“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
Tarih: 24.2.2017 06:15:26/ 1034okunma / 0yorum

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Toplantı Salonu´nda Muş Valiliğince düzenlenen Milli İstihdam Seferberlik toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın başlatmış olduğu Milli İstihdam Seferberliğin hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başladı. Memleketini ve ülkesini seven biri olarak kentin dinamiklerinin hazır bulunduğu bu tür toplantılarda alınacak kararlarda kendisi ve temsil ettiği Muş Belediyesi adına üzerine düşen her türlü göreve hazır olduğunu dile getiren Başkan Asya, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Ekonomi Şurası´nda iş dünyasına Milli İstihdam Seferberliği çağrısında bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın başlatmış olduğu seferberliğin hayırlara vesile olması dileğiyle hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; memleketini ve ülkesini seven biri olarak kentin dinamiklerinin hazır bulunduğu bu tür toplantılarda alınacak kararlarda şahsım ve temsil ettiğim kurumum adına üzerime düşen her türlü göreve hazır olduğumu özellikle belirtmek isterim.  Mesele ilin ve ülkenin salahiyeti ise gerisi teferruattır. Bütün şer güçlerinin bir araya gelerek Türkiye´yi abluka altına aldığını ve ele geçirmek istediklerinin farkındayız. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ile emellerine ulaşamayanlar bugün ekonomimizi tehdit ederek bunu hayata geçirmek istiyorlar. Ancak bu milletin vatanına olan sadakatinin hesabını yapamıyorlar. Dolayısıyla ülkenin geleceği ve ekonomisi için ne yapılması gerekiyorsa biz hazırız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Kendi yerelimizde alacağımız kararlar, uygulayacağımız projeler ve işadamlarımıza vereceğimiz destekler bizi 2023 hedefine sorunsuz bir şekilde ulaştıracaktır” diye konuştu.

“Muş´un İstihdam Sorunu Kararlı Adımlarla Giderilecektir”

Konuşmasının devamında Başkan Asya, Muş ilinin istihdam sorunun ildeki ve ülkedeki işadamlarının atacağı kararlı adımlarla giderileceğine inandığını söyledi. Başkan Asya konuşmasının devamında şunları aktardı: “İlimizin istihdam sorununu işadamlarımızın kararlı adımları ile ortadan kaldıracağımıza inanıyorum. Bu konuda hükümetimizin sunduğu teşvik paketleri son derece önemlidir. Bunların fırsata dönüştürülerek değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Yatırımcılarımızın önündeki tüm engelleri el birliği ile kaldırabiliriz. Üreten bir il konumuna geldiğimizde karşımızda hiçbir güç duramayacaktır. Her ilde yapılan bu tür çalışmaların ülke genelinde domino etkisi yaptığını düşünürsek Türkiye, Allah´ın izniyle her alanda sarsılmaz bir hale gelecektir” dedi.

“İlimiz Yatırıma Müsait Bir Yer”

Hükümetin aylar önce açıkladığı 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri programı kapsamında Vali Seddar Yavuz´la birlikte İstanbul, İzmir ve Uşak ilerini gittiğini ve buradaki yatırımcılarla bir araya geldiklerini söyledi. Muş ilinin yatırımlara müsait bir yerde olduğunu kaydeden Başkan Asya: “23 ili kapsayan cazibe merkezleri programının açıklanması ile ilimizin yatırıma müsait bir yer olduğunu söylemek ve yatırımcılara Muş´u anlatmak adına Sayın Valimizle birlikte İstanbul, İzmir ve Uşak´a gittik. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı paketi uygulanmaya başlayınca Valimizle, işadamlarımızla, il il dolaşarak Muş´un yatırım için son derece müsait bir il olduğunu ve güvenlik sorununu tamamen aştığını, yatırımcıları kucaklamak istediğini anlattık, anlatmaya da devam edeceğiz.  İstanbul, İzmir ve Uşak´ta görüşmelerimizin verimli geçtiğine inanıyorum. Yatırımcıların Muş´a gelmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde bugün ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğini ilimizde de başlatarak harekete geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle toplantının düzenlenmesine öncülük eden Muş Valiliği´ne, toplantıya ev sahipliği yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür eder,  milli istihdam seferberliğinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
DAĞ KAYAĞI TEMEL EĞİTİMİ SONA ERDİ
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 4 gün süren Dağ Kayağı Temel Eğitimi sona erdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.4975
EURO
10.0862
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar