ÇOCUKLARA KAYAK EĞİTİMİ VERDİLER
Güzeltepe Köyü´nde yaşayan çocuklar, köylerine yakın olan Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitmenleri tarafından kayak eğitimi alarak, il bazında yapılan yarışmalarda önemli dereceler elde ettiler.
Tarih: 24.1.2017 07:04:57/ 935okunma / 0yorum

Güzeltepe Kayak Merkezi Amiri Şeref Erdoğan, iki yıl önce Güzeltepe Köyü´nde ikamet eden köy çocuklarını zararlı alışkanlıklardan kurtarmak için çocukları toplayıp, kayak merkezinde kayağı öğreterek, örnek bir davranış sergiledi. Daha önceleri kayak merkezinin pistine zarar veren çocukları toplayarak, onlara kayak eğitimi verdiklerini ifade eden Erdoğan,  çocukların aldıkları eğitimler sayesinde il bazında yapılan kayak yarışmalarında derece yaptıklarını söyledi. Çocukların 2016 -2017 kayak yarışmaları sezonunda minikler kategorisinde ve U-16 kategorisinde il birinciliği elde ettiklerini belirten Erdoğan, Adem Soykan isimli çocuğun yarışmalarda il birincisi ve Yasin Soykan´ın ise il üçüncüsü olduğunu söyledi. Çocukların bu başarısını gören Erdoğan ve kayak eğitimini veren hocalar, 2017 yılında 8-10 yaş arası 10 çocuğu alıp, kayak eğitimini verdiklerini kaydetti. Çocuklara yönelik başlattıkları kayak eğitimine destek veren Vali Seddar Yavuz´a teşekkür eden Erdoğan, çocuklara verilen bu eğitimlere AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in, Belediye Başkanı Feyat Asya´nın ve Kayak İl Temsilcilerinin de katkısı olduğunu dile getirdi. Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İki yıl önce Güzeltepe Köyü çocuklarını toplayıp, onlara kayağı öğrettik. Aynı yıl içerisinde başarıyı gördük. İl birinciliğinde Adem Soykan birinci, Yasin Soykan ise üçüncü olmuştur. 2016 -2017 sezonunda miniklerde bir-iki çocuk ve bir de U-16 kayak yarışmalarında çocuklarımız birinci olmuşlardır. Köydeki çocukların başarılarını gördükten sonra bu başarının sırrının Güzeltepe Köyü´nde geçtiğine inandığımız için, 2017 yılında 8-10 yaş arası 10 çocuğumuz alıp kayak eğitimini vereceğiz. Sayın Valimiz Seddar Yavuz Bey, çocuklara yönelik başlattığımız kayak eğitimine destek verdi. Sayın Valimize Allah razı olsun. Öte yandan AK Parti Muş Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek,  Belediye Başkanı Feyat Asya ile Kayak İl Temsilcilerimizin de çocuklara yönelik yaptığımız kayak eğitimine katkıları oldu. Onlara da teşekkür ederiz” dedi.

“70 Çocuğumuza Kayağı Öğrettik”

Şu ana kadar 70 çocuğa kayak eğitimini verdiklerini ifade eden Erdoğan, eskiden köy çocuklarının kayak merkezinin pistlerine zarar verdiğini ancak aldıkları eğitim sonucunda çocukların artık pistlere zarar vermediğini söyledi. Köy çocuklarıyla güzel vakitler geçirdiklerini belirten Erdoğan: “70 çocuğumuza kayağı öğrettik. Eskiden bu çocuklarımız pistleri bozuyordular, askılara takılıyorlardı ama aldıkları eğitimle birlikte artık çocuklarımız tesissimizi koruyorlar, bir yerde en bir şey gördüklerinde ne yapacaklarını nereye başvuracaklarını öğrendiler. Eskiden zorlanıyorduk bu çocuklarla uğraşmaktan ama şimdi köy çocuklarıyla çok rahat ve güzel günlerimiz geçiyor. Emeği geçen devlet büyüklerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“İki Yıldır Kayak Eğitimi Alıyoruz”

İki yıldır Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitimi aldıklarını belirten çocuklar ise, verilen eğitimden memnun olduklarını söylediler. Daha önceleri korniş, naylon ve lastiklerle kaydıklarını ifade eden çocuklar, hocaları sayesinde kayak malzemeleri ile kayak yapmanın keyfini yaşadıklarını kaydettiler. Kayak çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen çocuklar, şunları aktardılar: “İki yıldır Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitimi alarak kayıyoruz. Bizler Aydın ve Şeref hoclarımızın sayesinde kayak eğitimini alıyoruz. Bizler daha önce korniş ve naylon ve lastiklerle hep kayıyorduk. Sonradan bizim hocalarımız bizlere kayak eğitimi vererek, nasıl kayak yapıldığını öğrettiler. İçimizde il birincisi, ikinci ve üçüncüsü bile çıktı. Bizler aldığımız eğitim sonucunda iyi bir kayakçı olduk ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLARA KAYAK EĞİTİMİ VERDİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.6593
EURO
10.3356
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar