HEYET UŞAK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya ve iş adamlarından oluşan heyet, Uşak Belediyesi´ni ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundular.
Tarih: 16.1.2017 07:28:40/ 243okunma / 0yorum

Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı destek ve teşvik paketini iş adamlarına tanıtmak amacıyla önce İzmir´e ardından da Uşak´a giden Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki heyet, ilk önce Uşak Valiliği´ni ve ardından da Uşak Belediyesi´ni ziyaret ettiler. Vali Yavuz ve beraberindeki heyetin Uşak Belediyesi´ne yaptıkları ziyarette Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, heyeti, karşıladı. Cahan´ın makam odasına geçen heyet, burada ziyaretin amacıyla ilgili olarak Başkan Cahan´a bilgiler verdi. Başkan Cahan, heyete kendilerini Uşak´ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.  Kardeşlik köprüleri kurmak amacıyla ki; Muş ile Uşak illerinin kardeş belediyeler olmasını isteyen Başkan Cahan, en kısa sürede Muş´a bir dizi ziyaret gerçekleştireceğini belirtti. Başkan Cahan ziyaret sırasında Uşak´taki belediye hizmetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında Vali Yavuz´a bilgi verdi. Cahan: “Sayın Valimiz ile 1,5 yıllık bir çalışma zamanımız oldu. Bu zaman içerisinde şehrimize güzel hizmetler verdik. Muş Belediyesi´nin ilimize yapmış olduğu ziyaretten ve Muşlu iş adamlarımızı burada görmekten son derece memnunuz. Kardeşlik köprüleri kurmak amacıyla isteriz ki; Muş ile Uşak illerimiz kardeş belediyeler olsun. Bu yüzden en kısa sürede Muş´u ziyaret edip yöre halkıyla beraber olmayı bizlerde çok isteriz. Böylelilikle başlayan ziyaretlerimiz her iki ilimize de ekonomik açıdan pozitif katkı sağlayabilsin” dedi.

“Güzel Hizmetlere Birlikte İmza Attık”

Vali Yavuz ise,  Başkanın Cahan´a sıcak karşılama sebebiyle teşekkür etti. Başkan Cahan´la birlikte 1,5 yıl çalıştıklarını ve güzel hizmetlere birlikte imza atıklarını söyleyen Vali Yavuz: “Sayın Belediye Başkanımızla 1,5 yıl birlikte çalışma fırsatı bulduk. Kendileri ile güzel hizmetlere birlikte imza attık. Uşak´a bu gelişimde Uşak´ın daha da güzelleştiğini, bu hususta da Belediye Başkanımızın önemli katkılar sunduğunu görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Belediye başkanımızı güzel hizmetlerinden ötürü kutluyor, çalışmaların devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Uşak İle Ortak Bir Gönül Bağımız Var”

Ziyarette esnasında bir konuşma yapan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da, Uşak ile Muş´un ortak bir gönül bağının olduğunu vurgulayarak, şunları dile getirdi: “Uşak ile ortak bir gönül bağımız var. Sayın Valimiz bizlere hep Uşak´tan örnekler verince bizimde doğal olarak bilinçaltımıza Uşak yerleşti. Yeni cazibe merkezlerinin oluşmasının ardından Sayın Valimizin öncülüğünde ortaklık oluşturmak amacıyla Türkiye´nin değişik illerine gittik. Sırasıyla İstanbul, İzmir ve Uşak´a yapmış olduğumuz ziyaretlerde, cazibe merkezlerini mantığına uygun bir şekilde yapmak ve yatırımcıları ilimize teşvik ve davet etmek için girişimlerimiz oldu. Bu vesileyle Muş ve Uşak kardeşliği ile kalıcı eserler ortaya çıkarmak istiyoruz. Uşak´ta yapılan yatırımlar da gayet güzel ve takdiri hak ediyor. Başkanımızın Uşak ilinde yaptığı birçok çalışmayı kendimize örnek alarak bizlerde şehrimizi güzelleştirmek istiyoruz. Burada bize gösterilen misafirperverlikten dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz ve Uşak Valimiz ile Belediye Başkanımızı şehrimize davet ediyoruz” diye kaydetti.

Yapılan konuşmalardan sonra ziyaret, günün anısına dair çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7570
EURO
6.3330
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar