“Hamd Olsun ki Bu Millet Uyandı”
15 Temmuz akşamı hainlerin darbe girişimine Muş halkıyla el ele karşı duran Vali Seddar Yavuz, darbe olsaydı ülkemizin sadece iktidarının değişmekle kalmayacağını, sömürü haline getirileceğini söyledi.
Tarih: 1.8.2016 10:47:29/ 321okunma / 0yorum

 

Milli irade nöbetlerinde halkla kucaklaşmaya devam eden Vali Seddar Yavuz, ellerinde Türk bayrakları, dillerinde tekbir ve sloganlarla meydanı dolduran vatandaşlarla yine bir aradaydı. Birçok siyasi parti temsilcisi, sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyesinin de katılımıyla devam eden milli irade nöbetlerinde bir açıklama yapan Vali Yavuz, ilk olarak Cumhurbaşkanı´na sahip çıkıp FETÖ´cülere karşı dimdik duran vatan sevdalılarına teşekkür etti. Halkın sevgi seliyle karşıladığı Vali Yavuz, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. Özellikle çocuklarla yakından ilgilenen, yaşlıların hayır duasını alıp ellerini öpen Vali Yavuz, açıklamasında ilimizde 214 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını söyledi. 20 kişinin ise tutuklandığını belirten Vali Yavuz, darbe girişimine karşı uyanan halkın büyük bir reaksiyon göstererek vatanına sahip çıktığını dile getirdi. Darbenin gerçekleşmesi halinde sadece iktidarın ve Cumhurbaşkanı´nın değişmekle kalmayacağını; darbeyle ülkemizin karanlık günlere döndürülüp sömürge haline getirileceğini ifade eden Vali Yavuz: “Televizyonlarda söylediğim gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti işgal edilmek istenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ve ülkesi işgal edilmek istenmiştir. Sizler bağımsızlığımıza, namusunuza, şerefinize, onurunuza ve bayrağınıza sahip çıktınız. Sanmayın ki bu sadece bir iktidar değişikliği değildi, sanmayın ki sadece hükümet değişmeyecekti, sadece Cumhurbaşkanımız değişmeyecekti. Bilin ki bu ülke sömürge haline getirilecekti ve belki bir yüzyıl daha hayallerimizi, umutlarımızı toprağa gömecektik. Ama hamd olsun ki bu millet uyandı” ifadelerini kullandı.

“Bu Darbe Girişimi İle Küresel Güçler Yenilmiştir”

15 Temmuz gecesi sarf ettiği sözlerine TRT´de kamu spotunda kullanıldığını dile getiren Vali Yavuz, bu sözleri her zaman yineleyeceğini belirtti. Çökertilen darbe girişimi ile küresel güçlerin yenildiğini vurgulayan Vali Yavuz: “15 Temmuz´u kurtuluş mücadelemiz olarak kabul ediyoruz. O yüzden benim o akşam söylediğim sözler TRT´den sürekli kamu spotu haline dönüştürülüp dönüyor. Ve halen aynı fikirdeyim ve bir kez daha tekrar ediyorum; bu darbe girişimi ile küresel güçler yenilmiştir. Biz küresel güçlere diz çöktürdük. Ama sizlerin sayesinde çöktürdük bunu bilin. Eminim ki burada farklı siyasi fikirlere sahip kardeşlerimiz var o yüzden burada sunum yapan arkadaşları temkin ediyorum; her siyasi görüşte kardeşlerin bu meydana gelindiğini ve bu meydanlarda el ele tutuşup birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirebilmeliyiz. O yüzden söylemleriniz her daim birleştirici ve bütünleştirici olmalı” şeklinde konuştu.

“Hangi Terör Örgütü Olursa Olsun Hepsini Mağlup Edeceğiz”

Adı ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin mağlup olacağını vurgulayan Vali Yavuz, FETÖ terör örgütünün İslam´ı bozma adına kurulmuş bir yapı olduğunu dile getirdi. “Bu FETÖ denen örgüt, ülke dışında kurgulanmış ve İslami bir Protestanlık mezhebine dönüştürülen bir yaklaşımdır” diyen Vali Yavuz: “Yani İslamı sulandıran, İslami bozan, tüm devlet geleneklerini alt üst eden emir komuta ve hiyerarşiyi yok eden bir yapıdır. İşte bu alçakların eğitim aldıkları yerler başka, bilin ki bunlar küresel güçlerden ve onlardan bir takım tedbirlerinden, eğitimlerinden geçerek bu ülkeyi bu hale getirmek istediler. İster PKK ister FETÖ hangi terör örgütü olursa olsun hepsini mağlup edeceğiz Allah´ın izni ile” ifadelerini kullandı.

“214 Kişi Hakkında İşlem Yapılmıştır”

Fethullahçı Terör Örgütü´ne (FETÖ) yönelik işlemlerin devam ettiğini ve bugüne kadar 214 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını da açıklayan Vali Yavuz: “Şuana kadar ilimizde 214 kişi hakkında işlem yapılmıştır. Bugün itibarı ile söylüyorum 214 kişi, şuanda 20 civarında tutuklu var, açığa aldıklarımız var, gözaltında olanlar var ve işlemlerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vallahi İnanın Dostumuz Yoktur”

Milli irade nöbetine katılan eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Necmettin Dede, Vali Yavuz´un ardından bir konuşma yaptı. Dede konuşmasında şunları söyledi: “Allah bu minarelerimizi ezansız bırakmasın. Allah merhameti de yüreğimizden eksik etmesin. Biz bu ülkeyi sevmesini bilelim, inancımız var, imanımız var. Öyle oluruz böyle oluruz ama devrilmeyiz. Osmanlı İmparatorluğunun dış devletlerde olan düşmanlığını gördük, dostumuz yok. Ben Amerika´ya, İngiltere´ye, Fransa´ya, Arap ülkelerine gittim. Vallahi inanın dostumuz yoktur.”

“Terör örgütüne Boyun Eğmedik ve Eğmeyeceğiz”

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de milli irade nöbetine katılan halka hitap etti. Meydanları teröristlere bırakmayacaklarını dile getiren Milletvekili Şimşek: “Milli irade nöbetine 16 gün değil, 16 ay değil, 16 yıl da olsa vatandaşlarla birlikte tutmaya devam edeceğiz. Bu meydanları kesinlikle teröristlere bırakmayız. Hiçbir güç bizi yıldıramaz. Terör örgütüne boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Ülkemizi hainlere teslim etmeyeceğiz. Bu vatan kayıtsız şartsız milletindir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan´ın yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın ikinci bir emrine kadar vatandaşlarımızla beraber meydanlarda milli irade nöbetlerimizi tutmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bıkmadık, Usanmadık, Yorulmadık”

Darbe girişiminin başladığı 15 Temmuz´dan beri halkın meydanlara çıkması için çabalayan Belediye Başkanı Feyat Asya, gazetemize yaptığı açıklamada: “Milli iradeye, milletimizi, onurumuzu ve şahsiyetimizi korumak adına Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda erkeği, kadını, genci yaşlısı ile meydanlardayız. Demokrasi Türkiye´nin her ferdine lazım. Milli irade sandıkla verilir ancak sandıkla alınabilir mesajını vermek üzere yine meydanlardayız. Bıkmadık, usanmadık, yorulmadık. Darbe olsaydı meydanlardaki insanların belki üçte biri katledilmişti. Üçte ikisi de zindanlarda olacaktı, artık halk darbelerin kazasını eda etti. Adnan Menderes´e sahip çıkılmamanın ezikliğini, Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan´a sahip çıkmakla karşıladık. Tek sesle, tek yürekle meydanlardayız, yaşasın cehennem zalimler için yaşasın hakların ve devletin birlikteliği. Devletin ve halkın kucaklaşmasındaki güç dışarıdaki bütün dış güçleri, bütün dış mihrakları bu coğrafyada kanı, acıyı isteyen bütün dış mihraklara karşı birlikte yaşamanın güzelliği mesajını vermiştir. 15 Temmuz gecesinden beri binlerce insan dışarıda. Bir tek cam kırılmadı, bir tek sandalye kırılmadı. Bu adeta şahsiyetli bir direnişin dünyaya mesajıdır” ifadelerini kullandı.

Belediye Meydanı´ndaki halk konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte Muş Valiliği´ne kadar yürüdü. Milli irade nöbeti burada sabaha kadar devam etti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hamd Olsun Millet Uyandı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar