“İSLAM´LA YOĞRULMUŞ BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ”
Vali Seddar Yavuz, “Kariyer Günleri Projesi” kapsamında öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelmeye devam ediyor.
Tarih: 7.1.2017 07:11:42/ 232okunma / 0yorum

“Kariyer Günleri Projesi” kapsamında Muş Spor Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, okulda büyük bir ilgiyle karşılandı. İlk olarak okulun öğretmenleriyle bir toplantı yapan Vali Yavuz, öğretmenlerin yaptığı işin zor ve meşakkatli olduğunu ifade ederek, insan yetiştirmenin sabır ve bir o kadar da emek istediğini belirtti. Öğretmenlere bir ricada bulunan Vali Yavuz, gençleri ve çocukları hayatları boyunca rehber olabilecek paradigma listelerinin hazırlanmasında yardımcı olmalarını istedi. Vali Yavuz, konuşmasında şunları söyledi: “Sevgili arkadaşlar özü itibariyle yaptığınız işin zor ve meşakkatli olduğunun farkındayız. Çünkü insan yetiştirmek sabır ve bir o kadar da emek işidir. Siz değerli okul yöneticilerimizden ve öğretmenlerimizden ricam gençlerimize ve çocuklarımıza hayatları boyunca rehber olabilecek paradigma listeleri hazırlanmasında yardımcı olmanızdır. Başta kendilerine, ailelerine, topluma, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlayın”  dedi.

Yavuz Sınıfları Tek Tek Gezdi

Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından okuldaki sınıfları tek tek gezen Vali Yavuz, öğrencilere meslek seçimleri ve hayatta nasıl yol izleyecekleri konusunda çeşitli tavsiyelerde bulundu. Vali Yavuz, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: “Sevgili gençler Malazgirt Zaferi´yle 1071´de Türkler, Kürtler ve diğer Müslüman milletler arasındaki birliktelik, bir sözleşmeye bağlandı. Dolayısıyla 1071 Zaferi ve toplumsal sözleşmesi bu şehre farklı bir kimlik ve kişilik kazandırıyor. Bu kimlik ve kişilik İslam´la yoğrulmuş ve Anadolu Selçuklu´yu, Osmanlı´yı, Türkiye Cumhuriyeti Devletini oluşturmuştur. Bizim bu bin yıllık medeniyet tarihimizde etnisite hiç olmadı. Biz böyle bir milletin evlatlarıyız” diye kaydetti.

“Kendinizi Irkçılık Virüsüne Teslim Etmeyin”

 Vali Yavuz, öğrencilere her zaman söylediği sözü bir kez daha ifade ederek, kendilerini ırkçılık virüsüne teslim etmemeleri konusunda uyardı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin vatandaşına makam ve mevki verirken kimsenin memleketine, etnik kökenine bakmadığını kaydeden Vali Yavuz, öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmelerini istedi. Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti: “O nedenle her zaman söylediğim gibi bir kez daha söylüyorum, kendinizi ırkçılık virüsüne teslim etmeyin. Bizim bir ve beraber olmaya ihtiyacımız var. Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına makam ve mevki verirken kimsenin memleketine, etnik kökenine bakmıyor, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki siz kendinizi iyi yetiştirin, çalışın ve okuyun” diye belirtti.

“Suriyelilerin Sığındığı Tek Ülke Türkiye”

Konuşmasının devamında ise, bugün 3 milyon Suriyelinin sığındığı tek ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu ifade eden Yavuz, Türkiye´nin Irak´tan, Afganistan´dan Çeçenistan´dan, Bulgaristan´dan gelenlere hep kucak açtığını söyledi. Vali Yavuz: “Bugün 3 milyon Suriyelinin sığındığı ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti´dir. Iraktan Afganistan´dan Çeçenistan´dan, Bulgaristan´dan gelenlere de hep kucak açmış yurt olmuş ülke Türkiye´dir” dedi.

“Başarı Sürekli Çalışmayı ve Disiplini Gerektirir”

Başarısızlıkların yüzde 90´ının insanların zihinlerinde kurdukları engeller ve bariyerler olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, başarının anahtarı sürekli çalışmak ve disiplinli olmak gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere bir hedef belirlemelerini ve seçtikleri yolun doğru yol ise asla vazgeçmemelerini isteyen Vali Yavuz, son olarak öğrencilere şunu söyledi:

 

 

 

 

 

 

“Sevgili Gençler, Sizler Spor Lisesinde okuyorsunuz, sizler sahip olduğunuz bireysel başarılarınızdan dolayı seçilerek bu okula geldiniz. Her alanda olduğu gibi sporda da başarı sürekli çalışmayı ve disiplini gerektirir. Kendinize bir hedef belirleyin ve seçtiğiniz yol doğru yol ise asla vazgeçmeyin. Başarısızlıkların yüzde 90´ı insanların zihinlerinde kurdukları engeller ve bariyerlerdir. Siz deneyin olmazsa tekrar deneyin ama asla bırakmayın. İyi ahlaklı bir insan olmayı prensip edinin. Ben inanıyorum ki bu salonda Valilik makamına gelebilecek, doktorluk, mühendislik, hâkimlik, savcılık, öğretmenlik yapacak; iyi insan, iyi vatandaş olacak çok sayıda gencimiz var. Hepinize başarılar diliyor, sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz yaptığı konuşmasından sonra, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Soru cevap bölümünün ardından Vali Yavuz okuldan ayrıldı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar