DEMOKRASİ NÖBETİNE KUMANYA DESTEĞİ
FETÖ/PDY terör örgütü üyesi bir grup askerin darbe girişiminin bastırılmasında büyük irade gösteren ve sonrasında sokak ve meydanlarda vatan savunması yapan halka, Memur Sendikaları Konfederasyonu´na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı ile Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim-Bir-Sen Bağımsız temsilciliği tarafından kumanya dağıtıldı.
Tarih: 20.7.2016 07:35:40/ 321okunma / 0yorum

 

 

Tarih sayfalarına ihanet gecesi olarak geçen ancak sonrasında devletine sahip çıkan güvenlik güçleri ve vatandaşlar tarafından askeri darbe girişiminin çökertilmesiyle demokrasi bayramı ilan edilen 15 Temmuz´dan bu yana toplumsal birliktelik adına çok ciddi adımlar atılıyor. Genci yaşlısı, işçisi memuru her kesimden binlerce vatandaşın alanları doldurarak başlattığı demokrasi nöbetlerinde çeşitli kurum, dernek ve vakıflar tarafından halka içecek ve yiyecek yardımları yapılıyor. Geceleri sokaklarda geçiren halka Muş Valiliği ve Belediye Meydanı´nda kumanya dağıtan Eğitim-Bir-Sen Muş Şubesi ile Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim-Bir-Sen Bağımsız temsilciliği, sabaha kadar süren mesailerinde gönüllülük esaslı olarak çalışmalarına devam ediyorlar. Yapılan bu anlamlı yardımın yanı sıra darbe girişimine tepki gösteren sendika ve temsilcilik tarafından ortak basın açıklaması yapıldı. Devlet ve millet olarak bu zorlukların aşılacağı inancında oldukları ifade edilen açıklamada: “Ülkemiz devletimiz ve milletimiz cumhuriyet tarihinin en zorlu zamanlarını yaşadığı şu günlerde devlet ve millet olarak bu zorlukları aşacağımıza olan inancımız milletimizin büyük bir özveri ile hayatlarını dahi ortaya koyarak gösterdiği direnişi görünce ziyadesiyle artmıştır. Bölgemizde yaşanan onlarca acı ve zulüm batağına ülkemiz de sürüklenmek istenmiş ancak milletin ve devletin dirayetli duruşu ile inşallah bu engellenmiştir. Eğitim-Bir-Sen Muş Şubesi ve Muş Alparslan üniversitesi Eğitim Bir Sen temsilciliği olarak darbe kalkışmasının yaşandığı günden itibaren sorumlu sendikacılık ilkemizden hareketle alanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdiğimizi ifade etmek isterim” denildi.

 

“Yardımlarımızı Ulaştırdık”

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi direktifleri doğrultusunda Ramazan ayı boyunca yapılan yardım faaliyetleri ve İHH ile imzalanan protokol kapsamındaki faaliyetlere de değinilen açıklamada: “Yine Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizdeki operasyonlarda mağdur edilen bölge insanımıza Eğitim-Bir-Sen´in tüm Türkiye´deki şubelerinden gelen yardımların yanı sıra bizlerde ilgili ve ihtiyaç hasıl olan yerlerde bu yardımlarımızı ulaştırdık. Ramazan ayında mutat olarak düzenlediğimiz iftar programlarımız genel merkezimizin de direktifleri doğrultusunda iptal edilerek infaka dönüştürerek bu programlar için ayrılan bütçeler büyütülerek şehrimizde ihtiyaç sahibi ailelere bir kardeşlik projesi kapsamında ulaştırılmıştır. Bunun yanı sıra sendikamız ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) ile imzalanan protokoller neticesinde İHH´nın bazı yardım organizasyonlarını destekledik desteklemeye devam edeceğiz ki üyelerimiz adına sahiplendiğimiz Afrikalı yetim çocukların hayır duaları tüm milletimizin üzerinden eksik olmaz inşallah. Yetim çocuklar projesinin İHH ile birlikte bizim de çok önem verdiğimiz en hayırlı faaliyetlerden biri olduğunu ifade etmek isterim” ifadeleri kullanıldı.

 

“Halkın Direnişine Ortak Olduk”

Askeri darbe girişimine karşı devletini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı canı pahasına savunan halkın direnişine ortak olmanın gururunu yaşadıkları belirtilen açıklamanın devamında: “Son olarak ülkemizde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen Askeri Darbe Kalkışma harekatı çok şükür planlandığı gibi sonuçlanmamış ve tam aksine onlarca hayra hizmet etmiştir. Başta devlet ve millet kaynaşmasını arttırmış ve neredeyse halkın tamamı darbe karşısında devletinin yani sivil idarenin başı olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın yanında durmuştur. Sendika olarak da bu kalkışmanın ilk dakikalarından itibaren belki de ilk olarak (ki bunu sendikamızla gurur duyarak söylüyorum) meydanlara indik ve halkın direnişine ortak olduk. Eğitim-Bir-Sen Türkiye´deki en örgütlü güç olduğu gerçeğini bu kalkışma esnasında göstermiş ve direniş boyunca yaptıkları ile hem halkın arasında olmuş hem de halkın direniş ruhunu canlı tutmaya çalışmıştır. Bu bağlamda direniş gecelerinde direnişe katılan herkese kumanya ikramında bulunmuştur. Yine sabahlara kadar valilik önünde nöbet tutan vatandaşlarımızla birlikte teşkilat olarak nöbet tuttuk ve orada da çeşitli ikramlarda bulunarak halkın temel ihtiyaçlarının giderilmesinde katkı sunduk. Sözlerimi bu kalkışma harekatını akamete uğratan 208 şehidimizi anarak bitirmek istiyorum. Milletini, vatanını ve devletini koruma uğrunda bir an bile düşünmeden bedenlerini tankların önüne siper eden bu aziz şehitlerimizin bu millet ve sendika tarafından asla unutulmayacağını, şehitlerimizin ailelerinin de bu milletin ve devletin ailesi olduğunu ifade etmek isterim” ifadeleri kullanıldı. Açıklamanın son bölümünde ise şu ifadelere yer verildi: “Son olarak örneğin Cumhurbaşkanımızı uçakta korumaya alan yer ekibi ve pilotlar, hava alanlarından uçakların kalkmasını engelleyen personeller, askeri kışlalardan tankların çıkmasını engelleyenler ve Cumhurbaşkanını otelden çıkaran ekipler gibi bu kalkışmanın akamete uğramasını sağlayan kilit noktalardaki bütün gizli kahramanların tespit edilerek en üst derecede ödüllendirilmesi gerektiğini de belirtmeliyim.” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DEMOKRASİ NÖBETİNE KUMANYA DESTEĞİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7570
EURO
6.3330
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar