“FOTOĞRAFLARLA MUŞ" TANITIM BELGESELİ HAZIRLANIYOR
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü´nde kalan öğrenciler, Muş´un çeşitli güzelliklerini fotoğraf makineleri ile ölümsüzleştirerek, "Fotoğraflarla Muş" tanıtım belgeseli hazırlamaya başladılar.
Tarih: 13.1.2017 07:35:42/ 248okunma / 0yorum

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlarda kalan Gazetecilik Bölümü öğrencileri ve fotoğraf kurslarına katılan öğrenciler, ilimizin 4 mevsiminin güzelliklerini fotoğraf makineleri ile ölümsüzleştirerek, Muş´un tanıtımına katkı sunmak için kolları sıvadılar. KYK İl Müdürlüğünce hazırlanan proje ile öğrencilerin çekmiş oldukları fotoğraflar daha sonra bir sergi ile Muş halkına sunulacağı belirtildi. Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, öğrencilerin çektikleri resimleri Muş halkının beğenisine sunacağı serginin yanında bir de çekilen fotoğraflardan oluşan Muş´un coğrafi, tarihi gibi birçok güzelliğini tanıtan bir belgesel hazırlanarak Muş´un tanıtımına katkı sunacaklarını söyledi. İl Müdürlükleri tarafından tahsis edilen fotoğraf makineleri ile çalışmalarına başlayan öğrencilerin, Muş´un güzelliklerini fotoğraflamaya başlayarak, fotoğraf biriktirmeye başladıklarını ifade eden Güler, Gazetecilik Bölümü öğrencileri ve fotoğraf kurslarına katılan öğrencilere bu proje kapsamında destek verdiklerini söyledi. Güler, şunları dile getirdi: "Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda barınan öğrencilerin, sadece barınma hizmetini almasını istemiyorum. Barınma hizmetinin yanında eğitsel, sosyal, kültürel faaliyetleri de önemsiyorum. Buna bağlı olarak, doyduğu şehrin, doğduğu şehir olmasa bile doyduğu şehre bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgilide öğrencilerime fotoğraf makineleri, dijital cihazlar temininde yardımcı oluyorum. Bu kardeşlerimiz Fotoğrafçılık kurslarına gidecekler, burada almış oldukları deneyimlerle Muş´u resmedecekler. Aynı zamanda gazetecilik okuyan kardeşlerimizde bu projede yer alacak. Öğrenciler amatör ruhla profesyonel fotoğraflar çekmişler, bugüne kadar elime ulaşan fotoğraflarda bunu görüyorum. Tamamen saf, masumane öğrenci gözüyle belki profesyonel fotoğrafçılarımızın göremediği noktaları tespit etmişler. İstiyorum ki öğrencilerimiz Muş´un Yazının, Kışının, Baharının fotoğraflarını çeksinler. Sonrasında bir fotoğraf sergisi açalım, tüm Muş Halkına bun gösterelim. Bunun yanında da İnternet sitelerine girildiğinde her zaman bulunabilecek Muş için bir tanıtım filmi, belgesel niteliğinde yapsınlar. Ama amatör ruhla hazırlanmış profesyonel bir çalışma olsun istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“Hem Muş İçin Hem de Öğrenciler İçin Çok Güzel Projelerimiz Var”

İleri zamanlarda hem Muş ili için hem de öğrenciler için çok güzel projelerin olacağını kaydeden Güler, değerlendirmesine şöyle devam etti: "Bu çalışma aynı zamanda öğrencilerin öz güvenini de arttırır. Öğrencilere eğitim noktasında da yardımcı olur. Bir staj niteliğinde bakabiliriz ve öğrencilerin boş vakitlerini kaliteli hale dönüştürme projesidir. Bence Muş içinde katkıdır. Biz öğrencilerimize her türlü katkıyı verip, fotoğraf makinesi verip Muş´un güzelliklerinin olduğu yerlere gitmelerini sağlıyoruz. İnşallah öğrencilerimiz Muş için çok güzel katkılar sağlayacaklar. Ben halkımızdan da öğrencilerimize katkı istiyorum. Nitekim katkı verdiklerini de görüyorum. İnşallah önümüzdeki yakın süreçte Hem öğrencilerimiz için, hem de Muş için çok güzel projelerimiz olacak. Öğrencilerimizi Muş´a daha fazla adapte etmek için çalışacağım. Öğrencilerimizin de yurtlarımızda barınırken geçirdikleri zamanı en kaliteli şekilde geçirmelerini sağlamaya çalışacağız” diye belirtti. "Fotoğraflarla Muş" tanıtım belgeseli hazırlamaya çalışan öğrenciler ise, Muş´un doğa güzelliklerini ölümsüzleştirerek, Muş´un tanıtımına katkı sağlamayı düşündüklerini söylediler.  
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar