“HASKÖY´E CİDDİ YATIRIMLAR YAPILMAKTA”
Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, ilçede 2016 yılı içerisinde ciddi yatırımlar yapıldığını belirterek, ilçede yapılan yatırımların standartların üzerinde olduğunu kaydetti.
Tarih: 30.11.2016 06:12:43/ 253okunma / 0yorum

 

 

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce, 2016 yılı içerisinde 6 milyon 400 bin TL paranın ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldığını dile getiren Hasköy İlçe Kaymakamı Hüseyin Göktürk, kimi vatandaşlara 3 bin, kimisine 4 bin TL ayni yardım şeklinde kapılarını, pencerelerini yaptırdıklarını söyledi. Vakıf tarafından 4 bin 500 aileye birer ton kömür olmak üzere toplamda 4 bin 500 ton kömüründe ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını belirten Kaymakam Göktürk, ilçede güzel hizmetler yaptıklarını söyledi. Göktürk, ilçede yapılan yatırımlarla ilgili olarak şunları aktardı: “2016 yılı yaz döneminden bugüne kadar yaklaşık 350 bin TL tutarındaki parayı 70 ailemizin gerek çatı, kapı, sıva gibi çalışmalarına harcandı. Yani kendi imkânlarıyla evlerine başlayıp da belli bir noktaya getiren vatandaşlarımıza 350 bin TL kaynak sağladık. Kimi vatandaşımıza 3 bin, kimisine 4 bin TL ayni yardım şeklinde kapılarını, pencerelerini yaptırıp daha sonra kaynağı aktarma şeklinde harcamalar yaptık. Kömür olarak 4 bin 500 ton, yani 4 bin 500 ailemizin evine birer tondan yakacak yardımı yaptık. Bu noktada yoksul ve mağdur olan vatandaşlarımızın yakacaklarını temin ettik. 2016 yılı içerisinde ev yardımı olsun, nakdi yardım olsun, eğitim yardımı olsun Hasköy´e ödediğimiz rakam 6 milyon 400 bin TL´dir. Ocak ayından kasım ayı sonuna kadar biz Hasköy´e Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´ndan tam 6 milyon 400 bin TL nakit olarak para dağıttık. Bu gerçekten ciddi bir rakam; Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Ben bu rakamların bilinmesini istiyorum. Hükümetimizin, devletimizin ilçemize bu anlamda asıl görülmeyen, konuşulmayan bu derecede ciddi rakamlar aktarması söz konusu” diye konuştu.

“Güzel Hizmetler Veriyoruz”

Sosyal devlet olma ilkesi gereği olarak hükümetin son 14 yıl içerisinde büyük yatırımlar yaptığını ifade eden Kaymakam Göktürk, güzel hizmetler verildiğini ve verilmeye de devam edeceğinin altını çizdi. Göktürk açıklamasına şöyle devam etti: “Sosyal devlet olma ilkesi gereği olarak hükümetimiz son 14 yıl içerisinde gerek engelli aile olsun, gerek bunlara bakım aylığı olsun, gerek eğitim şart nakit transferi anlamında çocuğunu okula gönderen, düzenli olarak her ay sağlık ocağında çocuğunu kontrol eden annelerimize olsun, düzenli her ay gelir ödenmekte. Gerçekten annelerimizde elde ettikleri bu kaynakları çocuklarına harcamakta. Bu güzel bir yöntem. Bizler de bunun takipçisiyiz. Bunlarda ilçemizin eğitim değerlerine de yansımakta. Güzel hizmetler. Tabi ki toplumun dezavantajlı kesimlerinin desteklenmesi lazım. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da hükümetimizin gönderdiği bu kaynaklarla bu insanları asgari bir standarda yaklaştırma noktasında çok ciddi katkı sağlamakta. Bizde de sürekli durumu çok kötü olan yaklaşık 50 ailemiz var. Bu ailelerimize hem kendi kaynağımız olsun, hem de hayırsever giyim kuruluşları olsun, büyük metropollerdeki yardım dernekleri olsun onlardan gelen yardımları da sürekli bu ailelere dağıtmaktayız. Güzel hizmetler veriyoruz, emeği geçenlere ve hükümetimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlçemizde ve Köylerde Çok Ciddi Yatırımlar Yapmaktayız”

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) tarafından köylere yapılan altyapı, yol, içme suyu ve parke çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Kaymakam Göktürk, gerek ilçe merkezinde ve gerekse köylerde ciddi yatırımların yapıldığını vurguladı. Göktürk: “2016 yılı başta olmak üzere son 3 yıldır ilçemizde ve köylerde çok ciddi yatırımlar yapmaktayız. Gerek altyapı, yol, içme suyu türünde çalışmalarımız oldu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Hasköy ilçesi Muş´un ilçeleri içerisinde altyapı olarak, yol olarak ve diğer hizmetler anlamında özellikle köylerimiz artık belli bir standardın çok fazla üzerine çıktılar. Bundan sonra edindiğimiz kaynakları artık ciddi sorunlarımız kalmadığı için köylerimizin artık estetik anlamda güzelleştirilmesi türünde parke taşı, çevre düzenlemesi, kent oturma grupları, mesire alanları gibi hizmetlerde kullanmaktayız. Bu noktada tabi Sayın Valimizin Hasköy İlçesi´ne beslemiş olduğu güzel hisler ve yaptığı pozitif ayrımcılık neticesinde de sağ olsunlar bizim kendi KÖYDES ödeneğimiz dışında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden de Sayın Valimizin birçok ek olarak gönderdiği ödeneklerle de birçok yatırımımız tamamlandı” dedi.

“Yatırımlarımız Devam Etmekte”

“Şu an yatırımlarımız devam etmektedir” diyen Kaymakam Göktürk, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Köylerimizde ciddi bir sorun olduğunu düşünmemekteyim. Tüm köylerimizin okul önleri, köy meydanı, cami önü tarzı eksikliklerin tamamı yapılıp tamamlandı. Köylerimiz gezildiği zaman zaten bu saydıklarımız çok rahatlıkla görülebilir. Sadece 2016 yılı içerisinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kaynakları dahil olmak üzere yaklaşık eski deyimle 1 trilyon para 17 köyümüzün ihtiyaçları için harcandı. Bu 1 trilyon para 17 adet köy için ovada bulunan ciddi bir rakam, zaten yapılan işler kendini göstermekte. Bunun dışında bizim kendi imkanlarımızla ayrıca yardımsever kişilerden temin ettiğimiz kaynaklarımızla da okullarımız çok fazla güzelleştirildi. Gerek okul bahçesi içi olsun, çevre duvarları olsun, boya işi olsun bunlarda tamamlandı”  ifadesine yer verdi.

Göktürk Yurt Müjdesini Verdi

Kaymakam Göktürk, ilçede yapılacak yeni yurt binası için ihaleye çıkacaklarını ifade ederek şunları söyledi: “4,5 milyon TL ödeneği bulunan yurdumuzun da ödeneği gelmiş bulunmakta. Önümüzdeki üç hafta içerisinde onunda ihalesine çıkacağız. Yine ilçe merkezimizde 200 kişilik özellikle kız çocuklarının kullanabileceği bir pansiyonumuzu da inşallah ihale ederek önümüzdeki yaz döneminde Hasköylülerimize kazandıracağız” diye kaydetti.

“Hasköy TEOG´ta Hak Ettiği Yere Gelecek”

İlçenin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında hak ettiği yere geleceğini söyleyen Kaymakam Göktürk, öğretmenlerin gayretiyle TEOG´taki başarının meyvelerini aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini belirtti. Göktürk son olarak şunları dile getirdi: “Üç yıl önce göreve başladığımda TEOG değerlerine, diğer merkezi sınavla yapılan sınavları da hatırladığımızda gerçekten ilçemiz Muş´ta en sonuncu ilçeydi. Sağ olsunlar bir ekiple ve diğer çalışma arkadaşlarımızla beraber bu alanın üzerine düşerek ciddi kaynak temin ettik, ciddi ödeneklerimizi bu alana kanalize ettik. Tüm okullarımızdaki öğrencilerimize ciddi kitap setleri aldık. Öğretmenlerimizin de ciddi takibi ve gayretiyle bunların meyvelerini aldık, almaya da devam edeceğimizi düşünüyorum. Bizden sonraki arkadaşlarımızda bu alanda bu ivmeyi devam ettirirse Hasköy´ün Muş´ta birinci derece öncelikli ilçe olacağını, hak ettiği noktaya geleceğini düşünüyorum. Tabi bu başarının çoğu öğretmenlerimizin emek ve gayretiyle gerçekleşti. Bizler sadece kaynak, kitap desteği ve kurslar düzenledik. Ben tekrar tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HASKÖY CİDDİ YATIRIMLAR YAPILMAKTA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar