ARSLAN TOPLANTIDA KONUŞTU
İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 2016-2017 eğitim öğretim yılı ortaöğretim okulları toplantısında yaptığı konuşmada 15 Temmuz şehitlerine Allah´tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerinde bulundu.
Tarih: 30.7.2016 07:11:34/ 258okunma / 0yorum

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan başkanlığındaki 2016-2017 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları ve YGS/LYS sınavları değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu´nda yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz´da başlatılan askeri darbe girişiminde şehit düşenlere Allah´tan rahmet diledi. Yaralı vatandaşlarımızın bir an önce sağlıklarına kavuşmaları temennisinde bulunan Arslan: “Öncelikle 15 Temmuz 2016´da ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diler, yaralılarımıza acil şifalar dilerim dedi. Ülkemizin bu tür hain örgütlerin tuzaklarından korunmasını Allahtan temenni ederim” ifadelerini kullandı.

“Faydalı Nesiller Yetiştirmenin Gayreti İçerisinde Olmalıyız”

“15 Temmuz 2016 olayında da görüldüğü gibi ülkemiz üzerinde hain planlar yapılmakta olup biz eğitimciler bu planların karşısında daha uyanık olup milletimize olan görevimizi layıkı ile yerine getirip gençlerimizi, çocuklarımızı ve öğrencilerimize sahip çıkmamız gerektiği görülmektedir” diyen Arslan, konuşmasının devamında: “1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu amaçlarında belirtildiği üzere öğrencilerimizin bir birey olarak ayakları üzerinde durabilen, başkalarının hain emellerine alet olmayacak bilgi, birikim ve iradeye sahip olmalarını sağlamamız gerekir. Bu sorumluluk duygusu ile çalışıp görev alanımızda olan öğrencilerimizin, milletimizin ortak değerlerini benimsemiş, kendisi ve toplumu ile barışık, kendisine, ailesine, devletine, milletine ve bayrağına faydalı nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız. İdareci ve öğretmenlerimizin bu gayret ve çabası geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yetiştirilmesinde daha etkin olacaktır” ifadelerine yer verdi.

‘Motivasyonu ve Başarıyı Arttırma Projesi´

Okullardaki mal ve hizmet alımlarında şeffaflığa dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Arslan, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı öncesi okullardaki tüm hazırlıkların tamamlanması gerektiğine dikkat çekti. Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Çetin´in takip edeceği “Motivasyonu ve Başarıyı Arttırma Projesinin” uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda da telkinlerde bulunan Arslan: “Her okul müdürümüzün kendi öğretmen ve personellerine sahip olarak milli eğitimin amaçları doğrultusunda hizmet sunumu sağlamalıdır. Okullarda hizmet ve mal alımlarında şeffaf hareket edilerek herhangi bir aksaklığa meydan verilmemelidir. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için okulların temizlik, bakım ve onarım vb. işlerinin okul açılmadan bitirilmesi gerekmektedir. Akademik başarıyı arttırmak için hazırlayıcı ve destekleyici kursların okulların açıldığı il günden başlatılması, devamsızlıklara meydan verilmeden derslere başlanması, Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Çetin´in takip edeceği “Motivasyonu ve Başarıyı Arttırma Projesinin” uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemeli. Ortaokullarda TEOG Sınavlarında yakaladığımız başarıyı ortaöğretimde de üst seviyelere çıkarmak için her türlü gayreti göstereceğinizden şüphem yoktur. Bu konuda tüm müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Toplantı Arslan´ın konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Çetin tarafından “Motivasyonu ve Başarıyı Arttırma Projesinin” sunumu yapıldı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARSLAN TOPLANTIDA KONUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar