeden aracını ikinci bir şahısa vererek taşıma yapmasına müsamaha gösterilemeyecektir" dedi. Şoför ve yüklenicilerden gelen sorulara cevap verilerek toplantı sona erdi.  
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 4 gün süren Dağ Kayağı Temel Eğitimi sona erdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.4975
EURO
10.0862
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar