“Dünya Çapında Destansı Bir Faaliyet”
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu´na (Türk-İş ) bağlı Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, askeri darbe girişimine karşı halkın büyük bir destan yazdığını ifade etti.
Tarih: 19.7.2016 07:51:33/ 257okunma / 0yorum

 

 

 

15 Temmuz askeri darbe girişiminin halkın büyük mücadelesiyle devletine sahip çıkarak engellendiğini ifade eden Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, demokrasine nöbetlerine devam edilmesi çağrısı yaptı. Darbecilere karşı verilen dersin içerideki hainlerin ayıklanmasına da vesile olduğunu ifade eden Sancar: “Böyle bir girişimin hayırlı sayılacak yönleri vardır. Öncelikle üçüncü dünya ülkesi olmadığımızı ispatlamışızdır. Halk birlik beraberlik içerisinde tankların önüne çıkmış ve canları ile demokrasisine sahip çıkarak dünya çapında destansı bir faaliyet göstermiştir. İkincisi bu tür çapulcuların bir daha böyle bir girişime yeltenmeyecek derecede ders vermiştir. Aynı zamanda içimizdeki hainlerin ayıklanması konusunda bir fırsat sağlamıştır. Aksi takdirde bu güruhla yurt savunması yapılamayacağını dolayısı ile bunların saf dışı edilmesi gerektiği noktasında da ders olmuştur. Halk gücünü göstermiş, yetkinin kendisinde olduğunu siyasilere de aynı zaman da mesaj vermiştir. Bir başka konu ülke olarak, dünyada dost ve düşmanlarımızı tanıma imkânımız sağlamıştır. Kendimizi de gözden geçirmemiz gerekli bir konudur. Çocuklarımızın ille de birilerine yem yapan sistemi sorgulamak gerekir. İhanet şebekelerine bu kadar evladımız nasıl feda etmişiz ille de bir meşrep fraksiyon ya da ideoloji kurbanı olmadan toplum sevgisi, insan sevgisi, hoşgörülü olma duygularını neden aşılayamıyoruz. Bir kere 30 yıl önce kendilerine teslim edilen vatan evlatları nasıl oluyor da Meclisi´ni MİT´ini, Başkentini vuracak kadar hain yetiştiriliyor.  Nasıl bir şuurdur ki vatanını bombalayıp milli düşmanımız saydığımız Yunanistan´a sığınıyorlar. Bu saatten sonra devlet bağırsaklarını temizlemelidir. Sadece Ordu´da değil, bütün devlet kademelerinde bu yapı temizlenmelidir. Çünkü tankların içerisinde devlet kademelerinde çalışmış siviller çıkmıştır. Bunlara umut verecek bir fert kalmamalıdır. Bunlar Türk-Kürt kardeşliğini bozarak da amaçlarına ulaşmak istemişlerdir. Her imkânı fırsata çevirmek ülkenin bekasını yok sayarak amaçlarına ulaşmak için çalışmışlardır. Halk bu temizliğin de takipçisidir. Halk canını feda etti ise sonucu görmek isteyecektir” dedi.

 

“Geleceğimizi Hainler Belirleyemez”

Başkan Sancar açıklamasının devamında: “Demokrasi şehitlerine minnettarız onlar gururumuzdur. Onların asıl mükâfatı Allah katındadır. Ancak şu anlaşılmasın 78 milyon 161 şehit arkasına saklanarak kahramanlık yapmamaktadır. Bizler sadece Muş meydanında ölüme hazır binlere şahit olmuşuzdur.  Muş Valisi “Muştaki birliklerimiz emrimizdedir “ demedikçe insan selinin önü alınmamıştır. O meydanda AKP CHP, HDP, MHP mensubu kardeşlerimiz vardı. Hepsi biliyordu ki darbe başarılı olsa ertesi gün esir yaşanacak günlerin başlangıcı olacak.  Bir çapulcu gurubu toplumun değer yargılarını yok edecek, insanlar işkencelerde geçirilecekti. Bizler bir yerde tecrübelerimizi fırsata çevirmiş halkız. Geleceğimizi hainler belirleyemez, biz belirleriz şuuru ile alandaydılar hiçbirinde öldürülürüm korkusu yoktu. Bu mesele Erdoğan ve AKP meselesi değil, b gün iktidarda Demirtaş, Bahçeli ya da Kılıçdaroğlu da olsa fark etmezdi. Şimdi hayıflanıyoruz ki; ah keşke Menderes için de sokaklar dolmuş olsa ve asılmasaydı. O nesil o yüzden başları önde yaşadı. Fakat hamdolsun ki bizim başımız dik olacak. Çocuklarımızın da; çünkü çocuklarımızla alandaydık onların canları da fedaya hazırdı. Kölelik esaret kabul edilemezdi. Başka ülke menfaati için darbe yapanlar yarın memleketi akıl babalarına teslim ederler. Her darbe geriye gidiştir, kaostur, zalimin güçlü mazlumun sahipsiz kaldığı dönemlerdir. Darbe riski olan ülkeler gelişmez ve sömürülmeye mahkûmdur. Bu nedenle bizler bu şuurumuzu yitirmeden sorumlulara hesap soruluncaya kadar alanlarda olmamız sivil irade, siyasi partilerimizin talimatları illerde valilerimizin direktifleri ile kol kola olmakta fayda vardır. Hepimize geçmiş olsun. 15 Temmuz demokrasi bayramını bize nasip eden Rabbimize hamdolsun” ifadelerine yer verdi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dünya Çapında Destansı Faaliyet
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar