“AMACIMIZ DEVLETİN BİZE SUNDUĞU İMKÂNLARI HALKA YANSITMAK”
Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nden hayata geçen proje ile engelli çocuğunun dişini tedavi ettiren baba Celal Bahçe, çocuğunun tedavisinin ardından Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ni ziyaret ederek, doktor ve hastane müdürüne teşekkür etti.
Tarih: 24.1.2017 07:15:56/ 781okunma / 0yorum

Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde geçtiğimiz günlerde büyük bir sağlık hizmeti projesi hayata geçti. Hayata geçen proje ile engelli hastaların genel anestezi ile diş çekimleri yapılmaya başlandı. Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Muş Devlet Hastanesi´nin imzaladığı protokol çerçevesinde hayata geçen proje ile hasta ve hasta yakınları maddi zorluklar çekmeden ve il dışına tedaviye gönderilmeden burada tedavi olabilecekler. Bu projeyi Muş Devlet Hastanesi´nin birimleriyle birlikte, ilimizde bir ilki hayata geçiren Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Gürcan Gökdağoğlu´yu ve Hastane Müdürü Fehmi Koç´u makamında ziyaret eden engelli hasta çocuğunun babası Celal Bahçe, çocuğunun burada tedavi edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ve bundan ötürü hem Dt. Gökdağoğlu´ya hem de Hastane Müdürü Koç´a teşekkür etti. Ziyarette konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Dt. Gökdağoğlu, amaçlarının devletin kendilerine sunduğu imkanları halka hizmet olarak yansıtmak olduğunu belirtti. Gökdağoğlu, Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde genel anestezinin olmaması nedeniyle engelli çocukların dış tedavileri yapılmamakta olduğunu fark ettiklerini ve bu sıkıntıları gidermek için Muş Devlet Hastanesi´nin birimleriyle güzel bir proje geliştirdiklerini ifade ederek, bundan sonra bu tür hastaların Muş Devlet Hastanesi ameliyathanesinde yapılacak genel anestezi ile Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde çalışan hekimler tarafından tedavilerinin yapılacağını söyledi. Merkezde vatandaşlara yönelik birçok konuda hizmet verdiklerinin altını çizen Dt. Gökdağoğlu, merkezde 24 saat hizmet ve mesai dışı hizmet verdiklerini kaydetti. Gökdağoğlu, Muş Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi bünyesinde engelli, hasta ve yaşlı hastalar için evde sağlık hizmetleri adı altında protez ve dolgu gibi hizmetlerini de sunmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “Bizim amacımız devletin bize sunduğu imkanları halka hizmet olarak yansıtmaktır. Hastanemizde birçok hizmet veriyoruz. 24 saat hizmet ve mesai dışı hizmet veriyoruz. Evde sağlık hizmetiyle, engelli, hasta ve yaşlı hastalar için evde sağlık hizmetleri adı altında protez ve dolgu gibi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Fakültelere sevk edilen hastaları; Erzurum, Diyarbakır, Van gibi aramızda imzalanan protokolle artık hizmetleri burada veriyoruz. Hem hastaların çevre illere gitmede ulaşımın sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Hayata geçen proje ile hem hastanın hasta sahibine olan sıkıntılarını engelleniyor hem de hasta sahibinin maddi ve manevi külfetini bir nebze de olsun azaltılıyor. Bundan sonra bu hizmetleri en iyi şekilde sürdüreceğiz. Muş Devlet Hastanesi´nin de birimleri bizlere yardımcı oldular. Devlet Hastanesinin de Müdürü hakeza yardımcı oldular. Protokolle bütün bu hizmetleri verebiliyoruz. Bu bir ekip işidir. Hekim arkadaşlarımız ve Muş Devlet Hastanesinin doktorları, teknisyenleri ile birlikte yaptığımız bir ekip işidir” diye kaydetti.

“Yardımlarından Dolayı Teşekkür Ediyorum”

Hastanın babası Celal Bahçe ise, çocuğunun burada tedavi edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, engelli çocuğunun daha önce bir diş çekimi için il dışına sevk edildiklerini bu da haliyle hem maddi olarak hem de engelli çocuğunun il dışına götürmenin çok zor olduğunu kaydetti. Burada bu hizmetin verilmesi için çaba gösteren yöneticilere teşekkür etmek için ziyarette bulunduğunu belirten Bahçe, şunları söyledi: “Daha önce Muş Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi´ne müracaat ettim engelli çocuğum için. Dişlerinden çektiği sıkıntılar vardı. Hepsini ya da tek tek nasıl alırız diye. Hocamız sistemi anlattı. Bizde önceden bilmediğimiz için kaygılarımız da vardı. Sağ olsunlar bütün işlemler yapıldı. Yardımlarından dolayı hocalarımıza teşekkür ediyorum. Fatih hocamın yardımıyla anestezi uzmanları bu konuyu çözdüler. Bugüne kadar engelli çocuğum hiçbir tane dişim ağrıyor demedi. Diş çekmek için hastaneye getirdiğimizde kaçıp gitmişti o derece kötüydü. Teşekkürlerimizi bildirmek için buraya geldik. Hocalarımıza ve anestezi uzmanlarına, teknisyenlerine çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.6593
EURO
10.3356
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar