29 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ
2016 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Vali Seddar Yavuz, 2016 yılı Nisan ayına kadar 29 projenin tamamlandığını ve 2016 yılı ödeneğinin 195 milyon TL olduğunu söyledi.
Tarih: 22.4.2016 07:00:00/ 186okunma / 0yorum

Valilik Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen 2016 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´na; Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, il özel idaresi genel sekreterliği, yatırımcı bölge ve il kuruluşları ile yatırımı olmayan il kuruluşlarının amirleri ve kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşların temsilcileri katıldı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, 2016 yılı 2. dönem yatırım programında 6 sektörde toplam 443 projenin yer aldığını belirtti. 41 tanesi belediyelere ait olan bu projelerin toplam bedelinin 1 milyar 621 milyon 184 bin 651 TL olduğunu ifade eden Vali Yavuz: “Koordinasyon Kurulu´nun değerli katılımcıları hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Öncellikle toplantımızın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Toplantı ile ilgili bazı hususları da sizlerle paylaşmadan önce daha önce DSİ Bölge Müdürlüğü görevini  yürüten Mehmet Recep Çıtır kardeşimiz Allah´ın rahmetine kavuşmuştur, kendisine Allah´tan rahmet diliyor, sevenlerine, eşine ve dostlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. İlimizde, 2016 yılı 2. dönem yatırım programında 6 sektörde toplam 443 proje yer almaktadır. Bu projelerin 41 tanesi belediyelere aittir. Yatırım programında yer alan projelerin toplam bedeli 1 milyar 621 milyon 184 bin 651 TL, yıllara sari olan projelerin önceki yıllar harcaması 874 milyon 322 bin 864 TL, yatırım projelerinin 2016 yılı ödeneği ise 195 milyon 120 bin 463 TL´dir. Genel toplamda yatırımlarımız için 2016 yılı Nisan ayına kadar 8 milyon 134 bin 708 TL harcama yapılarak, % 4 oranında nakdi gerçekleşme ve  % 20 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. 2016 yılı Nisan ayına kadar tamamlanan yatırım proje sayısı 29, devam eden proje sayısı 88,  ihale aşamasındaki proje sayısı 25 ve başlanmayan proje sayısı ise 301 adettir” şeklinde konuştu.

 

 

“Eğitim Sektörü Birinci Sırada”

Yatırımlarla ilgili sektörel değerlendirmede eğitim sektörünün ilk sırada yer aldığını kaydeden Vali Yavuz: “Yatırımlar 2016 yılı sene başı ödeneği bakımından sektörel bazda değerlendirildiğinde; 49 proje ve 63 milyon 622 bin 848 TL ödeneği ile eğitim sektörü birinci sırada, 36 proje ve 27 milyon 432 Bin 199 TL ödeneği ile diğer kamu hizmetleri sektörü ikinci sırada, 45 proje ve 25 milyon 826 bin 493 TL ödeneği ile tarım sektörü üçüncü sırada yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

 

İl Özel İdaresi İlk Sırada Yer Aldı

2016 yılı ödeneği göz önüne alındığında ise İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği´nin birinci sırada yer aldığını belirten Vali Yavuz: “Yatırımcı kuruluşlar 2016 yılı ödeneği bazında değerlendirildiğinde; 279 proje ve 58 milyon 675 bin 393 TL ödeneği ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği birinci sırada, 25 proje ve 27 milyon 989 bin 609 TL ödeneği ile DSİ 17. Bölge Müdürlüğü ikinci sırada, 8 proje ve 25 milyon 420 bin TL ödeneği ile Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü üçüncü sırada yer almaktadır. Yatırımcı kuruluşlar 2016 yılı Nisan dönemi harcamaları bakımından; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 1 milyon 726 Bin 683 TL ile birinci sırada, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği 1 milyon 222 bin 053 TL ile ikinci sırada, Orman İşletme İl Müdürlüğü 1 milyon 112 bin TL ile üçüncü sırada yer almaktadır” dedi.

 

“Valiliğimize Bilgi Verilmesi Gerekmektedir”

Vali Yavuz, toplantıdaki konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Özellikle ilimizdeki inşaat mevsimi son derece kısa olduğundan tüm yatırımcı kuruluşlarımızın ihale süreçlerini takip etmeleri ve hızlı bir şekilde neticelendirmeleri son derece önem arz etmektedir. Kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında, kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, işbirliği ve yardımlaşmanın arttırılması, kaynakların daha etkin, verimli, tasarruflu kullanılmasında kamu kurum ve kuruluş amirleri sorumluluk bilinci içerisinde görev yapacaklardır. Koordinasyon Kurulu Toplantısında, mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen, koordinasyon ve işbirliği gerektiren hususların, ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından yerine getirilmesi ve alınan kararlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılarak Valiliğimize bilgi verilmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşünceler ile toplantının, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle, emeği geçenlere teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Kurum amirlerinin verdikleri brifinglerin ardından görüş ve önerilerin sunulmasıyla 2016 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi. Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.9087
EURO
4.8245
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar