KARATAŞ, GENÇLERİ YARIŞMAYA DAVET ETTİ
Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun Yarışmalarına yetenekli tüm Muşlu gençleri yarışmaya davet etti.
Tarih: 31.12.2016 07:30:37/ 321okunma / 0yorum

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun Yarışması düzenlenecek. Düzenlenecek yarışmayla ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, yarışmaya katılacak gençlerin mutlaka Gençlik Merkezlerine üye olmaları gerektiğini ve 14-29 yaş aralığındaki tüm gençlerin, ekipleriyle başvurabileceğini açıkladı. Karataş, düzenlenecek yarışmayla ilgili olarak şunları aktardı:Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun Yarışmaları düzenlenecek. Kısa Oyun yarışmaları değerler eğitimi konularında; sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardım severlik, doğruluk, dürüstlük, sabır, üretkenlik, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, empati, kanaatkârlık, çalışkanlık, ana-baba sevgisi, vatan sevgisi komedi (güldürme) dram (güldürerek düşündürme) türlerinde düzenlenecektir. Yarışmalar;  il birinciliği yarışması, grup birinciliği yarışması,  Türkiye finali yarışması, olarak 3 basamakta gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda; il birinciliği yarışması; il düzenleme kurulları tarafından 2017 yılı Şubat ayında yapılır. Birinci olan ekip, grup birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazanır.  Grup birinciliği yarışması; Genel Müdürlükçe 2017 Mart, Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenir. Birinci olan ekip Mayıs ayında yapılacak Türkiye finali yarışmalarına katılmaya hak kazanır.  Türkiye finali yarışması; 2017 Mayıs ayı içerisinde Genel Müdürlükçe düzenlenir” dedi.

Yarışacak Ekipler

Yarışmada sahnelenecek eserlerin süresi en az 8 en fazla 12 dakika olmak zorunda olacağını ifade eden Karataş: “Ana ve ara dekor taşımaları ile oyun sonrası yapılan selamla süreye dahil edilmez. Sürenin aşılması durumunda ise ilk 4 dakikada her bir dakika için 5´er puan kesme cezası uygulanır. Bu sürenin de aşılması durumunda ekip diskalifiye edilir. Dakikayı geçen her saniye bir dakika olarak kabul edilir. Yarışmaya katılacak ekipler en az 3 en fazla 15 kişiden oluşacaktır. 15 kişi sınırı sadece oyuncular için geçerli olup ayrıca bir ekipte; 1 il sorumlusu, 1 yönetmen, 1 ışıkçı, 1 sesçi ve makyöz ile diğer takım görevlileri bulanabilecektir. Ses ve ışık ayarlamaları için Genel Müdürlük personel görevlendirecektir. Ancak isteyen ekipler kendi ışık ve sesçisini kullanabilecektir. Ekipler; il, grup ve Türkiye Finali´ne aynı eserle katılmak zorundadır.  2017 yılı Kısa Oyun yarışmasına önceki yılda Türkiye finalinde ikinci ve üçüncü olarak dereceye girmiş ekipler farklı bir oyunla tekrar yarışmaya katılabilirler” ifadesini kullandı.

Yarışma Takvimi

Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun yarışmalarının İl Birinciliği ayağı 2017 yılı Şubat ayında yapılacağını kaydeden Müdür Karataş, grup finalleri ile Türkiye Finali´nin yapılacağı iller ve tarihleri de şöyle sıraladı: “Doğu Anadolu Bölge Finali Malatya ilinde 23 Mart 2017´de, İç Anadolu Bölge Finali Eskişehir ilinde    30 Mart 2017´de, Güneydoğu Anadolu Bölge Finali Gaziantep ilinde 06 Nisan 2017´de, Karadeniz Bölge Finali Samsun 13 Nisan 2017´de, Marmara Bölge Finali Bursa ilinde 20 Nisan 2017´de, Ege Bölge Finali İzmir ilinde 27 Nisan 2017´de, Akdeniz Bölge Finali Antalya ilinde 05 Mayıs 2017´de ve Türkiye Finali Ankara ilinde 18 Mayıs 2017´de yapılacaktır. Kısa Oyun yarışması grup finallerine katılacak iller yarışma günlerinden bir gün önce yarışmanın yapılacağı ile gelerek prova yapacak olup yarışmalarının bittiği gün illerine dönecektir. Grup yarışmalarından bir önceki gün yöneticiler ve yönetmenlerle teknik toplantı yapılacaktır. Mücbir sebepler dışında toplantıya katılmayan ekipler yarışmaya alınmayacaktır. Teknik toplantılar ev sahibi illerdeki bir gençlik merkezinde yapılacak olup saatleri Genel Müdürlük Düzenleme Kurulu tarafından İl sorumlularına bildirilecektir. Ekiplerin yarışma günündeki sahne sırası Genel Müdürlük Düzenleme Kurulu tarafından belirlenir ve teknik toplantıda ilgililere açıklanır. Genel Müdürlük Düzenleme Kurulu gerekli gördüğü zorunlu hallerde değişiklik yapabilir. Ekipler yarışma gününden 1 gün önceden yarışmanın yapılacağı ile gelerek prova alacaktır” diye kaydetti.

 

Yarışma Başvurusu

Karataş, Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun yarışmalarının duyurularının 2016 yılı Aralık ve 2017 Ocak aylarında yapılacak olup, bu tarih aynı anda başvuruların alınacağı tarihi ifade edeceğini söyledi. Karataş: Yarışmanın başvuru süresi illerin inisiyatifine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; il yarışmasının yapılacağı tarihi Şubat ayının sonu olarak seçen iller hazırlık sürecini göz önüne alarak başvuru süresini Şubat sonuna kadar uzatabilir” dedi.

Ödüller

Düzenlenecek yarışmaların ödülleri hakkında da bilgiler veren Karataş:“İl birinciliği yarışmalarında il birincisi olan gruplara İl Müdürlüklerinin uygun gördüğü ödül verilir. Ödül için yapılan harcamalar Genel Müdürlüğün gönderdiği ödenekten karşılanır. Grup yarışmalarında ilk 3´e giren gruplara başarı belgesi ve plaket verilir. Türkiye finalinde başarı belgesi ve plaketin yanı sıra Genel Müdürlüğün uygun göreceği ödüller verilir” diye belirtti. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar