KAHVALTIDA MUHTAR VE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, muhtarlar ile ilde çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.
Tarih: 26.9.2016 07:23:59/ 254okunma / 0yorum

 

 

Kent merkez mahalle muhtarları ile ilde çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Asya, belediye çalışmaları ile ilgili gazetecilere ve muhtarlara yapılan ve sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. İstişare toplantılarını sürdüren Başkan Asya, Görev süresinin yarısına geldiği bugünlerde taahhüt ettikleri birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Başkan Asya, Muş´un ihtiyaç duyulan birçok tesisini hizmete açarken, toplumun genelini ilgilendiren sorunları da asgariye indirdiklerini söyledi. 15 Temmuz´da yaşanan darbe girişiminde, ülke genelinde olduğu gibi kendi ilimizde de bu karanlık güçlere ileride ‘Keşke´ dememek suretiyle gereken cevabı verildiğini ifade eden Başkan Asya, şunları söyledi: “Merkez Mahalle Muhtarlarımızla yaptığımız istişare toplantılarını gelenek haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çeşitli programlardan dolayı her ay düzenli olmasa da bu toplantılarımızı sürdürmenin gayreti içindeyiz. Çünkü biz sorunların ve eksikliklerin istişare edilerek çözüleceğine inanıyoruz. Allah´a şükür bugüne kadar olumlu sonuçlarını gördük. En son 15 Temmuz hain darbe girişiminden 4 gün önce sizlerle bir araya gelmiştik. Daha sonra malumunuz 27 günlük milli irade nöbetleri, Kurban Bayramı ve protokol ziyaretleri yaşandı. Sizlerin huzurunda bir kez daha bu ülkenin geleceğine kast eden zalimleri bir kez daha kınadığımı belirtmek isterim. Ülke genelinde olduğu gibi kendi yerelimizde de bu karanlık güçlere ileride ‘Keşke´ dememek suretiyle gereken cevabı verdiğimiz için Allah´a hamd ediyorum. O süreçte yüreklerini ortaya koyan Muşlu hemşehrilerime minnettarım. Böyle bir halkın hizmetkârı olmaktan dolayı gurur duyuyorum.”

“Yapmayı Planladıklarımızı Sizlere Paylaşıyoruz”

Muş´ta ihtiyaç duyulan birçok tesisini hizmete açtığını belirten Başkan Asya, toplumun genelini ilgilendiren sorunları da asgariye indirdiklerini söyledi. En büyük projelerinin Muş´un içme suyu ve kanalizasyon projesi olduğunu dile getiren Başkan Asya, Yoğun çalışmalar sonucunda alt yapı projesinin ihale aşamasına getirdiklerini sözlerine ekleyerek şunları anlattı: “Daha önceki toplantılarımızda olduğu gibi hizmet noktasında yaptıklarımız ve yapmayı planladıklarımızı sizlere paylaşıyoruz. Sizlerin istek ve önerilerinizi değerlendirerek çalışmalarımızı başlatıyoruz. Malumunuz görev süremizin yarısına geldiğimiz bugünlerde taahhüt ettiğimiz birçok projeyi hayata geçirdik. Muş´un ihtiyaç duyulan birçok tesisini hizmete açarken toplumun genelini ilgilendiren sorunları da asgariye indirdik. Hemen hemen her toplantımızda en büyük projemizin Muş´un içme suyu ve kanalizasyon projesi olduğunu dile getirdik. Mahallelerimizdeki yolların yenilenmesi noktasında bu projemizin önemli olduğunu her fırsatta dile getirdik. Yoğun çalışmalar sonucunda alt yapı projesinin ihale aşamasına getirdik.”

“Çalışma Sezonunun Başlaması ile İlk Kazmayı Vurmayı Planlıyoruz”

2 Haziran tarihinde yapılması gereken ihalenin iptal olduğunu ve yeni ihalenin 29 Eylül´de yapılacağını belirten Başkan Asya, kış mevsiminin bitmesi ile ilk kazmayı vuracaklarını söyledi. Başkan Asya, konuşmasında şunları aktardı: “Büyük umutlarla beklediğimiz 2 Haziran tarihinde yapılan ihalemizin iptal edilmesi bizleri ister istemez üzdü. Ancak ‘Biz her işte bir hayır vardır´ anlayışı ile yılmadık. Projenin tekrar ihale edilmesi için gerekli görüşmeleri yaptık. 5 gün sonra yani 29 Eylül´de ihale yenilenecek. Umudumuz bu ihale sürecinin sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasıdır. Kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanması ile çalışma sezonunun başlaması ile ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz. Tabi haliyle ihalenin iptal edilmesi mahalle aralarında tahrip olan yolların yenilenmesine engel oldu. Ancak biz yine de bu süre içerisinde ciddi sıkıntılar yaşanan yollarımızı onardık veya tamamen sökerek gerekli alt yapı döşemelerini yaptıktan sonra yeniledik. Allah´ın izniyle bu halka söz verdiğimiz ne varsa gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Bakanımızın İçme Suyu Temini İçin Çalışmaların Başlayacağı Sözünü Verdi”

“Son olarak Orman ve Su İşleri Bakanımızın ilimizi ziyareti sırasında özellikle bu konuda kendisinden himmet beklediğimizi ifade ettik” diyen Başkan Asya, şunları söyledi:

 

“Bu yaz mevsiminde içme suyu ile ilgili ciddi sıkıntılarımız oldu. Ancak bizler yaşanan bu sıkıntıyı en az seviyede halkımıza yansıtmaya çalıştık. 5,6 sondajımız çökmesi ve ana hatlarımızdaki arızalardan dolayı zaman zaman problemler yaşadık. Bu süre içerisinde yeni su arayışlarımızı sürdürürken aynı zamanda Muş´un su sorununu ortadan kaldırmak için Bakanlık nezdinde görüşmelerimizi de sürdürdük. Son olarak Orman ve Su İşleri Bakanımızın ilimizi ziyareti sırasında özellikle bu konuda kendisinden himmet beklediğimizi ifade ettik. Bakanımızın önümüzdeki yıl içme suyu temini için çalışmaların başlayacağı sözünü vermesi bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. İnşallah bu çalışma ile ilimizin su sorununa kalıcı bir çözüm üretmiş olacağız.”

“Bölgede Üst Yapı Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Eski Sebze Hali ile Sunay Mahallesi´ndeki Eski Semt Pazarı´nın yerine bilgi evlerinin temelini attıklarını ifade eden Başkan Asya şunları söyledi: “Kanalizasyon, yol, kaldırım, park ve bahçe gibi rutin çalışmalarımızla beraber yeni projelerimizi de başlattık. Eski Sebze Hali ile Sunay Mahallesi´ndeki Eski Semt Pazarı´nın yerine yapılmak üzere bilgi evlerinin temelini attık. Dere Mahallesi Taşo mevkiinde başlatmış olduğumuz yol, kaldırım, kanalizasyon gibi çalışmaların da sonuna geldik. Taşo Köprüsünü de yenileyerek ihtiyaç duyulan iyi bir hizmeti de halkımıza sunduk. Aynı yolun devamında Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda genişletme çalışmalarımız devam ediyor. 35 metre açtığımız yolun gerekli döşemelerinin ardından hizmete sunmayı planlıyoruz. Bununla beraber Sunay Mahallesi Ensari Camii bölgesindeki tahrip olan yolların tamamını sökerek kilitli parke taşı ile döşemelerini yaptık. Yine Karşıyaka mevkiinde çalışmalarımızın devam ettiği Karni Deresi Rekreasyon Projesinde de ciddi bir ilerleme kat ettik. İhtiyaca cevap vermeyen Karşıyaka Köprüsü´nün de yenilenmesi için ihalemizi yaptık. Yapım aşamasında olan köprüyü önümüzdeki günlerde hizmete sunmayı planlıyoruz. Kanalizasyon sorununu ortadan kaldırdığımız Karşıyaka´nın içme suyu şebekelerini de yeniledik. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgede üst yapı çalışmalarımız devam ediyor.”

“Birçok İş Makinesini De Kısıtlı İmkanlara Rağmen Aldık”

Aytunçlar Apartmanın yanından Ağaçlık Köyü´ne giden yolu birleştirmek için çalışmaların devam ettiğini açıklayan Başkan Asya şu ifadeleri kulandı: “Hürriyet Mahallesi´nde tahrip olan yolların onarımı ve yenilenmesinin yanı sıra yeni yolları açmak için çalışma başlattık. Aytunçlar Apartmanın yanından Ağaçlık Köyü´ne giden yolu birleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Tabi bu çalışmalarımızı yaparken araç parkımızın da güçlü olması gerektiğini düşünerek, birçok iş makinesini de kısıtlı imkanlara rağmen aldık.” “İlimize Kalıcı Eserler Bırakmanın Umudunu Taşıyoruz”

Yeni projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Başkan Asya, şunları söyledi: “Bu süre içerisinde önemli bir projemizi de ihale ettik. Muş´un terminalinin yetersiz olduğunu bunun için gerekli çalışmayı başlatacağımızı ısrarla dile getirdik. Allah´a şükürler olsun Yeni Sebze ve Meyve halimizin yan tarafına şehirlerarası terminalini yapacağız. Yüklenici firmaya iş teslimi yapıldı. Önümüzdeki günlerde temel atma töreni yapmayı planlıyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra yeni projelerimizi hayata geçirmek için yoğun bir tempo ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İlk gün söylediğimiz gibi hizmet niyeti ile girdiğimiz bu yolda ilimize kalıcı eserler bırakmanın umudunu taşıyoruz. Allah bizleri sizlere ve halkımıza karşı mahcup etmesin.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar