45 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK
İl Özel İdaresi ekipleri tarafından devam eden yol çalışmalarını inceleyen Vali Seddar Yavuz, 45 milyon liralık yol yatırımı yapılacağını ifade etti.
Tarih: 12.7.2016 07:22:08/ 245okunma / 0yorum

 

 

 

 

Vali Seddar Yavuz, İl Özel İdaresi ekiplerince Yukarı Sızma, Aşağı Sızma, Çiçekli köylerinde devam eden yol asfalt ve genişletme çalışmalarını inceledi. Vali Yavuz´a İl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Şah Şentürk, Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürü Bülent Solmaz ve teknik personeller eşlik etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür´den çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Yavuz, çalışma alanında personellerle selamlaşarak kendilerine ikramlarda bulundu. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yavuz, bu sen 223 kilometre birinci kat, 197 kilometre ikinci kat asfalt olmak üzere toplam 433 kilometre asfalt yapılacağını ve 45 milyon civarında yol yatırımı gerçekleştireceklerini söyledi. Şu ana kadarki çalışmalar kapsamında 90 kilometrenin tamamlandığını da söyleyen Vali Yavuz: “İnşallah en kısa zamanda geri kalanını bitirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 42 milyona tekabül eden rakamı, ilimizde yol hizmetlerinde kullanmış olacağız. Bu hizmetler içerisinde İl Özel İdaresi kaynakları, İçişleri Bakanlığı´ndan gönderilen kaynaklar ile ihtiyaç duyduğumuz ilaveleri yapacağız. Öyle zannediyorum ki yaklaşık 45 milyon civarında yola yatırım yapmış olacağız. Özellikle grup yollarını önemsiyoruz ve grup yollarından başlıyoruz. Yolun medeniyet olduğu fikri ile hükümetimizin bütün politikaları yol ve ulaşımdır. Dolayısıyla vatandaşlarımızın en iyi şekilde ulaşımlarını sağlamak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu vesile ile hükümetimize, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. İl Özel İdaresi´nin fedakar çalışanlarına da huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu çalışmaları ilin Valisi olarak yakinen takip edeceğim. Benim adıma da Genel Sekreterimiz sürekli yolları takip edecek. İnşallah sezon ile birlikte bu sene planladığımız çalışmaları gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

 

“İşçi, Emekçi Kardeşlerimize Tekrar Teşekkür Ediyorum”

İlimiz yollarının asfalt oranının yüzde 85 civarında olduğunu kaydeden Vali Yavuz, yapılan bunca hizmette emeği geçen personellere teşekkür etti. “Onlar olmadan bu hizmetleri yapmamız mümkün değil” diyen Vali Yavuz: “Geldiğimiz mesafenin ve ne kadar ilerlediğimizin basit bir göstergesidir bu. Biz Muş ilinde bir ulaşım sıkıntısı içerisinde değiliz. Yüzde 85´ni asfaltlamış durumdayız ve asfaltlamaya devam edeceğiz. Biz hizmetin en iyisini yapacağız. Ayrıca bu sene 13 kilometre civarında sıcak karışım asfalt yapacağız. Şu an gördüğünüz sathi kaplama asfalt yapıyoruz. Ama 13 kilometre de sıcak karışım asfalt dediğimiz, beton asfalt diye halk tarafından konuşulan asfaltı gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla her gün standartlarımızı yükseltiyoruz. Yol genişliklerine dikkat ederseniz, daha önce 3-4 metre genişlettiğimiz yolları şimdi 7-8 metre genişletiyoruz. Son olarak işçi, emekçi kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Onlar olmadan bu hizmetleri yapmamız mümkün değil” ifadelerini kullandı.

 

“Alt Yapı Yapmamız Gerekiyor”

Yüksek tonajlı araçların geçişi sırasında yollarda bozulma meydan geldiğini bu nedenle yolların taşıma kapasitesini artırabilmek için alt yapı çalışmaları yapılacağını ifade eden Vali Yavuz, konuşmasının devamında: “Menfezlerden gelen rüsumatın ve suyun birikmeden dere yataklarına verilmesi lazım. Dolayısıyla yolun altyapısının iyi yapılması lazım. İkincisi yollarımızın taşma kapasitesinin iyi yapılması lazım. Yani evvelde olduğu gibi toprağın üzerine 10 santim malzeme ve üzerine sathi kaplama yaparsanız, tonajlı araçlar geçtiğinde bu yolların bunu taşıması mümkün değil. Dolayısıyla yollarımızın taşma kapasitesini arttıracak alt yapı yapmamız gerekiyor. Buna ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın da bilinçli olması önemli. Özellik köy girişlerinde zaman zaman bu sıkıntıları yaşıyoruz. Ama her geçen gün standartlarımızı yükseltiyoruz. İşte gördüğünüz bu yolda da hem yol genişliğini hem de şarampollerini yani yolun yaklaşım mesafelerini buna göre dizayn etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla yol böyle daha uzun ömürlü olacak. Zaman zaman yükseltisi çok olan yerlerde sıcak karışım yapacağız. Hatta bazı bölgeler için beton yol uygulamasını da tartışıyoruz. Daha uzun ömürlü olması bakımından beton yol da deneyebiliriz. Kış şartlarında malum olduğu üzere iki metreye varacak şekilde kar yağıyor. İş makinelerinin bu karı temizlemesi ile malum olduğu üzere bu asfalt zarar görüyor. Asfaltın zarar görmemesi için bu tür yüksek yerlerde farklı yol çeşitlerini kullanmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Vali Yavuz, incelemelerinin ardından il merkezine döndü.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar