AKADEMİSYENİ, MEMURU, İŞÇİSİ MEYDANLARDA
Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından başlatılan ve kısa sürede milli irade karşısında hezimete uğrayan darbe girişimine tepkiler sürüyor. Meydanları dolduran halkın arasında akademisyeni, memuru, işçisi, ev hanımı yani toplumun her kesiminden vatanseverler bulunuyor.
Tarih: 4.8.2016 07:21:21/ 242okunma / 0yorum

15 Temmuz darbe girişimiyle başlayan milli irade nöbetleri hız kesmeden devam ediyor. Her gün olduğu gibi yine Belediye Meydanı´nı dolduran halk Türk bayraklarını dalgalandırmaya, tekbir ve sloganlarla darbecileri protesto etmeye devam etti. Ülkemizin en zor zamanlarında fedakarlığını ortaya koyan halk, bu sefer de milli iradesine sahip çıktı. Darbenin ardından 19. gecede yine meydanda bir araya gelen halkın arasında her kesim ve görüşten vatanseverin olması, bu milletin söz konusu vatan olunca nasıl da tek vücut tek ses olunacağını bir kez daha ortaya koydu. Batı medyasının çok hoşuna gitmese de tarih sayfalarına ‘Milli İrade Destanı´nı yazdıran aziz Türk halkı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atmayı sürdürdü. Vatansever Muş halkına milli irade nöbetinde birçok kurum, dernek ve vakıf tarafından yine kumanya yardımı yapıldı. Belediye Meydanı´ndaki protesto gösterilerinin ardından Muş Valiliği´ne yürüyen ve milli irade nöbetini sürdüren vatandaşlara burada İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çorba, Kızılay Muş Şubesi ekipleri tarafından ise çay ve su ikramı yapıldı.

 

“Biz Çanakkale´de Destan Yazmış Bir Milletiz”

Muş Valiliği önünü dolduran vatandaşlara hitap eden Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Şirin Gül, Çanakkale´de destan yazan Türk halkının gerekirse bir destanı daha yazmaya hazır olduğunu vurguladı. İman dolu kalplerin doldurduğu meydanlarda darbeci hainlere en güzel cevabın verildiğini ifade eden Doç. Dr. Gül, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Onurumuza, şahsiyetimize, vatanımıza, bayrağımıza, imanımıza yönelik bir girişimdi bu. Hepimiz bu hadiseyi doğru yorumlayarak kadınıyla, erkeğiyle meydanlara çıktık. Bayrak için vatan için meydanlara çıktık. Biz Çanakkale´de destan yazmış bir milletiz, gerekirse aynı destanı yine yazarız. Fatma bacılarla, ninelerimizle analarımızla bu destanı yazmak için tekrar meydanlardayız.”

“Hep Birlikte Hepimiz Meydanları Doldurduk”

Halkın vatanını ve bayrağını kimseye teslim etmeyecek bir imana sahip olduğunu da vurgulayan Doç. Dr. Gül, konuşmasının devamında: “Her şeyden önce Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizi meydanlara çağırmasıyla birlikte iman dolu yüreklerle hep birlikte hepimiz meydanları doldurduk. Vatanı, bayrağı hiç kimseye teslim etmeyecek imana, birliğe, dirliğe sahibiz. Allah´ın izni ile. Birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde Allah´ın izni ile fırsat vermeyeceğiz. Çünkü biz vatanı, bayrağı ve şerefi için can vermeyi kendisi için bir onur vesilesi bilen bir milletiz elhamdülillah ve bu onurla yaşayacağız inşallah, hep birlikte hep beraber” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye´ye ve Erdoğan´a Bunun Bedelini Ödetmeye Çalışıyorlar”

FETÖ/PDY askeri darbe girişiminin küresel bir kalkışma olduğunu dile getiren Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Burhan Taşkaya ise, Suriyeli Müslümanlara destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın bu nedenle hedef alındığını söyledi. Taşkaya konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bu küresel kalkışmanın sebebi Türkiye´de AK Parti ve Erdoğan´ın devirip yerli vesayeti ortadan kaldırmak ve küresel vesayetin yolunu açmak çabasıdır. Aslında ümmete sahip çıkan, Suriyeli Müslümanlara destek olan Türkiye´ye ve Erdoğan´a bunun bedelini ödetmeye çalışıyorlar. Ama bu Allah´ın izni ile bir uyanışa, tekrardan yeni bir doğuşa sebebiyet olacaktır. Erdoğan´ın çabası ve bu halkın çabası, halkın bu direnişi inşallah yeniden bir uyanışa sebep olacaktır.”

“FETÖ´cülerin Kendilerini Hesaba Çektiklerini Düşünüyoruz”

Muş Alparslan Üniversitesi Kürdoloji Bölümü´nde okutman olan Hatip Erdoğmuş ise yüce milletin 15 Temmuz gününden beri meydanlarda olduğunu ve milli iradesine sahip çıktığını dile getirdi. Darbeci FETÖ´cülerin milli irade ile hüsrana uğradıklarını ve kendilerini hesaba çekmeye başladıklarını söyleyen Erdoğmuş: “Yine her zaman ki gibi meydanlardayız, meydanlardaki coşku görülmeye değer. Bu coşku gün geçtikçe daha da artmaktadır. Akşam saat 8´den sabahın ilk saatlerine, sabah namazına kadar insanlarımız aynı şevk, aynı coşku ile meydanları doldurmaktadırlar. Özellikle bu darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ´cülerin ciddi anlamda bundan bir ders çıkardıklarını ve artık kendilerini hesaba çektiklerini düşünüyoruz. Devletimizin özellikle Reisi Cumhurumuzun arkasında sağlam bir şekilde durmaktadırlar” şeklinde konuştu.

Muş Valiliği önündeki milli irade nöbeti, sabah ezanına kadar devam etti. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar