ASYA, DİN GÖREVLİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ
Muş´ta görev yapan din âlimleriyle bir toplantı yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, din görevlilerine, Muş Belediyesi´nin şuana kadar yaptığı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Tarih: 9.1.2017 07:24:40/ 226okunma / 0yorum

Belediye Başkanı Feyat Asya, kentte görev yapan din görevlileri ile bir araya gelerek, belediye başkanı olduğu günden bugüne dek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Gerçekleşen toplantıya Başkan Asya´nın yanı sıra; Muş İl Müftüsü Alettin Bozkurt ve ilde görev yapan din görevlileri katıldı. Toplantı ilk olarak Muş Belediyesi´nin tanıtım filmi ile başladı. Ardından toplantıya katılan din âlimlerine hitap eden Başkan Asya, AK Parti içerisinde siyaset yapmak büyük bir sorumluluk ve bir ilin belediye başkanı olarak o ilde hizmet etmek ise büyük bir şeref olduğunu söyledi. Asya konuşmasına şöyle başladı:

“Biri AK Parti içerisinde siyaset yapmak büyük bir sorumluluktur. Sonra bir ilin belediye başkanı olmak o ilde hizmetkârlık yapmak verilmiş çok büyük bir şereftir. Bu iki sorumluluğun yanında diyanet camiasında bu memlekette kanaat önderliği yapma mesafesinde olan hocalarımla on dokuz yıl çalışmış ve daha sonra da bir hizmet icra etmek üzere başka bir kulvara gitmenin sorumluluğunu hep yaşadım yaşamaya da devam ediyorum. Yapacağım iyi çalışmalarda onura olacağınızı kötü şeylerde başınızı eğileceğini çok iyi biliyorum ve buna göre hareket ediyorum. Dolayısıyla ben bunu sizlerden bir kez daha istirham ediyorum. Benim telefonum yedi yirmi dört sizlere mutlak suretle açıktır. Belediyenin ve evimin kapısı sizlere sonuna kadar açıktır. Çünkü sizler benim bir noktada görmeyen gözüm, duymayan kulağımsınız. İnsanlar konuşur iftira üretirler ama takdir edersiniz ki bu memlekette beni en iyi tanıyan sizlersiniz” ifadelerine yer verdi.

“Esik ve Aksaklıklarımız Tespit Ederek Çalışmalarımıza Başladık”

Belediye Başkanlığı görevine geldiğinde şehrin eksik ve aksaklıklarını tespit ettiğini ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Asya, Muş Belediyesi´nin kendi tarihinde 2014´ün 2 Nisan´ından itibaren hep bir gününü önceki günle yarışır hale getirdiğini söyledi. Başkan Asya, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İki buçuk yılı aşkın bir sürede hiçbir zaman geçmiş üzerine siyaset yapmadım. Biz göreve geldiğimizde bu şehrin eksik ve aksaklıklarını tespit ederek çalışmalarımıza başladık. Bu çerçevede kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımızın değerlendirmesini yaptık. Aklı başında bir program yaparak bu memleketin kendi kaynaklarını kendi hizmetinde kullanmanın hesabını yaptık. Muş belediyesi kendi tarihinde 2014´ün 2 Nisan´ından itibaren hep bir gününü önceki günle yarışır hale getirdik” dedi.

“Bütçe Oluşturarak Proje Yaptık”

“Bütçe oluşturarak proje yaptık” diyen Başkan Asya, şuanda Muş Belediyesi´nin hemen hemen her bakanlık ve her genel müdürlükte bir projesinin olduğunu kaydetti. Asya: Bu kapsamda birçok projemizi hayata geçirdik. Özellikle Karni Deresi ve Çar çayının ıslah edilmesi için acil eylem planı oluşturduk. İkili ilişkilerle Karni Deresi´nin ıslahı için 8 milyon ödenek ayrıldı. Karni deresi projesi Türkiye de derece yapacak bir proje haline geldi. 90 dönüm üzerine kafeteryasıyla, restoranlarıyla, camisiyle, anfi tiyatrosuyla, yürüyüş parkurlarıyla, spor kompleksleriyle, çocuk oyun alanlarıyla, Wc, ve büfeleriyle bir bütün olarak yüzde yetmiş beşi bitmiş durumda şuanda ağaçlandırma aşamasına geldiler. İnşallah 2017´nin Haziran ayının ortalarında hizmete açmayı planlıyoruz” diye belirtti.

“Muş Tarım ve Hayvancılık Şehridir”

Muş ilinin tarım ve hayvancılık şehri olduğunu belirten Başkan Asya, kısa bir sürede hayvancılıkla uğraşan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir hayvan pazarının yapımını tamamlayarak hizmete açtıklarını dile getirdi. Başkan Asya, konuşmasında şunları kaydetti: “Bunun yüzde 40´nı DAKA desteğiyle yüzde 60´ını da belediyenin kendi öz kaynakları ile yapmış olmanın sevincini yaşadık. Yine aynı zamanda 25 dönüm üzerine içinde soğuk hava deposu, mescit ve idari binalarıyla sebze halimizi aynı şekilde bir kısmını kalkınma bakanlığımızın desteğiyle projelendirerek bitirdik. Esnafımızı mağdur etmeden tahliye işlemini yaptık. Sokak hayvanlarının rehabilitesi ve barınması için hayvan bakımevini kurarak hizmete başlattık. Yine park bahçe alanında önemli çalışmalar yaptık. Kent genelindeki boş alanları vatandaşlarımızın kullanabileceği yeşil alanlar yaparken bunlara verdiğimi isimlerle kendi değerlerimizi de ihmal etmedik. Bu kapsamda Ahmed-i Xani, Müftü Mehmet Çağlayan, Şeyh Şükrü Efendi, Vali Feridun Gültekin, Köse Hoca, Mehmet Zeki Ökmen Parklarımızı yaparak halkımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.

“Katı Atık Bertaraf Tesisini Kısa Sürede Hizmete Açacağız”

 Başkan Asya, konuşmasının devamında; Katı Atık Bertaraf Tesisi´ni kurmak için proje hazırladıklarını ve yer tahsisini tamamlandığında tesisi en kısa zamanda hizmete sunmayı hedeflediklerini söyledi. Asya: “Bugüne kadar atıklar hep vahşi depolama sistemi ile depolanıyordu. İlk günde bunun bu şekilde olmayacağını ve Muş´a yakışmayacağını dile getirdik ve buna çözüm üretmek adına çalışmalar yaptık. Katı Atık Bertaraf tesisimizi kurmak için projelerimizi hazırladık. Yer tahsisini tamamladığımız projemizi en kısa zamanda hizmete sunmayı hedefliyoruz. Ancak bu tesis faaliyete geçene kadar mevcut atıkların Bitlis Katı Atık tesisine nakledilmesi için gerekli görüşmeleri yaparak hazırlıkları yaptık. Araçlarımızı bugünlerde teslim alacağız. Bundan sonra atıkları nakletmeye başlayacağız. Tabi şimdiki depolama yerinin de ıslahı için bir proje hazırlıyoruz. Bunu da kısa bir sürede tamamlayarak hayata geçirmeyi hedefliyoruz.  Muş şehirlerarası terminali buda bizim taahhütlerimizdi. İki sene bir çalışma yaptık. Projemizin ihalesini yaptık. Yüklenici firma işin yüzde yirmi beşini bitirdi. 2017´nin sonunda da hizmete sunmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Her Mahalleye Bir Bilgi Evi Yapmayı Hedefledik”

 Belediyenin diğer projelerinden bahseden Başkan Asya, her mahalleye bir bilgi evi yapmayı hedeflediklerini söyleyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Eski sebze hali ile Eski Semt Pazarının yerine birer bilgi evi yaptık. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Hava şartlarından dolayı bazı eksikliklerini bu yılın çalışma sezonunda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Aynı şekilde hayırsever bir hemşerimizin desteği ile bir tane de Dere Mahallesi´nde yapmayı planlıyoruz. Bununla beraber diğer mahallelerimiz de uygun yerler bulduğumuz an projemizi devam ettireceğiz. Muş´un imarı konusunda çok hassas davrandık. Bunu özellikle belirtmek isterim ki Muş´ta yüksek katlara bizim dönemimizde izin verilmedi. Benim şahsen karşı olduğum yüksek kat olayı daha önce meclis kararı ile izin verilmiş. Ancak biz çözüm noktasında çok radikal kararlar aldık. Önce plan notlarının revize edilmesi için bir karar aldık. Ardından yüksek katların belli bir sınırda tuttuk. Çarpık yapılaşmayı önlemek ve Muş´un beton yığınına dönüşmesini engellemek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun yanı sıra yeni imar alanlarının açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bayraklı tepede zemin etüdü çalışması yapıldı. Burada 300 hektarlık alanın imara açılması ve TOKİ marifetiyle Selçuklu mimarisine uygun yapıların yapılması için projelerimizi hazırlıyoruz. Diğer taraftan Şeker Fabrikasından Kepenek köyüne kadar karayolları imar çalışmaları son aşamaya geldi. TOKİ ile ilişkilerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. İki parseli TOKİ adına tescil ettik. İki dere dışında yamaca doğru yeni imar alanlarını oluşturarak Muş´a yeni bir görünüm vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Başkan Asya´nın konuşmasından sonra toplantıya katılan din görevlileri ise, Başkan Asya´ya merak ettiği konularla ilgili sorular sorarak, bilgi aldılar. Daha sonra Muş İl Müftüsü Alettin Bozkurt ise, Başkan Asya´nın davetinden ötürü Asya´ya teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Yapılan konuşmaların ardından toplantı çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6964
EURO
6.3027
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar