DARBECİLER BU MEYDANDAN KORKUYOR
15 Temmuz askeri darbe girişiminin en güzel cevaplardan biri verildi Belediye Meydanı´ndan. İlk günden beri alanları dolduran Muş halkı, dilişin 19. gününde yine aynı meydandan devletine, bayrağına ve Cumhurbaşkanı´na olan bağlılığını haykırdı.
Tarih: 4.8.2016 07:16:57/ 250okunma / 0yorum

Belediye Meydanı geride kalan 18 günde olduğu gibi yine fedakar Muş halkı tarafından al bayraklarla donatıldı. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)´nın milli ordumuz içinde ihanet tohumları ekmek suretiyle yuvalanmasıyla örgütlenen bir grup asker tarafından 15 Temmuz akşamı başlatılan darbe girişimi, yüce Türk halkının destansı mücadelesiyle çökertildi. Bir grup hain için askerini sahipsiz bırakmadan vatanına bağlılık yeminini unutmayan emniyet güçleriyle vatan savunmasına başlayan halk, 81 ilde milli iradesine sahip çıkarak terör örgütlerine gereken cevabı verdi. 40 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütü tarafından katliamlara maruz kalan, evlerini, köylerini terk etmek zorunda kalan ülkenin gerçek sahipleri, bu kez FETÖ terör örgütünden gelen saldırıya canı pahasına karşı durdu. Ülkenin tamamında gerçekleştirilen bu aziz direnişe ilimizden de büyük bir katkı sağlandı. İlk geceden beri Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekili ve birçok siyaset adamı, sivil toplum kuruluşu ile kolkola meydanları dolduran Muş halkı, darbe girişiminin 19. gününde yine Belediye Meydanı´ndaydı. Açılan Türk bayrakları gecenin karanlığında dalgalanmaya devam ederken vatandaşlar tekbirler getirip Cumhurbaşkanı ve ülkemiz lehine sloganlar attı. Yine her zamanki gibi genci yaşlısı, memuru işçisi darbecilere bu meydanları bırakmayacakları mesajları verirken henüz ilkokul çağındaki çocukların dilinde tekbirler, vatan sevgisi sloganları vardı.

 

Başkan Asya Halka Seslendi

19 gündür vatandaşlarla birlikte meydanlara çıkan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş halkına ortaya koyduğu milli irade dolayısıyla teşekkür etti. FETÖ/PDY örgütü mensubu olan hainlere bu ülkeyi, seçilmişleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı yedirmeyeceklerini vurgulayan Başkan Asya, 15 Temmuz akşamından bugüne kadar Türk halkının vatanının tarafında durarak darbecilere en güzel cevabı verdiğini dile getirdi. Ecdad yadigarı kutsal vatan topraklarında insanların adil, özgür, bağımsız yaşama hakkına FETÖ´cülerin darbe vurmaya çalıştığını ifade eden Başkan Asya, aziz milletin bu girişime karşı tankların, tüfeklerin önüne kendini atarak şehit ve gazi düştüğünü, bu durumun tüm dünyaya vatan savunmasının nasıl yapıldığını gösterdiğini dile getirdi. 

“15 Temmuz´da Ölümü Meydanlarda Karşılamaya Geldiniz”

Konuşmasına Hz. Halid´in hayatından bir kesit anlatarak devam eden Başkan Asya: “Meydan okuyacağız bu meydanlarda. Hep anlatırlar bu Hz. Halid´in hatırasını okumuştum ve darbe günü ilk aklıma gelen o oldu. Sizlerle paylaşmak istiyorum. Hz. Halid Bin Veli bütün hayatı boyunca meydanlarda, savaşlarda cenk etmiştir. Ve rivayet olunur ki bir elin genişliğinde vücudunda sağlam bir yer yoktur. Hep kılıç, bıçak yarası almıştır ama şehitlik nasip olmamıştır. Zekaret anında, ölüm yatağında aynen şu ifadeyi kullanıyor, ‘Ey Halid bütün ömrün cenk meydanlarında geçti, savaşlarda geçti, şehadeti Allah bana nasip etmedi. Sen böyle yatakta ölmeyi mi bekleyecektin. Beni kaldırın, bastonuma dayayın ben ölümü ayakta karşılayayım.´ Sizler Hz. Halid´in nesli olarak aynı şekilde 15 Temmuz´da ölümü meydanlarda karşılamaya geldiniz” dedi.

“Başımızı Dik Tuttunuz”

Başkan Asya konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Allah sizlerden razı olsun. 15 Temmuz´da sizleri bu meydanda gördükten sonra asla eğilmeyi aklımızdan geçirmedik, asla eğilmeyeceğiz bundan hiç şüphe etmeyin. Allah´a şükrediyoruz, Allah´a hamd ediyoruz ki o direniş ortaya çıktı. Sizlere o kadar müteşekkir ve minnettarız ki bütün Muş olarak; Varto´suyla, Malazgirt´i, Bulanık´ıyla, Korkut´u, Hasköy´ü ve merkeziyle nereye giderseniz gidin Allah Muş´tan, kadınlarınızdan, gençlerinizden razı olsun diyorlar. Bu anlamda başımızı göğe değdirecek kadar başımızı dik tuttunuz. Bu anlamda bütün bacılarımızın 15 Temmuz´dan 2 Ağustos´a kadar ve 7 Ağustos´a kadar devam edecek olan bu meydan direnişini simgeleyen başta hanımefendi kardeşlerim ve beyefendi kardeşlerimize bir kez daha minnettar olduğumuzu ve saygılarımızı sunduğumuzu beyan eder selam ve dua ile Allah´a emanet ediyorum sizi.”

Belediye Meydanı´ndaki kalabalık grup, bir süre daha sloganlar attıktan sonra yürüyüşe geçti. Muş Valiliği´ne kadar süren yürüyüş sonunda milli irade nöbeti sabah saatlerine kadar devam etti. Vatandaşlara Türk Kızılayı Muş Şubesi, Muş Gençlik ve Yardımlaşma Derneği ile birçok kuruluş tarafından içecek ve yiyecek ikramları yapıldı.


 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DARBECİLER MEYDANDAN KORKUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6964
EURO
6.3027
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar