AK PARTİ KASIM AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINI YAPTI
AK Parti Muş İl Başkanlığı, Kasım ayı Danışma Meclisi Toplantısı´nı öğretmen evinde yaptı. Yapılacak olan yatırımları anlatan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, İzmir-Muş Uçak seferlerinin başlayacağını söyledi
Tarih: 7.11.2016 06:29:15/ 278okunma / 0yorum

 

 

AK Parti Muş İl Başkanlığı, Kasım ayı Danışma Meclisi Toplantısı´nı yaptı.

Muş Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya AK Parti Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Sadettin Aydın, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkan Vekili Aydın Özaslan, İl Başkanı Namık Ergün, Kadın Kolları Başkanı Gülay Balkaya, İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve parti üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ve divanın oluşturulmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Namık Ergün yaptı.

Herkesi sağduyulu olmaya davet eden Ergün, ülkenin olağanüstü bir dönemden geçtiğini söyledi. Ergün, yaptığı açıklamad; “Ayni kumandadan idare edilen HDP, PKK, PYD, FETÖ terör örgütleri varken biz 15 Temmuz ruhu gibi Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ve diğer etnik yapıda olan tüm vatanperverler bir birimize daha da sıkı sarılıp davamıza, ülkemize, bayrağımıza vatanımıza sahip çıkmalıyız. Bizlere verilen görev bir namustur, bu namusu bu davayı hep beraber birlikte sahip çıkıp partimizi büyütmeliyiz. Her ne kadar 2019 yılında genel seçim, yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaksa da bizler teşkilat olarak yarın seçim olacakmış gibi rehavete kapılmadan teşkilatlarımızı güçlü ve zinde tutmak mecburiyetindeyiz. Atalarımızın güzel bir sözü vardır; ‘eken kalkan yol alır.´ Bizlerde ne kadar erkenden teşkilatlarımızla birlik ve beraberliğimizi sağlayarak, genel merkezimizin talimatlarına uygun çalışmalar yapar ve ibadet aşkıyla kardeşlik duygularıyla çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak, kazanan bizler oluruz, Türkiye olur ve İslam coğrafyası olur. Kaybedenler ise ülkemizi bölüp parçalamak isteyen art niyetli kişiler, guruplar ve partiler olur. Onun için birlik beraberliğimizi güçlendirmeliyiz, onun için çok çalışmalıyız, onun için hedefe kilitlenmeliyiz” dedi.

“Başkanlık Sistemi İçerisinde Bulunduğumuz Koşullar İçin Oldukça Önemlidir”

Parlamenter sisteminden örnekler veren Başkan Ergün: “60´lı yıllardan bugüne birçok siyasetçinin de vurguladığı gibi başkanlık sistemi artık Türkiye için kaçınılmaz olmuştur. Benim kanaatim odur ki Meclis ten böyle bir karar geçerse, referandum için vatandaşlarımıza gidilirse en az %60´ın üzerinde evet ile kabul görecektir. Bundan dolayı başkanlık sisteminin bir an önce yürürlüğe girmesi Ülkemizin içerisinde bulunduğu koşullar için oldukça önemlidir” ifadelerini kullandı.

“İnsanlarımıza Ne Kadar Hizmet Etsek Azdır”

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Yaklaşık 10 ay içerisinde Muş´a 1.2 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi. Yapılan yatırımları ve yapılması planlanan yatırımları anlatan Şimşek; “On ay içerisinde Muş gibi bir yerde 1,2 katrilyon bugünkü parayla 1.2 milyar TL biz İle yatırım yapmışız. Milli Eğitim alanında son yıllarda çok ciddi yatırımlar gerçekleşti. Öğrenci sayısı bölü derslik, yani bir dersliğe Türkiye ortalamasının da altında 24 kişiye düşmüş. 12 yıl önce Muş´ta bir derslikte yaklaşık 60 öğrenci eğitim görüyordu. Türkiye de yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmenin 20 de birini biz aldık. Bin kişi ilimize geldi. Daha önce biz ücretli öğretmen atamıştık, sözleşmeli öğretmenler gelince ücretli öğretmenlere ihtiyaç kalmadı. Bazı aileler ücretli öğretmenleri işten çıkardığımızı söylediler, ama partimiz büyüktür, inşallah onlarda daha iyi görevlendirmelerde görev alacaklardır. Son derece modern okullarımız yapıldı, hükümetimize teşekkür ediyoruz. Bu yıl sadece 550 km asfalt kaplama yol yaptık, Gürün´ü de geçtik, Ankara´ya doğru gidiyoruz. Ümit ediyorum ki inşallah önümüzdeki süre içerisinde artık şuanda asfalt kaplama yaptığımız köylerimizi de zaman içerisinde yapacağız. İlimiz bölgedeki tek belediye başkanı, iki de ilçemiz var, inşallah ilçe sayımız artacak. 10 tane beldemiz var, inşallah zaman içerisinde tamamını kazanacağız. Daha yaşanabilir bir kent daha yeşil alan yoğunluklu bir kent, daha geniş caddeler ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını da 50 metreye kadar genişletiriz inşallah. Orası bizim tek bulvarımız. İlçeler belediyelerimize yaklaşık kırk tane araç, bu da yaklaşık 800-900 milyon TL civarında Çevre Şehircilik Bakanlığımızın hibe desteği oldu. Milli Eğitim bazında da 2017 yatırım programında özellikle bölgemize daha fazla destek verme gibi bir düşünce var, inşallah buraya daha fazla yatırım fırsatı doğacaktır. Hakeza Başbakanımız bize Afyon´da ki kampta dedi ki; köylere Hizmet Götürme Birliği 2016 yılında gelen bütçe neyse, 2017 yılında 2 katı bütçe verilecek. İnsanlarımıza muhtarlarımıza köylerimize çeşmesiyle, yoluyla, menfeziyle, her türlü imkanlarıyla daha fazla hizmet götürmeyi şiar edeceğiz. İnsanlarımıza ne kadar hizmet etsek azdır” dedi.

“Hep Birlikte Gayret Ediyoruz”

Sağlık alanında yapılan yatırımları hatırlatan Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık alanında çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Son derece modern 5 yıldız konforunda hastanelerimiz yapıldı. Bir eksiğimiz var onu da kabullenmek lazım, ülke gerçeği de o alanda, doktor sayısı eksik oluyor. Ama bir örnek vereyim, 2002 yılında bizim Muş´ta 2 ambulans varken şimdi 50 ambulansa doğru geldi. Şuanda ilimizde yaklaşık 450 doktorumuz var, pratisyeni ve uzmanıyla birlikte ilçeler dahil, aile hekimleri dahil, 2002 de bu 65 civarındaydı, ama bu yeterli mi? Hayır. Geçenlerde bir hemşerimiz aradı dedi ki neden çocuk nefroloğu yok, çocuk gastrosu niye yok. Doğrusu bunlar bizi hep teşrik ediyor hem de sevindiriyor, Niye? Artık sadece bir dahiliye uzmanı varsa her şeyiyle kafidir, sadece bir aspirinle tedavi oluyoruz mantığından uzak, insanlarımız bilinçlendi, eğitim seviyesi yükseldi. Vatandaşımız çocuk gastrosu da istesin, çocuk hematoloğu da istesin, biz hükümet olarak bunu bulup, tedarik etmek bizim görevimizdir, o bilinçle çalışıyoruz, çalışacağız. Bunları bakanlarımızla, büyüklerimizle genel merkezimizle paylaşıyoruz. Bu konuda emek harcıyoruz, hiç kimsenin endişesi olmasın. Bizim partide bakanlarımız, genel merkez sorumlularımız bizi dinliyorlar, bizimle birlikte gayret ediyorlar ve elimizi güçlendiriyorlar” dedi.

“İki Yıllık Süre İçerisinde Muş Ovasını Tarıma Açacağız”

Muş´ta yapılacak olan tarım projelerine de değinen Şimşek, altı ay içerisinde Muş ovasında 170 bin dönümlük alanın ıslah ve sulanmasının ihalesinin yapılacağını söyledi. Şimşek, devam ettiği açıklamasında; “Tarım alanında Muş ovası Türkiye´nin en büyük ovalarından birisi. Tarıma elverişli, organik, zede görmemiş, toprağı bozulmamış bir alan. Bir buçuk ay önce Orman Su Bakanımız buradaydı. Talimat verdi, Alparslan 2 Barajını beklemeden Murat nehrinden terfiiyle suyu alacağız. D.S.İ Genel Müdürüne biran önce ihaleyi yapın talimatı verdi. 2016 yılı ek programına alınmış. Şu anda Kalkınma Bakanlığıyla birlikte takip ediyoruz. 2016-2017 programı birleşti zaten. Önümüzdeki ilk altı ay içerisinde Muş ovamızın birinci etabı olan yaklaşık 170 bin dönüm kısmın ıslahı ve sulanmasının ihalesini yapacağız.  İki yıllık süre içerisinde orayı bitirip tarıma açacağız. Bu konuda tarım Bakanlığımızla müşterek çalışıyoruz. Tarım Bakanı olayı takip ediyor. Sulamayla birlikte, ürün çeşitliliği, hangi ürünleri ekersek daha fazla değer bulur, hangi ürünün ticareti daha yoğunlukta olur çalışmamız var” ifadelerini kullandı.

“Muş İli Manda Yetiştiriciliği Konusunda Pilot İl İlan Edildi”

Tarım ve hayvancılık alanında ki çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Şimşek: “Tarım Bakanlığımızın bize bir katkısı daha var Muş için, Manda yetiştiriciliği konusunda Muş Pilot il ilan edildi. Her mandaya yaklaşık yüzde 30 hibe artı doğum yapan manda buzağına da 750 TL direk katkı var. Bir isteğimiz daha oldu bakanlıktan, küçükbaş hayvan konusunda da Muş kırsal yoğunluklu il olduğu için. Yaklaşık Türkiye 7.siyiz, keşke küçükbaşta da pilot il olabilseydik dedik. O da makul karşıladı, olabilir dedi. Emir verdi hatta onun için onu da katabilirsek, hem küçükbaş hem büyükbaşta hibe desteğini Muş´a getirebilirsek, Muş ovasıyla birlikte bunu entegre ettiğimiz zaman, bunların yan sektörlerini de düşünürsek, gıda, et, yoğurt, süt, peynir, deri, yün, gübre, yemiyle birlikte harmanlandığı zaman bir sürü sektör gelişir. Buna inanın ki; bu alandaki sektörler Muş´un lokomotifi olacaktır. Cazibeli iller konusunda da toplantı yaptık. Düşüncelerimizi Başbakana ilettik, dedik ki cazibeli iller konusunda bizi bir Urfa´yla, bir Adıyaman´la veya Malatya´yla yarıştırmayın. İl bölü sektör, bir ile bir ürün verirseniz Muş´ta şu üründe cazibeli il olur dediğiniz zaman daha başarılı olur. Bizim tarım yoğunluklu bir il. İnşallah bu konuda sektöre de doğru bir seçim olursa ilimiz çok daha gelişmeler kaydeder” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

“İzmir-Muş Uçak Seferleri Başlıyor”

15 Ocak 2017 tarihinde haftada 3 sefer İzmir-Muş uçak seferlerinin başlayacağının söyleyen Şimşek; “15 Ocak 2017 tarihinden itibaren Pegasus haftada 3 sefer İzmir-Muş seferleri başlayacak. Aynı tarihte İstanbul´dan 2 uçakta Muş seferlerine başlayacak. Bazı günler İstanbul-Muş seferleri 3 uçak tarafından yapılmış olacak. 2002 de Muş´ta yıllık yolcu sayısı 17 bin iken, geçen yılsonunda yolcu sayısı 345 bini buldu. Şu anda yaklaşık 400 bine yaklaşıyor. Terminal binamız yaklaşık 50 milyon TL ihale bedeli ile yapılıyor. Muş ulaşımıyla, sağlığıyla, Tarım ve diğer yan sektörleriyle birlikte bölge ili olmaya uygun bir il” ifadelerini kullandı.

Hizmet Etme Noktasında Heyecanını Yitirmiş Bir İnsanda Hayır Gelmez

Ak Parti hükümetinin ülkeye hizmet etme güzelliğine inanan bir kodro yapısı olduğunu söyleyen AK Parti Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Sadettin Aydın, ise “Kuşkusuz siyaset memlekete hizmet etme sanatıdır. Milletvekilimizde gayet içtenle bölgesine getirdiği ve getirmek istediği hizmetlerden söz etmesi doğrusu bizi çok mutlu ediyor. Şimdi memleketine karşı insanına karşı coğrafyasına karşı hizmet etme noktasında heyecanını yitirmiş bir insanda hayır gelmez. Eğer heyecanınız varsa ancak memleketinize milletinize hizmet edebilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu siyaset esas itibarı ile bir birimize hakkı tavsiye etme işidir. Biz ülkeye hizmet etme güzelliğine inanmışız güzel bir kadro hareketliği var bunlar 2001´de bütün ülkenin her tarafını imar etmek için yolla çıktılar. Bu hareketin mensupları gelmeden evvel ülke yaşanmaz bir ülke idi yollar, hastaneler, postaneler ile yaşanmaz şehirler vardı. Bu kadro ile ülke zaman içerisinde gün geçtikçe güzelleşti iyileşti. 28 Şubat döneminde ben irticaya bulaşmıştım nasıl bulaşmıştım eşimin başı kapalıydı ve bende namaz kılıyordum. Bir birimizi sevmek zorundayız nasıl ki 15 Temmuzda hiçbir etnik kimliğe bakılmaksızın insanlar meydanları doldurdu. Şer odaklarına millete karşı savaşanlara nasıl omuz omuza siper oldular. İşte o birlik ve beraberliği her daim korumak ve kollamak durumundayız yeri gelmişken Muşlu dostlarımıza bu darbe gecesinin ilk saatlerinden 27. Gününe kadar meydanlarda sabahlayan kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Bakın Muş ovası bölgede belki ülkemizde en verimli coğrafyanın adıdır. Mümbit bir ovadır. Şimdi bu ovada inşallah yakın zamanda sulamaları ile birlikte buradaki gelir düzeyi çok iyi noktaya taşınacak yaşanabilir bir şehir inşa edilecek.  Her günümüz bir önceki günden daha iyi olacak. Yeter ki beraberliğimizi birliğimizi koruyalım” şeklinde konuştu.

Toplantının devamı ise basına kapalı bir şekilde devam etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar