ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
Tarih: 22.12.2016 06:17:49/ 535okunma / 0yorum

 

 

Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.

Son günlerde meydana gelen hain terör saldırılarını lanetleyen Kamu-Sen ve bağlı sendikalar Belediye Meydanında basın açıklaması yaptı. Türkiye´nin bir Suriye ve Irak olmasına izin verilmeyeceğini belirten Kamu-Sen Muş İl Başkanı Ümit Çolak, Ülke de iç karışıklık meydana getirmeye çalışanlara asla izin vermeyeceklerini belirtti. Türk milletinin her zaman çetin bir mücadele içinde olduğunu belirten Çolak, bu mücadelenin mert ile namerdin mücadelesi olduğunu belirtti.

“Büyük Acılar Yaşamış Büyük Bir Ecdadın Torunlarıyız”

Patlayan bombaların her hain saldırıdan sonra milletimizi gönüllerinde ıstırap oluşturduğunu belirten Çolak,  tarih boyunca bu milletin çok büyük acılar yaşadığını belirtti. Çolak, açıklamasında; “Son günlerde, insanlıktan nasibini almamış, eli kanlı alçakların kahpece planladıkları eylemler büyük bir artış gösterdi.  Patlayan bombalar, her hain saldırıdan sonra kaybettiğimiz canlarımız, onları uğurlama anında, ardında bıraktığı anne, baba, kardeş, eş ve evlatlarının gönüllerimizde yarattığı ıstırap milletimizi derin bir infiale sürüklüyor. Türk milleti, tarihin başlangıcından beri çetin bir mücadelenin içindedir. Bu mücadele doğru ile yanlışın, mert ile namerdin, hak ile batılın mücadelesidir. Bu nedenle bu millet, tarih boyunca en hayâsız saldırıların, en hain tuzakların, kahpeliklerin, ihanetlerin hedefi oldu.  Biz biliyoruz ki, bu milletin yolu Hak yoludur, adalet yoludur, hakikat yoludur. Türk milletini bu yoldan döndürmek isteyenler ve işbirlikçileri bilsin ki; bu vatan ve bu dava bize Bilge Kağanların, Alparslanların, Sultan Kılıçarslanların, Selahaddin-i Eyyubilerin, Fatihlerin, Mustafa Kemallerin emanetidir.  Tarih boyunca, bu coğrafyayı vatan yaparken çok büyük acılar yaşamış büyük bir ecdadın torunlarıyız” ifadelerini kullandı.

“Türkiye´nin Bir Suriye, Bir Irak Olmasına Asla Müsaade Etmeyeceğiz”

15 Temmuz da bütün şer güçlerinin ortak amacının bu ülkede iç kargaşa çıkarmak olduğunu belirten Çolak, aklı başında herkesin yıllardır bunun yapılması istendiğini bildiğini belirtti. Çolak, açıklamasının devamında; “15 Temmuz´da da çok açık olarak görüldüğü üzere, bütün şer güçlerin ortak amacı, bu ülkede bir iç kargaşa yaratmaktır. Bu, aklı başında herkesin malumudur ve yıllardır yapılmak istenilen de budur.  Birbirimize düşmemiz için planlar yapılıyor, yürek acımız provoke ediliyor.  Biz bu oyunu çevremizde görüyoruz. Türkiye´nin bir Suriye, bir Irak olmasına asla müsaade etmeyeceğiz. İhaneti zinhar unutmayacağız! Vatanımızı asla böldürmeyeceğiz! Teröre teslim olmayacağız!  Kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi ve vatanımızı bir avuç kanı bozuk çapulcu ile içimizdeki şerefsizlere de teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Askerimize, Polisimize Uzanan Eller Kırılsın”

Tepkilerinin aynı acıyla dertlenip aynı sevinçle mutlu olduklarına olmadığını belirten Çolak, ırk, din, mezhep ve etnik kökeni ne olursa olsun teröre lanet ettiklerini belirtti. Çolak, açıklamasının devamında; “Bizim tepkimiz asla birlikte yaşadığımız, aynı acıyla dertlenip, aynı sevinçle mutlu olduğumuz, aynı kültürle yoğrulduğumuz kardeşlerimize değildir.  Biz; ırkı, dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun teröre ve teröriste lanet olsun; askerimize, polisimize uzanan eller kırılsın diyoruz! Tüm milletimiz hep bir ağızdan haykırıyor; “İnsan büyür beşikte,  mezarda yatmak için, kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için” Sanmasınlar ki, bu kahramanlar boşuna can veriyor. Tanklarıyla, toplarıyla, kahpe tuzaklarıyla gelsinler, bu vatan yaşayacak, bu devlet yaşayacak,  bu millet yaşayacak” ifadelerini kullandı.

“Bu Milleti, Birbirinden Koparmaya Kimsenin Gücü Yetmeyecektir”

Bu coğrafya da var olmanın ön şartının birlik olmak olduğunu belirten Çolak, bu milleti birbirinden ayırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtti. Çolak, açıklamasının devamında; “Yaşadığımız bu zor coğrafyada var olmanın ön şartı birlik olmaktır. Bir olursak çok oluruz. Bölünürsek yok oluruz. Aynı acılara gark olmuş, doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle etle tırnak gibi birbirine bağlanmış bu milleti, birbirinden koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

“Gözümüzden Süzülen Her Damla Yaş Bizi Birbirimize Yaklaştırmaktadır”

Gözyaşı renginin olmadığını belirten Çolak, bu toprakların anaların gözyaşlarıyla yoğrulduğunu belirtti. Çolak, son olarak açıklamasında; “Tek bir yumruk gibi sımsıkıyız. Biz buradayız, dimdik ayaktayız! Gözyaşının rengi yok, ağıtların dili yok. Biz bu toprakları anaların gözyaşlarında yoğurduk, şehitlerin kanıyla vatan yaptık. Korkmayın! Üzülmeyin! Yeise kapılmayın!  Bin yıldır, bu topraklarda Türk- İslam sancağını dalgalandıran bu millet, doğru yoldadır. Allah bizimledir! Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bir kez daha bu toprakları vatan yapan, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet, yaralı gazilerimize şifa, milletimize başsağlığı diliyorum.  Hainler, iç ve dış düşmanlarımız şunu iyi bellesin; her patlayan bomba, akan her şehit kanı, gözümüzden süzülen her damla yaş bizi birbirimize biraz daha yaklaştırmaktadır” dedi.

Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri Tekbirler getirip alandan ayrıldı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
KAYSERİ´DE ASKERE HAİN PUSU
KAYSERİ´DE ASKERE HAİN PUSU
Kayseri´de bomba yüklü bir araç, Kayseri Komando Tugayı´ndan çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu otobüsün yanında infilak etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar