“GENÇLER BU ÜLKENİN ASLİ UNSURLARIDIR”
Her cuma günü düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında öğrencilerle buluşan Belediye Başkanı Feyat Asya, öğrencilere tecrübelerini paylaştı.
Tarih: 7.1.2017 07:10:01/ 211okunma / 0yorum

“Kariyer Günleri” projesi kapsamında Muş Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluşan Belediye Başkanı Feyat Asya, öğrencilere hayata dair çeşitli tavsiyelerde bulundu. Okulun öğretmen ve öğrencileriyle Cuma Namazı öncesinde bir araya gelen Başkan Asya, burada öğretmen ve öğrencilerle birlikte Cuma Namazı´nı kıldı. Cuma Namazından sonra okulun öğretmenleri ile kısa bir toplantı yapan Başkan Asya, öğretmenlere belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Asya daha sonra okulun mescidinde öğrencileriyle bir araya gelerek, öğrencilere kendi tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere kendisinin de bir İmam Hatip mezunu olduğunu ve bundan her zaman gurur duyduğunu belirten Başkan Asya, gençlerin bu ülkenin asıl unsurları olduğunu söyledi. Başkan Asya konuşmasında şunları dile getirdi:  “Sizin şu an eğitim gördüğünüz bu okuldan mezun oldum. Her zaman İmam Hatip mezunu olmaktan gurur duyduğumuz ifade ettim. Burada edindiğim bilgi ve tecrübelerimle hayata atıldım. Bugün bir kardeşiniz olarak samimi bir ortamda sizlerle buluşmaktan mutlu oldum. Gençler bu ülkenin asli unsurlarıdırlar. Ülke olarak sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Allah´a şükürler olsun ki birlik ve beraberlik anlamında samimi bir ortam oluşturulduğunda bütün sıkıntılar ortadan kalkıyor. Ancak niyeti bozuk kesimlerin fitne ve fesat yayması kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bizler bu tür girişimlere müsaade etmeyeceğiz. Olaylardan haberdar olacağız ve doğru olanı dillendireceğiz. İmam Hatipliler bugüne kadar çeşitli badireler atlattı. 1950´lerde açılmaya başlanan bu okullar bazı dönemlerde birçok zulme maruz bırakılmıştır. Ama her şeye rağmen gerçek İmam Hatip ruhu ile bu ülkede ciddi değişimler yaşandı. Kendi yerelimizde bile çok güçlü birlikteliklere sahiptik. Kendimden örnek vereyim. Biz 39 mezun arkadaş halen birbirimizle görüşüyoruz. Bu arkadaşlarımın tamamı çeşitli kademelerde görev yapıyor. Kendi hayatlarını idame ettirmenin yanı sıra ülkesine ve milletine faydalı olmaya devam ediyorlar. Olağandışı durumlar bir araya gelmemiz güçlü bir bağımızın olduğunun göstergesidir. Sizlerin birlikteliği çevrenizdekilerin birlikteliğidir” ifadelerini kullandı.

“Kötülüklere Hep Beraber Dur Demeliyiz”

 Konuşmasının devamında öğrencilere; İslam adı altında yapılan kötülüklere hep beraber dur denilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sizler okuyarak bu ülkeye sahip çıkmak zorundasınız. Ceberut yapıların bu ülkede oluşturduğu tahribatları sizler gidermelisiniz. İslam adı altında yapılan kötülüklere hep beraber dur demeliyiz. Biz dinin gereklerini yaparak çevremize doğru bilgiyi aktarmak zorundayız. Bu ülkenin şu anki istikrarının altında geçmişten gelen bir İmam Hatip ruhu vardır. Allah´a şükürler olsun ki bu ruh halen yaşatılıyor. Bunun devamını da sizler getireceksiniz. Sizler yarınlarımızın umudusunuz. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz dönemde aramıza nifak sokmak isteyenlere karşı dik durmalıyız. Onlara gereken tepkiyi göstermeliyiz” dedi.

“Türkiye Şuan Bütün Mazlumlara Ev Sahipliği Yapıyor”

Türkiye´nin şuan bütün mazlumlara ev sahipliği yaptığını kaydeden Asya, Türkiye´nin Orta Asya´da, Ortadoğu´da zulme maruz kalanlara kucak açtığını ifade etti. Başkan Asya: “Balkanlar da bir sıkıntı olduğunda oradakiler Türkiye ensar görevini yapıyor. Aynı şekilde Orta Asya´da, Ortadoğu´da zulme maruz kalanlara Türkiye kucak açıyor. Biz bunu dinimizin ve insanlığımızın gereği yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden istirhamın yaşananları doğru analiz etmek için araştırın ve doğru kararlar verin. Çünkü sizler bir ülkenin geleceğini belirleyeceklersiniz. Sizlerden beklentilerimiz var. Bu sorumlulukla hareket etmenizi rica ediyorum. İnşallah sizlerle birlikte çok daha güzel işler yapacağız. Bu duygularla hepinizi Allah´a emanet eder, sevgilerimi sunarım” diye kaydetti.

Başkan Asya´nın konuşmasından sonra soru cevap bölümüyle program sona erdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENÇLER ÜLKENİN ASLİ UNSURLARIDIR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar