ANKARA MUŞ-DER KONGRESİNİ YAPTI
Ankara Muş-Der 4. olağanüstü kongresini yaptı. Hafta sonu dernek genel merkezinde gerçekleşen olağanüstü toplantıda öncelikle divan başkanı ve üyeleri seçimi yapıldı, divan başkanlığına Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç başkan olarak seçildi.
Tarih: 15.11.2016 06:15:42/ 352okunma / 0yorum

 

 

 

 

Ankara Muş-Der 4. olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. Kongre ilk olarak yönetim kurulu faaliyet raporu Dernek Başkanı Metin Coşkun tarafından okundu. Coşkun yeni dönemde derneğe gelir getirecek faaliyetler hakkında genel kurula bilgi sundu. Faaliyet raporu ile ilgili söz alan üyeler, üye kaydı ve yeni yönetim kurulu üyelerinin tespitinde bütün hemşehrilerle diyalog kurulmasını, yönetime seçilecek kişilerin derneğe maddi yardımları konusunda daha fazla katkı sunma gayret içinde olmaları gerektiğini söylediler. Öte yandan üyeler, eski yönetim kurulu faaliyet raporunda yer alan projelerin gerçekleşmesi için komisyon kurulması talebini dile getirdiler.  Ankara´da ikamet eden bürokratların da katılım sağladığı kongrede Divan Başkanı seçilen Türk Kızılayı Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, genel kurula hitaben yaptığı konuşmasında; derneğin yaşatılması ve Muş´un sorunlarının çözümü için gerekli yardımları esirgemeyeceğini, devamlı dernek yönetimi ile dayanışma içinde olacağını belirti. Koç, desteklerini her zaman sürdüreceğini, bu konuda kapısının her zaman açık olacağını söyledi. Koç: “Yeni yönetim Kurulumuz ilimize hizmet açısından hemşehrilerimiz arasında hiçbir ayrım yapmaksızın tüm Muş´lu hemşehrilerimize kucak açması gerekir. Genel kurula ve seçilecek yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim” dedi. Koç yaptığı konuşmasından sonra faaliyet raporunu genel kurulun oyuna sundu, oy birliği ile kabul edilerek faaliyet raporu ibra edildi. Ardından Koç, denetleme kurulu raporunu okunması için Denetleme Kurulu Başkanı Mesut Çeşnigil´i kürsüye davet etti.  Rapor sunumundan sonra rapor genel kurulun oyuna sunuldu. Oy birliği ile kabul edilerek rapor ibra edildi.

“Dernekçilik Zor İş”

Daha sonra kongrede söz alan Ankara Muş-Der Başkanı Metin Coşkun, dernekçiliğin zor olduğunu, gönül işi olduğunu, zor şartlar altında bugüne kadar elimizden geleni yapmaya çalıştıklarını, yaşanan sıkıntıları iyi bildiğini, mevcut yönetimin ayrım yapmaksızın tüm hemşerilere hizmete çalıştığını, derneğin devamı açısından üye olsun olmasın tüm hemşerilerin dernekle olan irtibatlarını kesmemelerini, dernek yönetimine cesaret ve moral vermek açısından önemli olduğunu belirtti.  Coşkun, konuşmasında şunları söyledi:

Bugün seçilecek yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızın da aynı duyarlılıkta çalışacaklarına inancım tamdır. Her zaman derneğimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen değerli hemşehrilerime, siz değerli katılımcı arkadaşlarımıza ve beni tekrardan derneğimizin başkanlığına seçmenizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Derneğimiz, kentte var olan kendi yöre halkımızdan olan vatandaşlarımızı bir araya getirmek, yöremize ait kültürel ve yöresel değerlerimizi korumak ve yaşatmak ve maddi manevi hemşerilerimize yardım etmek, hemşehrilerimiz arasında dayanışma kültürünü geliştirmek için birlik içinde olmamız gerekmektedir. İnsanlar yabancısı oldukları bir kente göç ettiklerinde kendilerine yardım edecek destek olacak ya akrabalarını veya hemşehrilerini arayıp bulmak zorunda kalmaktadırlar.Bu noktada o kentteki hemşehri derneğinin devreye girmesi, göç eden aile veya fertlere birçok konuda yol gösterip yardımcı olması gerekmektedir. Hemşheri dernekleri hemşehrilerinin yaşadığı kentin çeşitli sorunları, kültürel değerleri kısacası yaşanılan kente ait olabilme hissinin arttırılmasında da aktif görev almalıdırlar. Kentte beraber yaşayan ancak birbirlerinin farkında bile olmayan yaşadığı kentin sorunlarını yalnız kendi sınırlı çevresi ile görebilen kentli hemşerilerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu hemşerilerimizin sayılarının artması kentle bütünleşmeyen sosyal bir dokunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kentlerimizin sosyal ve kültürel hayatını olumlu yönde etkileyecek, yaşanılan kente ait olma duygusunu geliştirecek, kentte yaşayanlar arasındaki kaynaşmayı sağlayacak kısacası olumsuz bu sosyal dokuyu ortadan kaldıracak yol ve yöntemlerin en önemli öğelerinden biride derneklerdir” diye konuştu.

Yeni Seçilen Muş-Der Yönetim Kurulu

Başkan Coşkun´un konuşmasından sonra Muş- Der´in 4. olağanüstü genel kurulda yeni yönetim kurulu seçimine geçildi. Bir önerge ile tek liste halinde verilen yeni yönetim kurulu belirlendi. Yeni seçilen Muş-Der yönetim kuruluna şu isimler seçildi: Başkan Metin Coşkun, Başkan Yardımcısı Mahfuz Acar, Metin Süzgeç, Genel Sekreter, Mikat Aydın, Yönetim Kurulu üyeleri ise;  Kemal Aydoğdu, Rahmi Şavlı, Selahattin Asan, M. Selim Yıldırım, Cumhur Hakan Akıncı, Şahin Yiğit ve Naim Şentürk genel kurulca oy birliği ile seçildiler. Yapılan seçimin ardından kongreye katılan katılımcılar, dernek başkanı ve yeni yönetim kurlu üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANKARA KONGRESİNİ YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar