“BULANIK BİZDEN MEMNUN”
19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Muş Öğretmenevinde verilen yemekte Vali Yavuz bir konuşma yaptı. Vali Yavuz kayyum ataması yapılan Bulanık Belediyesinde hizmetlerin döndüğünü ifade etti.
Tarih: 20.9.2016 07:30:27/ 276okunma / 0yorum

 

 

 

Muş Öğretmenevinde 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle verilen yemekteVali Seddar Yavuz, kayum atamaları ile ilgili bir konuşma yaptı. Vali Yavuz konuşmasında şunları aktardı: “Ne zamandan bu yana bayrağa göz diken, kem gözle bakan hainler şehit oldu. Bütün bunları konuşmalıyız. Kim konuşacak bunları. Vali konuşmasın! Kim konuşacak kardeşim! Meydanı bu hainlere mi bırakacağız yani. Fısıltı gazeteleriyle insanları korkutsunlar, sindirsinler öyle mi?” dedi. Bulanık Belediyesi´ne kayyum atanmasına ilişkin bir değerlendirme yapan Vali Yavuz: “Bakın Bulanık´a kayyum atandı. Tertemiz Bulanık. Bulanık´ı affedersiniz pislik götürüyordu. Siz devletten aldığınız parayı terör örgütlerine, yandaşlarınıza aktarırsanız tabi ki halk muzdarip olur. Şu anda Bulanık bizden memnun. Niye? Çünkü hizmetler dönmeye başladı, vatandaş hizmet almaya başladı. Belediyeler nihayetinde terör örgütünün arka bahçesi değil ki. Devlet sana para verecek, sen parayı götüreceksin terör örgütüne aktaracaksın. Onları besleyecek finanse edeceksin. Bizde demokrasi var ne yapalım diyeceğiz! Arkadaşlar demokrasi kurallar rejimidir. Hukuka uygun davranmak koşuluyla milli iradedir. Yoksa siz milli iradeyi ortadan kaldırmak için, eğer siz milli iradenin tam tersine terör örgütünün orada sözcülüğünü yaparsanız buna milli irade falan denmez. Ayrıca seçilmiş olmak suç işleme hakkını size vermez. Nasıl atanmışlar yargılanıyorsa seçilmişlerde suç işlerse yargılanır. Hesabını verir. Kime verecek hesabını? Millete verecek. Değerli kardeşlerim moralinizi yüksek tutun. Bu şehir her geçen gün daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

“Gayretlerimizin Tek Başına Başarılı Olması Mümkün Değil”

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla gerekli tedbirlerin alındığını ifade edren Vali Yavuz, Okul etrafında dolaşan ve okulla ilişiği bulunmayan herkesle ilgili yasal işlemler uygulayacaklarını ve  İdari para cezaları ile adli işlemler yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Buradan bir kez daha Muşlu kardeşlerime sesleniyorum. Okullarımız açıldı. Her türlü tedbiri aldık. Eğitim ve öğretim ile ilgili güzel tedbirlerimiz aldık. Okul etrafında dolaşan ve okulla ilişiği bulunmayan herkesle ilgili yasal işlemler yapıyoruz. İdari para cezaları ve adli işlemler yapıyoruz. Özellikle çocuklarımıza musallat olan bu madde bağımlılığıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bununla ilgili bir eylem planı ortaya koyduk, bunu devam ettiriyoruz. Ama sizlerden, tüm Muşlu kardeşlerimden istirham ediyorum lütfen çocuklarınıza sahip çıkın. Çocuklarınızı sokağa bırakmayın. Kimlerle arkadaşlık ettiklerini, kimlerle oturup kalktıklarını merak edin. Eğer bunu yapmazsanız bizim gayretlerimizin tek başına başarılı olması mümkün değil. Ama lütfen bizimle paylaşın. Son kez şunu söylemek istiyorum. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında Muşlu kardeşlerimizin göstermiş olduğu cesaret, fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. O günde söyledim, bir kez daha söylüyorum; bizim sorumluluğumu bir kat daha arttı. Çünkü Vali Konağının etrafında ulaşıp ‘öl de ölelim´ diye slogan atan ve bedenini siper eden siz değerli Muşlu kardeşlerime karşı benim ciddi bir borcum var. Biz 7 gün 24 saat emrinizdeyiz. Sizlerin sorunlarını çözmek için azami gayret göstereceğiz.” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BULANIK BİZDEN MEMNUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar