DENETİMLERDE 411 ADET TÜP İMHA EDİLDİ
Valilik Toplantı Salonu´nda gerçekleşen toplantıda Vali Seddar Yavuz başkanlığında akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele eylem planı toplantısı yapıldı. Toplantıda kaçakçılıkla mücadele konusunda önemli kararalar alındı.
Tarih: 26.8.2016 07:48:56/ 292okunma / 0yorum

 

 

Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele eylem planı toplantısı düzenlendi. Valilik Toplantı Salonu´nda gerçekleşen toplantıya Vali Seddar Yavuz başkanlık yaptı. Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele eylem planı toplantısına; Vali Yavuz´un yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan ile ilgili kurum temsilcileri katıldı. Yılda iki kez toplanan bu kurulda önemli kararlar alındı. İlimiz genelindeki akaryakıt ve LPG istasyonlarının denetimleri yıl boyunca yapılmaktadır.

Devletin vergi gelirlerinde önemli kayıplara neden olan, sektörde rekabeti engelleyerek kamu düzenini doğrudan etkileyen ve araçlara verdiği zarar ile kamu zararına yol açan akaryakıt kaçakçılığı eylemlerinin önüne geçmek üzere Bakanlıklar nezdinde “Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı” hazırlandığı belirtildi. Burada bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz şunları söyledi: “Değerli mesai arkadaşlarım, Valiliğimizce Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu teşekkül edilerek çalışmaların daha etkin bir şekilde yürütülmesi hedeflenmiştir. Yılda iki kez toplanan bu kurulda önemli kararlar alınmakta ve bu çalışmalarımızda ilimiz genelindeki akaryakıt ve LPG istasyonlarının denetimleri yıl boyunca yapılmaktadır. Bu denetimlerde; ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan 71 akaryakıt ve LPG istasyonundan 29´una yapılan denetimlerde 27 ulusal marker ölçümü, 75 damga ve miktar kontrolü ile otomasyon sistemi kontrolleri yapılmıştır. Tabela ve pompa fiyatlarında fark olduğu tespit edilen 5 istasyonda gerekli işlemler yapılarak gereği için EPDK´ya yazı yazılmıştır”

“34 LPG Mutfak Tüpü Bayilerinde Denetim Yapılmıştır”

Vali Yavuz konuşmasının devamında Mayıs ve Temmuz aylarında ise mutfak tüpü dolumuna ilişkin 24 akaryakıt istasyonunda denetim yapıldığını hatırlatarak şunları söyledi: “Haziran ayında EYP yapımında kullanılan mutfak tüplerine yönelik il merkezi ve ilçelerinde bulunan 19 hurdacıda yapılan müşterek denetimde 411 adet tüp imha edilmiştir. Mayıs ve Temmuz aylarında ise mutfak tüpü dolumuna ilişkin 24 akaryakıt istasyonunda denetim yapılmıştır. Temmuz ve Ağustos ayında il merkezi ve ilçelerimizde bulunan 34 LPG mutfak tüpü bayilerine yapılan müşterek denetimde ise 25.344 adet tüp, teknik düzenlemelerine uygunluğu açısından denetlenmiş ve tüp satışlarının kayıt altına alınması ve mevzuat değişikliği konusunda görevlilerimizce gerekli bilgilendirme yapılmıştır” ifadesini kullandı.

“13 Adet Ulusal Marker Ölçümü Yapılmıştır”

Akaryakıt istasyonlarına yönelik yapılan denetimlerde ise 13 adet ulusal marker ölçümü yapıldığını vurgulayan Vali Yavuz şunları söyledi: “İlimiz giriş-çıkış yol kontrol noktalarında 60 araç denetlenmiş, akaryakıt istasyonlarına yönelik yapılan denetimlerde ise 13 adet ulusal marker ölçümü yapılmıştır. Toplantının ilimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” Vali Yavuz´un konuşmasının ardından toplantı, yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, denetim personeli ve adli merciler arasında koordinasyon ve alınan kararlara yönelik uygulama sonuçlarının değerlendirilmesiyle devam etti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DENETİMLERDE ADET İMHA EDİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar